Schnellboot S-100

Sokolka

Re:Schnellboot S-100

Hozzászólás Szerző: Sokolka » 2011.09.19. 08:41

Köszi! Akkor marad a keresgélés...persze pont a 26-os eredeti hídjáról nem lesz kép amilyen szerencsétlen vagyok :(  

Sokolka

Hozzászólás Szerző: Sokolka » 2011.09.19. 08:53

Igen, az első emelt.
Megkapta a "balti mintát", aztán később jól átépítették a parancsnoki fedélzetet és átfestették egyszínűre az egészet. Még bélyegen is szerepelt, de az eredeti állapotáról semmit sem találtam.
Pedig a vissza emlékezések szerint ez volt az egyik "legrambósabb"  csónak a propaganda karrier előtt...

Fülöp Sándor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Fülöp Sándor » 2011.09.19. 22:10

Szia Medve!

Nagyon tetszik a csónak, ha SF, ha nem.
Lapul egy nálam is, de soha nem mertem elkezdeni... :)
KépKépKép

Fülöp Sándor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Fülöp Sándor » 2011.09.20. 02:35

Medve9 link írta: Szia Sanyi!

Rossz hírem van Számodra is. Repülős, precíz, anyaggyűjtögetős szemlélettel nem is fogsz merni nekifogni. :D :D :D Ebben a témában - a repülőkhöz képest - nincs elég infó ahhoz, hogy olyan mélyreható, feltárómunkát végezzen előtte az egyszeri makettolóművész, amilyet a repülők esetében a bőséges háttérirodalom és a millió eredeti fotó kínál. Arra a részletességre meg végképp nincs lehetőség, amire Te rákaptál a Fókák és Messzerek világában. :P Nem mondom, hogy legyél olyan hebehurgya mint én, és minden anyag nélkül vágj bele. Az internet és ez a fórum annak idején - ha lett volna - nekem is lehetővé tette volna, hogy ne menjek bele annyira az SF-be. Amit tudok, szívesen megosztom Veled, és bárkivel, hogy ne kelljen végigjárnotok azt az utat, amit én jártam.

Azt áruld még el, hogy Neked melyik maketted van? S-12/13 (Airfix), vagy S-100 (Revell) és mivé szeretnéd átépíteni/feljavítani. Van e már választott hajód? Vagy a választásod a belefektetni szánt munka mennyiségétől függ esetleg?
Szia Medve!

A felajánlott segítséget előre is köszönöm! Hozzá kell tenni, hogy nem holnap fogom elkezdeni az építést, előbb be kellene fejezni azt a 4 (!) 109-est, Ta 152-t, Hs 123-at, és A-4-es Fókát, ami az félkészen áll. (+ van egy mini U-boot is, mint tudod :D )
Szóval: az Airfix és a Revell hajó is megvan (előbbi matricák nélkül -még szegény jó Öditől kaptam). Az Italeri óriással is szemeztem, de -ritka kivételként- sikerült lebeszélni magam róla.
Ami festésben nagyon tetszik, az a balti (foltos), de nincs kiválasztott hajóm. Irodalomban a Histoire&Collection és még egy füzet áll rendelkezésemre, de nem tudom, az előbbiben pl. mennyire hitelesek a festések.
Nyitott vagyok minden jó ötletre és lehetőségre. ;) És igen, szeretnék minél inkább "dobozközelben" maradni -bár azt hiszem a Revellhez vettem Edu-maratást, és a Schattontól torpedót és aknát (vízibombát?).

Nézd el, hogy nagyon ZŐD vagyok a hajókhoz. ;)
KépKépKép

Fülöp Sándor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Fülöp Sándor » 2011.09.20. 20:25

Szia Medve!

Sajnos a Warship Pictorial-t még csak nem is láttam soha.

Megnéztem a könyvtáramat, és igazából 3 munkát találtam. Az első a H&C, a második a "Schnellboot in action", a harmadik pedig egy Ship Craft 6 című füzet, amelyben rövid áttekintés után a maketteket veszik sorra 1:700-tól az 1:20-as RC-ig. (Az Italeri 1:35-ös előtt adták ki, az még nincs benne). Néhány megépített munka is szerepel jobb-rosszabb megvalósításban. (Egy '32-es 100-as pl. gyönyörű diorámában szerepel kék foltos festéssel -de erre később még visszatérek.)

Ez a füzet említi, hogy az Airfix-makett több ponton hibás. Tudnál abban segíteni esetleg, hogy ha egy sima korai csónakot építenék (mondjuk az S7-et, vagy az S11/12-t) a háború kitörése előtti, de '38-39-es állapotban, akkor mi az, amit mindenképpen át kell építeni? A korai csónaknál végül is megtetszett a fehér festés, de itt is felmerül egy kérdés: '38-'39-ben volt légi azonosító jelzés (szvasztika) a parancsnoki állás tetején, vagy az csak később került rá?

A balti mintáról sajna lemondok. Úgy láttam, főleg az S38 és S38 B osztályon volt ilyen. (Az egyik munka legalábbis így azonosítja őket.  :-[)
S100 osztálynál egy grafikát adnak kék (de nem balti) foltozással. Állítólag az invázió környékén, és talán csak egy bevetésen viselte néhány hajó. Ugyanakkor azt írják, hogy nincs róla fotójuk. Te tudsz erről valamit? Illetve van-e egyáltalán festési alternatíva az S 100-hoz a fehéren kívül? 

A Griffon maratásról nem tudtam, de ezek szerint érdemes utánanézni. Köszönöm az infót!  :D

Barátsággal:

Sanyi
KépKépKép

Fülöp Sándor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Fülöp Sándor » 2011.09.22. 00:07

Szia Medve!

Megint csak köszönet a mázsányi hasznos infóért! ;)

A Ship Craft az Airfix makettnél a bombavető részt emlegeti + valami testhibát is, amit egész egyszerűen nem értek -kocahajós lévén.
Nehezen igazodom el a hajó-rajzokon is. :(
A festéssel kapcsolatban annyit pontosítanék, hogy én olyan korai hajót szeretnék, aminek az oldalán még ott a bronz sas, de a híd tetején felfestették a veres zászlót a horogkereszttel. Viszont azt olvastam, hogy a madár azonnal lekerült a háború kitörésekor. Ezért kérdeztem, hogy a légi azonosítás már rajta lehetett '38-39-ben?
Az összes festési infót köszönöm!
Titokban reméltem, hátha van alternatíva a scnellbootweiss-hez képest. Viszont ezek szerint a korai ladikokon semmiképpen nem lehetett a vízvonal alatti rész vörös, ugye? Kár érte.
A harántcsíkos csónakokról láttam jó grafikát és fotót is, de még nem barátkoztam meg vele...
A 100-asok közül -ha jól emlékszem- a 170-nél jelzik a sötétkék foltos álcát az invázió időszakában. Viszont ezt a hajót már június közepén le is bombázták.
S 38 B-n fotón láttam ilyen (vagy hasonló) foltozást, azt pemzlivel, elég slendrián módon vitték fel.

Ezek a fegyvertelen, fekete S-Boot-ok nagyon érdekesek! :o Még csak nem is hallottam róluk! Nem tudnál küldeni egy fotót?

Köszönöm:

Sanyi
KépKépKép

Válasz küldése

Vissza: “Hajózástörténet - háttérfórum”