B-wing - ERTL 1/144(kb.)

zsury68

Re:B-wing - ERTL 1/144(kb.)

Hozzászólás Szerző: zsury68 » 2014.06.17. 01:00

Úgy látom, te is a mazochista makettezők táborát erősíted.... :D

Én elsőre kidobtam volna, ha a kezembe került volna.... :D :P

Kató

Hozzászólás Szerző: Kató » 2014.06.17. 05:55

zsury68 link írta: Úgy látom, te is a mazochista makettezők táborát erősíted.... :D

Én elsőre kidobtam volna, ha a kezembe került volna.... :D :P
Én se sokat görcsölködnék vele , de így legalább elhiszi a család , hogy csak az ebből befolyt összeget forgatom vissza az elkövetkezendő makettvásárlásokba ...  O :)

Közben ez is haladt egy kicsit . Az alapszínekre felkerült a textúrázás alapja . Sötétszürkével kifújtam a panelvonalakat , egy másik (kékesebb árnyalatú) sötétszürkével szivaccsal tupfoltam a felületet , majd ugyanígy kis fehéret is kapott . Miután minden megszáradt , finoman átcsiszoltam az egészet . Talán kicsit sikerült túlzásba esni így elsőre , de talán annyira nem vészes . Bera Karesz evvel a technikával könnyen van azokon a bazi nagy felületeken  :P   , és talán a rutinja is több ...  :-[  Mindegy , ahogy mondani szokta : az alapszínnel való átködöléssel kell beállítani az effekt erősségét . Most majd ez jön .

Kép
Kép
                                       http://felegyhazi-makett.webnode.hu/

Vegyész

Hozzászólás Szerző: Vegyész » 2014.06.17. 19:39

Végigolvastam a hősies küzdelem történetét. Sajnos már későn, mert a pillanatragasztó eltávolítása sokkal egyszerűbben is megoldható lett volna. Az ilyen ragasztók többnyire ciánakrilát báziusak, ezek pedig vízben áztatással hidrolizálhatók. A leggyorsabb eredményt 60 fok körüli hőmérsékletű vízzel lehet elérni anélkül, hogy a makett anyaga deformálódna. A ragasztó anyaga felpuhul, az egyes alkatrészek így könnyen elválaszthatók egymástól. A felületeken maradt ragasztó már akár körömmel is eltávolítható. Talán valaki a jövőben még használni tudja az eljárást.

Én a polisztirol és az ABS anyagú makettekhez kloroformot használok ragasztónak. Vékony tűjű fecskendővel az illesztés kicsit megnyitott résébe folyatok be kevés kloroformot. A ragasztás – kis gyakorlás után – nagyon jó minőségű és szép, ugyanakkor roncsolás nélkül már nem bontható. A kloroform fölött a fecskendőben mindig hagyok néhány köbcenti levegőt. Ezt melegítem a kezemmel, így a táguló levegő lassan és egyenletesen tolja ki a kloroformot.

Üdv

Kató

Hozzászólás Szerző: Kató » 2014.06.18. 06:29

Hát , a bontó fázison már valóban túl vagyok . Szerencsére túl sok bajom avval nem is volt a legtöbb helyen . De azért persze hasznos lehet ez az infó más munkáimnál , és gondolom másoknak is . Köszi , hogy közkincsé tetted !  :great:
Kép

Kató

Hozzászólás Szerző: Kató » 2014.06.25. 04:45

Feltoltam az alapszíneket alaposan meghígítva a gépre . Szerintem egész jó lett a végeredmény , így első próbálkozásra .  : :)  
A fotókon talán valamivel visszafogottabb a felület textúrája .

Kép

Két közeli is , hogy jobban látsszon valamivel :

Kép

Persze ez még távolról se a vége . Megfestem az apróságokat , aztán még lepattogzódások , kopások , művészolaj filter , panelezés , egyéb nyalánkságok ...  :body:
Kép

Kató

Hozzászólás Szerző: Kató » 2014.07.22. 06:07

Közeleg a vég !  ;)
Megfestettem egy néhány apróságot , hogy evvel is "mozgalmasabb" legyen a látvány . Aztán a felületet átmostam híg sötét olajfestékkel . Miután megszáradt , egy durva szőrű ecsettel visszamostam , de csak részlegesen , hogy tovább fokozzam a felület textúráját .
Mivel szeretem a japán repülőket , így van itthon jó pár kimaradt Hinomaru matricám . Csak a fehér szegélyt kellett körbe trimmelni , és mehettek is a helyükre a piros jelzések (persze a kötelező fényes lakk után) . A panelek jó részének szegélyét és a piros köröket is egy világosabb szürkével "chipping-eltem" . Ebből sok végül is nem látszik , de ez nem is akkora gond , a méretarányt figyelembe véve .
Most , egy matt lakk után így áll :

Kép

Kép

Próbáltam közeliket is készíteni , hátha jobban látszik a textúra , nem sok sikerrel ...  :'(  Korlátozott képességekkel rendelkezünk , én is és a fényképezőgépem is . De azért valami kevés csak látszik :

Kép

Kép

És eszembe jutott , hogy a hajtómű kiömlőjéhez még hozzá se nyúltam ...  :fubar:

Kép

Még kap fémes kopásokat , kiemelem a panelvonalakat , és ha minden rendben megy , akkor végszerelés , fedőlakk .  :pilóta:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Kató 2014.07.22. 06:16-kor.
Kép

Corel

Hozzászólás Szerző: Corel » 2014.07.22. 06:34

:great: :o

Szép!
"... do or do not. There is no try"

Gaba: Janika, ne lőj olyan gyorsan ...
Én: Miért Gaba?
Gaba: Mert nem tudsz ... 

Kató

Hozzászólás Szerző: Kató » 2014.07.22. 06:38

Köszi , igyekszem !  <) :)
Kép

Kató

Hozzászólás Szerző: Kató » 2014.08.01. 07:20

Kérném szomorú szeretettel , ez is elkészült !  :pilóta:
Végül is a fémes kopásokkal nagyon visszafogtam magam . A méretarányt figyelembe véve nem akartam táblákban lemálló festéket viszont látni a felületeken .  :gondol:
A végére egészen megtetszett , főleg azt figyelembe véve , hogy honnan indultam vele . Egyedül a kabintető nem az igazi , de abból az összebarmolt darabból max. újat húzva lehetett volna többet kihozni , szerintem .

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Szétnyitva , harci konfigurációba (ha jól tudom) :

Kép

Kép

És néhány közeli , hogy valamivel jobban látszódjon a felszín :

Kép

Kép

Kép