B-wing - ERTL 1/144(kb.)

Kató

Re:B-wing - ERTL 1/144(kb.)

Hozzászólás Szerző: Kató » 2014.02.16. 06:59

gallhun link írta: Szia. A B-Wing pilóták piros ruhát viseltek. :great:
Nomámeg ...  :-X
Na mindegy ! Még nincs rajta a kabintető , így könnyen hozzáférek . Szerintem egy laza filter helyre teszi .  :gondol:
Kép
                                       http://felegyhazi-makett.webnode.hu/

Kató

Hozzászólás Szerző: Kató » 2014.02.16. 07:02

Novák Máté link írta: Én csak azt nem értem, hogy a kabin miért egy zseblámpában van? :)
Ez nem zseblámpa , hajcsavaró ! Mostanában egyre több van itthon felesleges ...  :whistle:
Kép

Kató

Hozzászólás Szerző: Kató » 2014.03.02. 06:48

Jelentem , átöltöztettem a renitens rebellist !  <) :)

Kép

Lassan elkezd a törzs is összeállni , de erről majd akkor lesznek képek , ha látványosabb haladást produkálok .  I-|
Kép

Kató

Hozzászólás Szerző: Kató » 2014.03.29. 06:49

Lassan , de haladok !  : :)
A gépet összeszereltem annyira , ahogy festeni tervezem . A két szárny és a kabinszekció külön maradt , mivel a megrendelőnek az a határozott kívánsága , hogy ezek mozgathatóak maradjanak , úgy meg csak aggatnának festéskor .
Mivel ezen a "dönöjű" krómszínen és az alóla kibukkanó eredeti fehér műanyagon alig látni a hibákat , ezért most tolok rá egy alapozást . Eddig csak úgy vakban gitteltem , most kiderül , eddig mit is csináltam ...  :whistle:

Kép
Kép

Corel

Hozzászólás Szerző: Corel » 2014.03.30. 01:57

Tetszik! :D
"... do or do not. There is no try"

Gaba: Janika, ne lőj olyan gyorsan ...
Én: Miért Gaba?
Gaba: Mert nem tudsz ... 

Kató

Hozzászólás Szerző: Kató » 2014.06.09. 05:40

Még él ám a projekt !  ;D
Gittelni lehetett rajta rendesen . Egy csomó csiszolás , polírozás , ellenőrző alapozás után használhatónak nyilvánítottam . Felfúrtam a fegyvercsöveket , a kabinszekcióról hiányzó lézerágyút is pótoltam egy kimaradt alkatrészből . Elkezdtem volna a festést , erre feldobta a talpát a kompresszorom nyomáskapcsolója ...  :-X  Ez a fantasztikus krómszín is csak bajnak van rajta ! A sötétebb szürke festése után a kigyengített maszkolószalag több helyen visszatépte a világosabbat a krómról , volt ahol műanyagig jött a króm is ...  :headbang:
Most rajta van a két alapszín . Még nem sokat mutat , most fogom csak elkezdeni gyötörni ! A Bera Karesz féle "félvastag festék" módszert próbálom ki . Mivel szintetikus festékekkel festem , gondolom ez hatásosabb lesz . Igyekszem minél leharcoltabb felületet létrehozni .

Kép
Kép

Corel

Hozzászólás Szerző: Corel » 2014.06.10. 07:15

Szééép. Csak szerintem a B szárnyú annyira nem leharcolt, mint egy ősöreg X szárnyú. Hiszen az Y szárnyú leváltására készítették, és az Endornál éppenhogycsak átesett már a tűzkeresztségen. Kvázi újnak számít. Mondjuk egy használatban lévő mai modern vadászgép szintjét tudom elképzelni.

csak okoskodok ... :D úgy is azt csinálsz ami neked tetszik. :D

Kató

Hozzászólás Szerző: Kató » 2014.06.10. 11:52

Corel link írta: úgy is azt csinálsz ami neked tetszik. :D
Pontosítanék , úgyis azt csinálom , ami a megrendelőnek tetszik !  ;D  O :)
Készséggel elfogadom , amit írsz , tekintve , hogy abszolút nem vágom a Star Wars világát . De a makett gazdája egy alaposan lelakott gépet kért , és ugye pénz beszél ...  : :)
Egyébiránt megjegyezném a modern vadászgépek állapotával kapcsolatban , hogy pl. milyen "szép tiszták" a görög F-16-osok (nézd meg az Apcyrobi által nemrég itt a fórumon építettet) vagy a német F-4-esek . Ki se látszanak a kosz alól !  ;D
Mindenesetre ez nekem csak jó , ugyanis itt letesztelhetem azokat a koszolási technikákat , amiket majd a repülőkön is alkalmazni akarok , csak eddig féltem kicsit tőlük ...  <) :)
Kép

Kferro

Hozzászólás Szerző: Kferro » 2014.06.11. 02:47

Ha jól sejtem (emlékeim megkoptak már), a B-szárnyút bevetették a Thrawn-féle Birodalom ellen is az Endori Csata után, szóval bőven lehet leharcolt gépet csinálni. Ráadásul a sci-fi lényege a fantázia szabadon szárnyalása, így gyakorlatilag bármilyen okot, szituációt ki lehet találni. :)

Örülök ennek a B-Wing-nek, ritkán látni makettező fórumokon.

Corel

Hozzászólás Szerző: Corel » 2014.06.11. 04:55

Igen, így van.

Igazad van abban is hogy a sci-fi szinte bármit megenged, csak én unom a teljesen lelakott lázadó gépeket. :D :D :D :D

Sőt, kifejezetten tipp-top X szárnyút fogok csinálni (sorrendben a TIE X-1 után talán a 4.-ik vagy 5.-ik lesz) :D

Válasz küldése

Vissza: “Munkaasztal - Sci-Fi, Post Apocalyptic”