109 K

pumba

Re:109 K

Hozzászólás Szerző: pumba » 2011.03.21. 00:34

Fülöp Sándor link írta: Pumba,

almát a körtével ne hasonlítsunk össze, bár mindkettő gyümölcs.  ;)

A különböző K-Messer szériáknak különböző alapkamuflázsa volt, mely foltozásában, sőt színeiben is eltért egymástól.
A témában a legjobb munka a JaPo Bf 109 K Camouflage & Markings könyve, ajánlom a figyelmedbe. 

Üdv!  :D
Fejet hajtok!

Csak, hát még ennyire nem mélyedtem el benne....
Ezért is jó a fórum....
Pumba
azaz: Tóth Dániel
AZ ÉLET NEM JELMEZES FŐPRÓBA!!!!!
--és esőnap sem lesz---
http://img.index.hu/imgfrm/9/3/8/1/THM_0007069381.jpg

Roland (Bf-109)

Hozzászólás Szerző: Roland (Bf-109) » 2011.10.02. 05:48

Fújogatom én, de felmerül bennem a kétely...

A Gunze Mr. Hobby RLM 83-asa valóban az a szín, aminek lennie kéne?
Nekem kissé gyanús...mintha legalábbis olive drab-ot fújtam volna fel.

Olívos is világos is...

Inkább hajaz az FS 34138-ra, (ami szerintem túl világos) a FS 34083-hoz pedig köze nincs...

Úgy megfújtam már, hogy eltűnt az előárnyékolás, tehát a színét "kiadta"...de nem tudom...nekem olyan síma "katonaződ" színe van.  :)

Asszem egy kis RLM 70-essel megspékelem.
KépKép

Roland (Bf-109)

Hozzászólás Szerző: Roland (Bf-109) » 2011.10.02. 08:12

Közben egyeztetettem Fülöp "Luftwaffe" Sanyival és megerősített abban, hogy ez a szín biza nem OK.

Sőt a Gunze 80-asait fenntartással kell kezelni.

Én 70-essel fogom keverni ammán bizonyos, jövő héten remélem lesz is rá időm... : :)
KépKép

RUSSELL

Hozzászólás Szerző: RUSSELL » 2011.10.02. 22:02

Roland (Bf-109) link írta: Közben egyeztetettem Fülöp "Luftwaffe" Sanyival és megerősített abban, hogy ez a szín biza nem OK.

Én 70-essel fogom keverni ammán bizonyos, jövő héten remélem lesz is rá időm... : :)
Akkor most olyan verziót is megosztanátok velünk, ami jó?

Csak, mert betankoltam magam is a Gunzékból. (bár tényleg nagyon olívzöldesnek tünt nekem is...)
Az élet nem egy habostorta.
Bolyai Makett Klub
"Hallod Krokodil, menj a ........"
Kép

Roland (Bf-109)

Hozzászólás Szerző: Roland (Bf-109) » 2011.10.02. 23:32

RUSSELL link írta:
Roland (Bf-109) írta: Közben egyeztetettem Fülöp "Luftwaffe" Sanyival és megerősített abban, hogy ez a szín biza nem OK.

Csak, mert betankoltam magam is a Gunzékból. (bár tényleg nagyon olívzöldesnek tünt nekem is...)
Szia!

Nincs más megoldás keverni kell, mert a Gunze 83-asa - így full száradást követően is - teljesen fals szín.

Én RLM 70-nel fogom keverni, így próbálok egy kis sötétséget, meg egyben "fakóbbságot" is adni neki.

Aztán fújáspróba, ha nem jó ismét keverés, és megint próba.

A baj igazából az, hogy az RLM 83-nak IGAZI színét nem tudom eldönteni, mert pl. az FS is két félét jelöl meg. (Az egyik szerintem nagyon fals szín.)

Én október végén megyek Sanyihoz, akinek megvan az eredeti, kifújt színminta és az alapján fogok keverni magamnak egy 83-at, amiből készítek is magamnak egy jó adagot, hogy ne kelljen később ismét kevergetni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Roland (Bf-109) 2011.10.02. 23:33-kor.
KépKép

Fülöp Sándor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Fülöp Sándor » 2011.10.02. 23:58

RUSSELL link írta:
Roland (Bf-109) írta: Közben egyeztetettem Fülöp "Luftwaffe" Sanyival és megerősített abban, hogy ez a szín biza nem OK.

Szia Russel!

A német színek közül talán a 80-as széria az, ahol legnagyobb a szórás az egyes gyártók által beszállított színek között.
A Gunze lehet, hogy az egyiket vette alapul, de nekem így is furcsa, ezért inkább kevergetek egy kicsit... Alapnak viszont mindegyik jó.
Tegnap ráadásul felmerült, hogy a Gunze-n belül is lehet szórás. Az "én" 81-emnek alig van barnás beütése, de Roland azt mondta, az övé "rendesen" barna. Furcsa.
KépKépKép

Roland (Bf-109)

Hozzászólás Szerző: Roland (Bf-109) » 2011.10.03. 00:01

Nos igen, a svanc foltozásához ugye 81-es is kell és az enyémen - még ezeken a kis foltokon is - láthatóan barnás árnyalatú.
Sanyi viszont azt mondta az övé nem...

Egy külföldi fórumon egy makettező azt írta neki nagyon jól bevált a 83-as Gunze és láttam a makettet is amit festett vele.
Hát az enyémnek a színe meg sem közelíti azt...

Szóval ki tudja hol az igazság... : :)
KépKép

ventus

Hozzászólás Szerző: ventus » 2011.10.03. 00:32

Roland (Bf-109) link írta: Nos igen, a svanc foltozásához ugye 81-es is kell és az enyémen - még ezeken a kis foltokon is - láthatóan barnás árnyalatú.
Sanyi viszont azt mondta az övé nem...

Egy külföldi fórumon egy makettező azt írta neki nagyon jól bevált a 83-as Gunze és láttam a makettet is amit festett vele.
Hát az enyémnek a színe meg sem közelíti azt...

Szóval ki tudja hol az igazság... : :)
Nézd meg a galériában a kb két hete felrakott K-4-emet, illetve a korábbi MKHL fekete 6-ost, mindkettőt "gyári" Gunze 83-mal festettem, némi méretarányhoz igazítás után. Nekem nem tűnt annyira rossznak a szín. A fotó persze csal, de élőben messze vagyunk, nem tudom megmutatni.

Amit a 81-ről írsz, az is furcsa, én sem emlékszem, hogy nagyon barnás lenne. Ráadáasul van két tégelyem is belőle, az egyik tizenéves, a másikat pár hónapja vettem, és "milliméterre" megegyeznek a színeik. Lehet, hogy kifogtál egy hibás darabot.

Az "igazság" szerintem a saját színérzékelésünkben rejlik... :)

ventus

RUSSELL

Hozzászólás Szerző: RUSSELL » 2011.10.03. 01:14

Köszönöm a válaszokat!
Fogunk még egy pár kört futni a témában, ebben biztos vagyok.
Az élet nem egy habostorta.
Bolyai Makett Klub
"Hallod Krokodil, menj a ........"
Kép

Roland (Bf-109)

Hozzászólás Szerző: Roland (Bf-109) » 2011.10.03. 01:16

Szia Peti!

Ördögöd van, mert pont a két említett 2 gépedet is megnéztem és ez is csak megerősítette bennem, hogy valami nem stimmel az enyémmel.
Köze nincs ehhez a zöldhöz, mint említettem rendesen jóval világosabb és olívabb.

Pontosabban a tégelyben már nem, mert úgy néz ki az RLM 70-es jót tett neki.
Újra nézve a madaraidat most szerintem erősen olyan a színe - egyenlőre csak kiecsetelve - mint a tiéden!
Ezek szerint jó irányba haladok a kutyulással! ;)

Az RLM 81 nem is baj ha barnás, mert ez ugye a braunviolet szín, tehát egy kis barnás árnyalatnak lennie kéne szerintem.
Sanyi ezt az enyhe barnásságot hiányolta az övéből.

A szemünk "színképzésében" pedig maximálisan egyet értek Veled!
(Sajnos az én szemem - köszönhetően a kitűnő céges monitoroknak - érezhetően kezd "fakulni". : :) )
KépKép

Válasz küldése

Vissza: “Messerschmitt Me109”