MKHL színek - I.

Podva

Re:MKHL színek!

Hozzászólás Szerző: Podva » 2013.05.16. 08:27

Szia Balázs

Részemről természetesen nincs harag, Sanyi mókázott egyet én meg "visszamókáztam"...

Pottyondy 42 Őszén ahogy írtad hazatért, mindazonáltal törvényszerű az, hogy a gépe is hazatért volna? És mi van akkor, ha ez a fotó nem is egy kietlen orosz erdőben készült, hanem valahol a kies Erdélyben?

A fotó amit csatoltál az szinte fix, hogy a V.421-es a szerelőnyílás felett látni az 1-es kalapja alatti részt a katona válla fölöt meg a 2-es kunkorát...  a folttérkép is detto megegyezik azéval...

Üdv Viktor
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Podva 2013.05.16. 08:41-kor.

XX

Hozzászólás Szerző: XX » 2013.05.16. 09:19

Helló Viktor!

Köszi a választ!
Én is Horthy gépként ismertem a képen lévőt.
Érdekes, hogy minden általam ismert olyan fotón, ahol látszik a 421 jobb hátulja,
a V után lévő pont egyértelműen a sárga törzscsíkon belül látható.
Ellenben a roncsról készült fotón pont a csík hátsó peremén van...
Tudom kicsiny dolog, meg át is festhették, meg nem bizonyít semmit, de hátha mégis!
No meg abban is van valami, hogy a roncs mögötti fás rész sem annyira nyári dús lombozatú...
Szóval nagyon nem egyértelmű a történet!
Nyilván kellene még több fotó erről a roncsról is, és a baleset helyszínén készültekből is.

Azokban a géphiányos időkben nem valószínű, hogy a 424 is hazatért volna a pilótával.
Kivéve, ha nem romlik le annyira az állapota, hogy nagyjavításra visszaküldik.
Mivel kevés az ismeret, a 424-ről készült fotó természetesen bárhol készülhetett.

BB
A medve velünk van!

Podva

Hozzászólás Szerző: Podva » 2013.05.16. 10:06

Szia Balázs

Ez a pontos dolog zseniális! Gratulálok, hogy kiszùrtad!

Üdv Viktor

Podva

Hozzászólás Szerző: Podva » 2013.05.16. 20:25

oreg puma link írta: Kedves Viktor!
Elnézést a megszólításért,de azt hittem,hogy Szolnok és Óvár után szólíthatlak így.Ha gondolod,ezentúl Völgyesi Urat írok,ha neked így megfelelő.Semmi személyeskedés nem volt ezzel részemről,lehet,hogy Te reagáltad túl a dolgot?Egyébként ilyen melegben már nem hordok kesztyűt,nincs mit felvenned. ;D Bánt a dolog,hogy így fogtad fel.
A V után nem pötty van,hanem kis négyzet.A pötty még a balesetek előtti állapotban volt.Nemeslaki nem vett elő fényképet,legalábbis nem a bevágott jelenetben.Viszont elmondta,hogy az egész gépet földdel betakarták a nagy hő ,és a felrobbanó lőszerek miatt.Magyarországra négy gépet hoztak vissza javításra,a többi mind kint maradt.
Remélem nem voltam alázós kvízműsoros!?!
Tisztelettel S.
Kedves Sanyi barátom.

Ne haragudj, ha kissé élesre sikeredett a korábbi reakcíóm. Nincs baj a "Viktorkám" megszólítással, sőt megtisztel a dolog, ha találkozik az alkalom a formával :)
Felejtsük el az egészet

Barátsággal: Viktor
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Podva 2013.05.16. 20:35-kor.

magoo

Hozzászólás Szerző: magoo » 2013.05.16. 22:11

Nekem nincs meg jó minőségben egyik kép sem.
Úgy látom, mintha lenne felirat mindkét képen a győzelmi jel felett. Ha valakinek meg van jó minőségben, akkor ide fel tudná tölteni. Talán az is segíthet a kérdés eldöntésében.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára magoo 2013.05.17. 02:54-kor.
Kép

Podva

Hozzászólás Szerző: Podva » 2013.05.17. 09:17

Sziasztok

Valóban a légigyőzelmi jel feletti felirat mindenképpen perdötő lehet, mindazonáltal a két fotón a jel elhelyezkedésének, feliratozásáak hasonlósága is ó érv. (A V.470-esen is máshol volt)

Az előbb szóba került  Nemeslaki És Kéry nyilatkozata a pergőtűzben: Ime:
http://donkanyar.gportal.hu/gindex.php?pg=12426716

Szintén a témához: ismeri valaki az 1/1 és 2/1 századok gépszámait?  Én 17-et tudtam összegyűjteni, tud valaki többről? Előre is kösz
Üdvözlettel: Viktor
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Podva 2013.05.17. 09:22-kor.

Podva

Hozzászólás Szerző: Podva » 2013.05.19. 05:13

Sziasztok

Az a helyzet, hogy a V.424-el kapcsolatban innen-onnan egyre gyűlnek a különböző információk, eshetőségek, amelyeket elég gyorsan rövidre lehetne zárni.
Mi van akkor, ha ez a bizonyos V.4+24-es valóban nem volt a fronton, hanem Pottyondy a Kolozsvár-Szamosfalván települt 2/2-es század keretein belül repülte (Amit Tobak T. is említ a könyvében) És nem is akkor, amikor gondoltuk, hanem a következő őszön vagy télen lett megsemmisítve/összetörve.
Ezt a kérdést egyszerű lenne tisztázni: Ezért ezúton szeretném megérdeklődni Dénest, aki látta a Pottyondy albumot: Találtál benne olyan fotót amelyen a 424-en "Keresztespók" századjelvény volt? Esetleg felismerhető rajta a "Ricsi" kutyafej?
Válaszod előre is köszönöm

Üdvözlettel: Viktor   

Lezárt

Vissza: “MKHL (Magyar Honvéd Királyi Légierő)”