MKHL színek - I.

XX

Re:MKHL színek!

Post by XX »

Sziasztok!

Ma megint találtam valamit...
Béla bácsival levelezgetve szóba került Winkler László neve.
Beugrott, hogy a Magyar repülők, repülő magyarok könyvében több fotó is van V. Horthy Istvánról.
Fellapoztam a könyvet, és mit találok benne?
Az egészben maradt farokrészű roncsról egy képet, de a bal oldalról.
Sajnos elég kicsi és rossz minőségű a kép ahhoz, hogy az utolsó számot be lehessen azonosítani.
Mivel nincs szkennelőm, gondoltam megpróbálom kifotózni a képet, amit mellékelek is.
Ha valaki tudja hozni jobb minőségben, azt megköszönném!

BB
Attachments
Re-2000.JPG
A medve velünk van!

Podva

Post by Podva »

Sziasztok

Tisztelt Dénes Köszönöm a választ.

Szia Balázs ez nagyon klasz fotó, én látni vélek az oldalkormányon egy ugyan olyan kopásfoltot, mint a 424-esen van...
Ennek ellenére úgy vélem már hogy az a gép nem ott és akkor semmisült meg ahogyan eddig gondoltuk. Sikerült közöen kitúrnunk a két század gépszámait... Majd holnaap megosztom, jó éjt
Üdv Viktor 

Podva

Post by Podva »

Sziasztok

Ha nem haragszotok megosztom veletek azokat a gépszámokat melyről azt gondolom, hogy kikerültek a Doni frontra. Biztos, hogy vannak benne hibák és tévedések, mindazonáltal ha nincs leírva akkor nincs miről vitázni...
Épp ezért osztom meg, ha van valakinek kérdése, kétsége, ellenvéleménye azt kérem adjon hangot neki.
Előre is köszönöm

1/1 v.szd."Dongó"
V-410
V-415
V-421
V-423
V-435
V-436
V-440
V-442
V-444
V-453
V-459
V-470

2/1 v.szd."Keresztespók"
V-412
V-431
V-439
V-443
V-452
V-458
V-460
V-462
V-463
V-467
V-469

A lista összeállításához ezúton köszönöm Béla és Károly segítségét.
Üdv Viktor

Podva

Post by Podva »

Dénes link wrote: Jo lista! Majd megnezem, hogy tudok-e hozzafuzni barmit is.

Ezek szerint az ominozus V.424-es nem volt a fronton?

Denes
Köszi :)

A 424 sok lenne, ha valóban nem volt hazúlról utánpótlás.... Béla bácsi közlése szerint, ha nem volt rajta pók jelvény, akkor mégvalószínűtlenebb, hogy a fronton a század állományába tartozott volna. Én már arra is gondoltam, hogy a Pottyondy vezette 2/2 "Ricsi" század gépe lehet, akár 43-44 fordulóján a fronton a boxban felrobbantva. Bár Becze Csaba szerint ez a század a héják nélkül ment ki, de mi van, ha mégse?

Üdv Viktor

magoo

Post by magoo »

Sziasztok!
A baleset nyáron volt, utána a roncsokat hazaszállították. Több szemtanú, egymástól függetlenül látta Magyarországon a gép roncsait. Bár tévedhettek, de ezek alapján valamelyik magyar repülőtéren kellett, hogy készüljön a behavazott kép.
A behavazott roncsképen látszik az állóhely fából készült sánca. Hasonló volt Ilovszkojén. Volt magyar repülőtéren ilyen típusú állóhely?

A behavazott roncs trikolorjának fehér csíkjának alsó vonala nem egyenes, törés van benne. A Horthy gép fehér csíkja egyenes.
magoo
Last edited by magoo on 2013.05.19. 23:20, edited 1 time in total.
Image

XX

Post by XX »

Sziasztok!

Viktor!
én látni vélek az oldalkormányon egy ugyan olyan kopásfoltot, mint a 424-esen van
Szerintem is kísérteties a hasonlóság az oldalkormány piros színében.
Mellékelek egy összehasonlítást.

Károly!
A behavazott roncs trikolorjának fehér csíkjának alsó vonala nem egyenes, törés van benne.
Szerintem az csak azért látszik annak, mert az oldalkormány ki van térve/meg van törve.

Elnar!

Köszi a fotót!

BB
Attachments
DSC01562.jpg
A medve velünk van!

MLaci

Post by MLaci »

Sziasztok
Nekem úgy tünik, mintha az egyik fotón a légigyőzelem-jelnél a vonal fölött, a másikon a vonal alatt lenne a csillag felfestve (legalábbis az én monitoromon)!
Üdv MLaci

Locked

Return to “MKHL (Magyar Honvéd Királyi Légierő)”