U-Boot Wolf Pack 1:72 Revell

atu
Kapcsolat:

RE: U-Boot Wolf Pack 1:72 Revell

Hozzászólás Szerző: atu » 2015.02.10. 05:01

Tisztlet Urak,

Làtod McFrost milyen elore làto vagyok  :D :D :D
Koszi a linket Varju bà,igen tetszetosek ezek a feljavitàsok persze gondolom az àruk is pàrosul hozzà.
Sanya,koszonok minden segitséget mert az mindig jol jon.

Jelenleg a belso merevitoket készitem el hogy megtudjam tàmasztani a feluletet mert igen sok vàgàs lesz és nem szeretném ha az egész elmenne de màr most égnek àll a hajam tolle  :P ,ezért haladok,fotok a hétvégén.
Kép

atu
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: atu » 2015.02.15. 07:08

A bordàkat beépitettem ezekkel màr biztosan nem fog megmozdulni vagy csavarodni a test,elég szépen tart.Ugy lettek beosztva hogy a drenàzsnyilàsok àtvàgàsa utàn semmi ne làtszodjon,és persze kapillàris ragasztoval rogzitettem hogy az oldoszeres ne huzza el oket.Kovetkezo lépésként jonnek a drenàzsnyilàsok javitàsa mert nem minden van ott ahol kell és olyanok vannak ott ahol nem kellene igy lesznek tomiteni valok és lesznek uj nyilàsok miket ki kell vàgni.
 Kép

Kép

Kép

Kép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára atu 2015.02.15. 07:56-kor.
Kép

atu
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: atu » 2015.02.27. 01:29

Az orron és a test kozépso részén letomitettem csapokkal azokat a nyilàsokat mik nem jo helyen vannak,hàt mindent  :) .ezek a csapok megkonnyitették a tomitést,a szegecseket probàlom megovni amennyira csak lehet de sajnos vannak amik oda lesznek oket majd késobb megfelelo modon potolom.A szegecs sorokat eltàvolitani nem fogam és nem akarom,igaz lenne hozzà megfelelo potlàs 70 eu.-ért.
Kép

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

atu
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: atu » 2015.02.28. 05:48

Asszem elfelejtettem megirni hogy az U-552 early-t fogom elkésziteni,gondoltam ez segit betàjolni a tipust.Igen gazdagon publikàlt és ami donto volt ez tipus mellett hogy rajta van az ugynev. reszelo az orron ami nagyon tetszik.A festése viszont nem lesz tul variàlt egyszeru mint az elozo tipusomnàl.
Kép

atu
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: atu » 2015.03.06. 03:50

Hosszas gondolkodàs, internetes kutakodàs valamint hàttéranyag beszerzés és sajàt tapasztalat utàn sajnos rà kellett jonnom hogy a szegecseket nem fogom tudni megovni azokon a helyeken ahol maratàsok lesznek beépitve mert egyszeruen nem lehet a feluletet osszedolgozni ugy hogy ne séruljenek.Szerettem volna megovni minden képpen mint ahogyan irtam elozo iràsomban is de ez szo szerint lehetetlen,ezért beszerzem az ARCHER megfelelo matricàit,igaz vannak kiegek. sokkal olcsobb àron is de azok sajnos nem adnak elég darabszàmot.
A hétvégen akarom beépiteni a fetocso fedél keretet,mert amig ezek nincsenek fenn addig màshoz nem is lehet fogni az orr részem mert ezek hatàroznak meg mindent,pluszban természetesen halàl pontos helyen kell lenniuk a tovàbbi épitéshez.A ''ladik'' hu és tokéletes pontos màsa lesz az eredeti U 552-nek és ebben az a szerencse hogy igen jol publikàlt példànyrol van szo.Holnap versenyre megyek a tobbi ''labikkal'' :)  ismét megmérettetem oket. Vasàrnap szeretném a tervezet munkàt elvégezni,fotok hamarosan.

Jo makettezést.
Kép

atu
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: atu » 2015.03.06. 06:34

Igértem fotot tehàt adom,elkezdtem a szegecsek eltàvolitàsàt a vizvonal feletti része a 106-107-108-109-110-11-112-es bordàkorol.Viszont ezek a borda kiosztàsok gyàriak és nem jok mert a revell sz...l csinàlta meg,ugyan is az elulso vàlaszfal amin a vetocsovek vannak a 106-os bordànàl van,és innen még 10 db borda helyezkedik es az orrig,a revell-nél csak 7 db.Tehàt 3 bordàval van kevesebb,elso komoly probléma ami a kitten van àlltalàban sz@r majd nem minden, igy teljes àtalakitàs kell - és lesz azért hogy egy teljesen azonos naszàd legyen az eredetivel.
A balodalon màr kissé csiszoltam a jobboldali még szàrad,a vetocso keret nagyàbbol ki van jelolve a vàgàshoz.
Kép
Kép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára atu 2015.03.06. 06:46-kor.
Kép

atu
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: atu » 2015.03.16. 03:49

A vetocso keret a helyén van (Otto Gerza féle)  és nem volt egyszeru rogziteni de még tomiteni is kellett boven.Kivàgtam a horgony fészket mert rossz helyen van és még ràadàsul sem az alakja és sem a mérete nem  jo,de ezt legalàbb lehet javitani anélkul hogy uj kellene.Azt is lehet mondani hogy az egész orr rész teljesen rossz.
Kép
Kép
Kép

atu
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: atu » 2015.03.22. 01:32

A kerszttartokba illesztettem egy csapot ezzel megakadàjozando a vertikàlis elmozdulàs,igy akkor most màr sem horizontàlisan sem vertikàlisan nem tud mozogni a ketto féltest,itt értem a csavarodàst a ragasztàs àlltal okozott feszultség miatt és a mechanika elmozdulàst.Ezeket a csapokat monden bordàba be ill.-tem,de természetesen kivehetok.
A horgonyfészek màr 90%-an készen van de rendkivul aprolékos munka a megfelelo méretre és alakra elkésziteni,de lehet hogy ma elkészul mert most is éppen szàrad egy réteg putty,szépen falta befelé -amilyan kicsi olyan sok kellett hozzà.
Kép
Kép
Kép
Kép

atu
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: atu » 2015.03.22. 05:33

Hàt valahogyan igy kell kinéznie a horgony fészeknek,100 %-ban erdeti forma-alak és méret.Sajnos a Revell csinàlt egy ''lavort''  :huh: ,de azért sikerult szépen korrigàlnom.
Kép
Kép

McFrost

Hozzászólás Szerző: McFrost » 2015.03.23. 05:54

Csak a lendület!
Tibai Pista, azaz Doug O'Riordan alias Mason ügynök

Válasz küldése

Vissza: “Munkaasztal - Hajó”