Messerschmitt BF109 G14 magyar festés

pumba

Re:Messerschmitt BF109 G14 magyar festés

Post by pumba »

Dénes link wrote: Megtalaltuk a jelzett konyvben publikalt foto eredetijet, meg ket masikat.
A konyvben kozolt szines profil nem pontos, nem ajanlom hasznalatat.

Denes

P.S. A gep gy. szama nem 78-cal kezdodott...
Akkor a Pottyondy-gép, akkor milyen is?
Nekem is HAD-matricám van 48-ban...
Illetve, ha G-14, lehet keretes pilótafülke, használták a magyarok?
Egyre több a kérdés....
Pumba
azaz: Tóth Dániel
AZ ÉLET NEM JELMEZES FŐPRÓBA!!!!!
--és esőnap sem lesz---
http://img.index.hu/imgfrm/9/3/8/1/THM_0007069381.jpg

M.Zolka

Post by M.Zolka »

[sup]Üdv!

(Itt kérdezek, jobb helyet erre még nem találtam.)  Punka György: A Messzer könyvében van egy G-14AS oldalnézet rajz a ?sárga? 15 -ösről.  A színjelölő ábrák szerint 74/82 a felső mintázat. A 75/82 vagy 75/83 -at inkább tartanám hihetőbbnek. Akinek megvan a könyv, vagy végzet már valamiféle kutatást a témában, azok véleményét szívesen venném.

Már ott sántít a dolog, hogy G14AS! Szerintem semmit ne végy belőle alapul, mit szeretnél építeni, talán könnyebben tudunk segíteni?!
Ha G10-est, akkor 75/76/83, ha sima G14-est, akkor már lehetnek gondok a színekkel, de én ezeknél 74/75/76-ot kennék fel!
[/sup]

Szép napot mindenkinek!

Én is kinéztem magamnak, egy G-14 As-t, amit szeretnék megépíteni,  számomra vonzó az Aero Master Grafikáján látható nagy foltos festés.  (A „Messzer”  Punka  1995)

Itt az előző hozzászólásokban, már volt szó a sárga 15-ös As- messzerről, ha jól értettem, akkor erről a gépről eredeti fotó, vagy bármilyen leírás nem létezik, ergó:  erről  a gépről készült grafikák fantázia rajzok .?

HA VAN VALAKINEK, BÁRMILYEN MÁS HITELES INFÓJA A GÉPRŐL KÉREM OSSZA MEG VELÜNK!
(Egyébként az „ Error Master” fehér 15-ként adja a matricát, és a függőleges v.síkon található gysz.-ből is kihagyott egy 0-át )

A makett egy Revell G-10.  Ezt szeretném átalakítani G-14 As-re.

Image
Image
Image

- Javítottam a képeket! LLZ
Last edited by llz78 on 2013.06.04. 08:19, edited 1 time in total.

M.Zolka

Post by M.Zolka »

Image

Ezt az oldalnézeti ábrát venném alapul a szükséges átalakítások elvégzéséhez, Ha szerintetek is megfelelő.

A Revell makettről lecsiszolom a kis dudort a kipufogó alatt, és az olajbetöltő nyílást is eltömítem, és lejeb újra bekarcolom a fenti rajznak megfelelően.
Lehet, hogy kap még egy hosszú farok fútót is.
Ha van még valami átalakítani való A G-10-ből G-14 re akkor most szóljatok!

Üdv mindenkinek!

Fülöp Sándor

Post by Fülöp Sándor »

Szia!

A G-10 -G-14/AS átalakítások pontosak, annyit tennék csak hozzá, hogy a szárnyon gyakori a G-14/AS-eknél a kis dudor (keskenyebb kerék).

De én biztosan másik, jobban dokumentált (G-10) festést választanék.

Üdv,

FS
ImageImageImage

M.Zolka

Post by M.Zolka »

Tisztelt FS, és Dénes!

Tervezem, h. beszerzek egy Hasegawa Bf-109 G10 et, és abból, majd egy jobban dokumentált gépet készítek( pl sárga 12 vagy fekete 6 ; 16 vagy mást ).  A revell makett megépítését gyakorlásnak szánom, mivel még nem vagyok biztos kezű makettező,  ill a  maketett kaptam, egy barátomtól hiányos állapotban a fő alkatrészeket már leválasztották az öntő keretről, a két féltörzs kabin részébe valamikor be lehetett ragasztva maratás, vagy gyanta, mert annak kitépet helyeit találtam csak.A két szárnyfél is össze volt már ragasztva.
A kipufogókat már én építettem be, és a géppuskákat is, és  belül elvékonyítottam a kabin oldalfalat, hogy majd beférjen  as  SBS cockpit  feljavító készlete.

Image

Jelenleg itt járok a géppuskák még nincsenek befuttatva koszolva.

M.Zolka

Post by M.Zolka »

[sup] "Ha tudsz varni november vegeig, addigra megjelenik a Hungarian Fighter Colours 2. kotete, abban biztos fogsz majd talalni megepitesre erdemes gepet."
[/sup]

Szívesen megvásárolnám az 1-est, és a 2-es kötetet is!!
Hol tudnám megrendelni?

Fülöp Sándor

Post by Fülöp Sándor »

Szia M.Zolka!

Korábban arra szerettem volna utalni, hogy ez a G-14/AS erősen kérdéses.
Én egy igen távoli fotót ismerek csak róla, amiről nem azonosítható a pontos típus (magyarul, hogy G-14/AS-e), és a festés sem reprodukálható.
Az általad fölrakott grafikák -az Error Masterét is beleértve- erősen fantáziadúsak, de a Messer-festésekhez kevés a közük.
Ráadásul, mint írtam a G-14/AS-ek zöme kis szárnydudorral épült, amit a maketten nehezen tudnál átalakítani.

Ezért javasoltam, hogy építhetnél belőle egy jobban dokumentált "sima" (Diana-gyártású) G-10-et.
(A "12" pedig nem sárga, hanem piros... ;) :) )
ImageImageImage

M.Zolka

Post by M.Zolka »

Kedves FS!

Meggyőztél, akkor nem építek fantázia festésű messzert, viszont már elvégeztem a törzs orr részén az As motorra jellemző átalakításokat, így ebből a makettből, már nem építhetem meg a piros 12-t  (meg van a Hobby Craft G-10 esem abból tervezem, megépíteni, vagy ha sikerül Hasegawát beszerezni.)
Egy régi rontott  Fujimi makett szárnyát csiszoltam át  a Revell  törzsnek megfelelőre, (a kis dudorok miatt). Tehát már ha ennyit  dolgoztam az átalakítással maradnék az AS motoros verziónál.
Image

Image
Abban kérném  a segítséged,  hogy tudnál ajánlani egy jól dokumentált gépet  ami As verziójú
( motorburkolaton nagy dudor, kisebb olaj tartály, az első kipufogó nyílás alatt nincs dudor )

Lehet bármilyen felségjelzésű!

Post Reply

Return to “Messerschmitt Me109”