Fiat CR-42

milesChristi

Re: Fiat CR-42

Post by milesChristi »

Még két kép a Fortepanról. Sajnos nincs közelebbi adat egyenlőre róluk.

A másik egy olyan fotó, ahol kétszer exponált a fotográfus ugyanarra a kockára. (Gyerekkoromban én is csináltam ilyeneket, volt, olyan kép, amin háromszor is rajta voltam. :) ) Gyakorlatilag egy elrontott képről van szó, amin csak minimális használható információ van. :)
Attachments
52968.jpg
52968.jpg (52.8 KiB) Viewed 1005 times
47244.jpg
47244.jpg (36.75 KiB) Viewed 1005 times

XX

Post by XX »

Sziasztok!

Néhány észrevétel!
Az egymásra exponált képen katonaruhában szerintem a későbbi Fókás csatarepülő, Vargha Lajos látható.
Kár azokért a fotókért! Külön-külön jobban mutatnának! :)

Ami a 42-est illeti, érdekesek ezek a szárnycserés képek!
A korábban felrakott képen a fűben fekvő szárnyon azért nem látni a hadijelet, mert a felső felét látni, a jelzés az aljára van festve...
Ami a felső szárny foltozását illeti, szerintem az teljesen jól látszik a jobb oldali csűrőn, főleg a hadijel bal oldalánál!
A szemből készült szárnycserés képen számomra a legérdekesebb dolog, hogy a felső szárny végen van a sárga festés!
Kár, hogy az alsó szárny vége nem látszik!
Kíváncsi lennék, hogy az is kapott sárga festéket, vagy csak a felső?

BB
A medve velünk van!

milesChristi

Post by milesChristi »

Elméletileg ugyanúgy a Ricsi madarairól készültek a felső képek, mint ez a Szamostatárfalvai, de ezen még annyira sem látszanak a szárnyak alsó felei.
Attachments
zamosfalva, repülőtér gépeivel. Ezek FIAT CR.42 (jobb oldalt), ill. FIAT CR.32 (bal oldalt) típusú vadászrepülőgépek a 'Ricsi' vadászszázad kötelékéből..jpg
zamosfalva, repülőtér gépeivel. Ezek FIAT CR.42 (jobb oldalt), ill. FIAT CR.32 (bal oldalt) típusú vadászrepülőgépek a 'Ricsi' vadászszázad kötelékéből..jpg (122.35 KiB) Viewed 977 times

Post Reply

Return to “MKHL (Magyar Honvéd Királyi Légierő)”