U-Boot Wolf Pack 1:72 Revell

atu
Kapcsolat:

U-Boot Wolf Pack 1:72 Revell

Hozzászólás Szerző: atu » 2015.01.18. 02:50

Tisztelt Uraim és Holgyeim,

Elkezdem életem eddigi legnagyobb és legkomolyabb makett épitését,az alap egy 1:72 Revell Wolf Pack,elsoként megvettem hozzà az edu megfelelo maratàsàt,de az egy kaki,semmit nem ér eltekintve egy-ketto alkatrésztol, amugy a tobbi az hasznàlhatatlan.Megrendeltem hozzà a SRS maratàsokat de ezeket mellékelem a foton,és kulon kellett rendelnem az Otto féle torpedo fedelet mert sajnos mint ezt ''gondolom mindenki'' tudja a WEM kissé problémàs lett mert a tervezo ott hagyta a céget.De màr azt lehet tudni hogy talàn egy amcsi cégnél fogja folytatni, és ujra készulnek a termékek ''remélem''.
A lényegében az SRS termékekkel fogom elkésziteni a teljes réz maratàst,o legalkàbb olyan jo mint a WEM,ha nem jobb.Mivel manufakturàban készul jobban figyelnek a minoségre persze ezzel nem akarom bàntani a WEM-et.Elsoként a felét rendeltem meg amire szukségem van mert azért elég huzos az àra,a tobbit menet kozben.
Tehàt a lényeg,adott egy német naszàd ami fel lesz javitva SRS maratàssal tovàbbà a CMK kitt elott lesz elhelyezve,  mert ezt a gyonyoru testet nem akarom megbontani.Màr most megvettem a torpedo szobàt és a torony feljavitàst,kezdetnek sz.tem ez màr elég mert ugy is a maratàsok a legfontosabbak.Alapnak egy szép fa talapzat lesz elkészitve és az egész egy bura alatt lesz,a szàmitàsaim szerint kb.2 év alatt tudom elkésziteni olyan  szinten hogy bàrmikor bàrhol megàllja a helyét,mert szerencsésnek mondhatom magam hogy van egy mentorom aki mellettem àll és mindenben a tudàsa legjavàt adja.Ha o nem lenne akkor nem tartanàk ott ahol tartok,  neki koszonhetem az elmult év minden dicsoségét,ha lehet buszkélkednem akkor 14 db. érmet kaptam a tavalyi évben és ezek kozott voltak igen komoly nemzetkozi érmek is ahol a vilàg nemzetkozi makettezoi is jelen voltak.
De mikor elkészul ez a szépség akkor lesz tobb tàbla is rajta,egyrészt a teljes kieg.rol és azokrol akik segitettek elkésziteni és hozzà segitettek hogy elkészitsem.
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
Kép

Uly

RE: U-Boot Wolf Pack 1:72 Revell

Hozzászólás Szerző: Uly » 2015.01.18. 03:49

Ez szép kis makett lesz! Hajrá! :)
Uly

atu
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: atu » 2015.01.18. 19:22

Koszi,még a héten bevàrom az Otto Gerza féle maratàst és a hétvégen elkezdem faragni a ladikot  ;)
Kép

Varjú bácsi

Hozzászólás Szerző: Varjú bácsi » 2015.01.18. 20:31

Atu!
Szerintem az AMP az egyyik legkorrektebb maratott szet. Érdemes átnézni az oldalukat.
http://amp.rokket.biz/
Two beer or not two beer ?!
Kép

atu
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: atu » 2015.01.19. 06:52

Koszom Varjubacsi valoban jo oldal és màr most làttam benne jo dolgat amit valoszinu rendelni fogok,viszont a maratàs témàban a Nakropint semmi nem veri,o mindenkinél jobban és ami a legfontosabb pontosabban késziti el a maratàsokat.Mivel az elso felét tole rendeltem biztosan tole rendelem a màsodik felét is,de mint emlitettem ennél a naszàdnàl a pontossàg az elso és legfontosabb szempont  ez hatàrozza meg az egész kittet.Mert ha nem hu akkor nem éri meg azt az anyagi és szellemi valamint fizikai ràforditàst amit bele akorok vinni ebbe a gyunyoruségbe, ha nem korhu akkor semmit nem az egész elgondolàsom.
Itt értem a test teljes  àtalakitàsàt mert a kitt nagyon pontatlan tobb helyen is modositani kell a gyàri kialakitàst. A festést a korhoz és adott idohoz  akarom kotni  ami maga utàn vonja a korhu szinezett festést, ez még most képlékeny, keresem a megfelelo megoldàst.De màr kozel vagyok  :)  és jo uton haladok.
Kép

atu
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: atu » 2015.01.25. 19:24

Hali,
Befutott az Otto Gerza féle maratàs,hàt ....,azért ennél jobbra szàmitottam az SRS-hez képest elég durva és vastag,mint làtszik eléggé ivelt a lap, és legalàbb a màsik irànyba lenne ives akkor még egyszerubben lehetne korrigànlni mert a testtel egyezzo irànyban hajlana.O tobb szukséges dolgot ad hozzà mint az SRS,és ezért rendeltem tolluk,a WEM pedig egyenlore nem talàlhato mert igen sokat kerestem,viszont jo hir hogy talàn ujra kezdik a gyàrtàst egy màsik céggel.

Ime a fotok :

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

atu
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: atu » 2015.02.06. 07:55

A héten volt egy kevés idom mert erre futotta,osszerogzitettem a ketto fél oldalt ideiglenesen,a merevito bordàkat fogom elkésziteni elsoként a testen belul kb. 8-10 cm tàvolsàgonként.A fotokat csak a méret miatt tettem fel,mert nem kicsi és mire elkészul még nagyobb lesz mivel még jon hozzà ez  meg az.
Kép
Kép
Kép
Kép

McFrost

Hozzászólás Szerző: McFrost » 2015.02.08. 09:13

Óriási egy dög ez! Figyelek ám!
Aztán valld be: az akvárium már ennek van ott :D
Tibai Pista, azaz Doug O'Riordan alias Mason ügynök

Varjú bácsi

Hozzászólás Szerző: Varjú bácsi » 2015.02.08. 19:55

Atu!
Ajánlom figyelmedbe ezt a cuccost! A tervezőnek biztos hogy elgurult a gyógyszere!!
http://www.shipmodels.info/mws_forum/vi ... 6&t=158680
Two beer or not two beer ?!
Kép

Sanya

Hozzászólás Szerző: Sanya » 2015.02.09. 21:36

Üdv!

Én is birtoklok egy ilyen makettet, bár a méretei miatt leálltam az építéssel. Jelenleg is a dobozban várja, hogy találjak neki egy megfelelő helyet, ahol egyrészt elfér, másrészt nem kell tartani a porosodásától. Mert ugye nem egy vitrinbarát makettről van szó.

Rátérve a készletre. Nekem egy kissé a két fél vetemedett volt így az összeillesztés nem ment probléma mentesen. Sok helyen tömíteni is kellett nem is keveset. Pl: A gerinc alját végig, az első kormánylapátok tartóját és annak illeszkedését, hátul a meghajtás burkolatát és annak illeszkedését, valamint a hátsó torpedónyílást szinte teljesen. Ami még egy bosszantó dolog volt az én készletemnél, hogy a csomagolásnak hála a test orra az egyik félen letört egy 5 ft-os sugarú darabon, így azt pótolni kellett. Én megcsiszoltam az egész testet a szegecsek miatt. (Túl nagyok) Majd ezután döbbentem rá arra, hogy nincs megfelelő méretű vitrinem. Itt tartok most.

Remélem neked nem lesz ennyi gondod az elején. Figyelni fogom a munkádat és ahol lehet segítek, ha tudok.
Sanya

Válasz küldése

Vissza: “Munkaasztal - Hajó”