Darth Vader's Tie Fighter - MPC/ERTL

Corel

Darth Vader's Tie Fighter - MPC/ERTL

Hozzászólás Szerző: Corel » 2014.02.07. 08:28

Üdvözletem!

Tizenéves koromban megvettem minden létező Star Wars makettet, és úgy ahogy volt megcsináltam, max Humbrol olaj festékkel és ecsettel - ofkórsz tégelyből, hígítás nélkül - megfestettem őket. Olyanok is.

Aztán az élet elsodort a makettezéstől, de vagy 5-6 éve volt egy fellángolásom. Akkor megint beszereztem pár makettet neki is kezdtem, de megint úgy hozta a sors, hogy nem tudtam elmélyülni.

Mostanság megint elővett a tenni akarás, vagy inkább az alkotni vágyás. De tudtam magamról, hogy hihetetlenül semmit nem tudok erről az egész tevékenységről, hobbiról, annak ellenére, hogy még egyszer Mosonmagyaróváron is voltam, de ott nem sikerült elmélyedni.

Amikor felregisztráltam ide a fórumra eldöntöttem, hogy amit lehet megtanulok. Rengeteg segítséget kaptam - pedig csak olvastam - és olyan alap fogalmakkal lettem tisztában, amelyeket már rég óta nem értek. Ezer köszönet érte!

Úgy döntöttem, hogy az itt - és a youtube-on - tanultakat ki kell próbálni, mielőtt tényleg komoly munkába kezdek (egy egyedi festésű X-wing) ... Így körbenéztem, mit is található még itthon. Imhol az eredmény. Tökéletes teszt alany lesz. :D
Csatolmányok
tie1.jpg
"... do or do not. There is no try"

Gaba: Janika, ne lőj olyan gyorsan ...
Én: Miért Gaba?
Gaba: Mert nem tudsz ... 

komatyi
Kapcsolat:

Re:Darth Vader's Tie Fighter - MPC/ERTL

Hozzászólás Szerző: komatyi » 2014.02.07. 09:26

Festés előtt azért porold le! ;)

Üdv! komatyi

Corel

Hozzászólás Szerző: Corel » 2014.02.07. 18:14

Látnád a egyik X-szárnyút. :D

Corel

Hozzászólás Szerző: Corel » 2014.02.07. 23:02

Csak hogy lássátok, nem a levegőbe dumálok ... A következő gyakorló makett. MPC/ERTL X-wing. Anno nekikezdtem, és látszódik egy részén, hogy a panelvonalak már meg lettek karcolva ...
Csatolmányok
x-wing.jpg

Corel

Hozzászólás Szerző: Corel » 2014.02.09. 08:57

Áznak a műanyagok ... Holnap pedig kicsit meg is mosakodnak. Lesz before/after kép. :D

Elég ramaty a makett állapota, így max tényleg gyakorlásnak lesz jó. Sokat ne várjatok tőlem. :D

Közben átnéztem még mi az ami kellhet - festék, stb, és holnap már rendelek is.

Amíg megjönnek a festékek, meg egy két apróság, addig összeeszkábálom valahogy.

gallhun

Hozzászólás Szerző: gallhun » 2014.02.09. 09:25

Szia. Őket ismered? Ajánlom figyelmedbe az AK165 és az AK166os festéket. Direkt Star Wars járművekhez van ez a két szín. A nevük ne zavarjon. :great:

http://www.tankmodelshop.com/index.php? ... 873&page=3
Kép
Kép

Corel

Hozzászólás Szerző: Corel » 2014.02.09. 09:59

gallhun link írta: Szia. Őket ismered? Ajánlom figyelmedbe az AK165 és az AK166os festéket. Direkt Star Wars járművekhez van ez a két szín. A nevük ne zavarjon. :great:

Köszönöm, nézegettem már őket, de nem mélyedtem el a termékekben. Megnézem ... egyenlőre csak ecset van itthon. A kérdés vajon tudok-e ezzel dolgozni csíkok nélkül? Tamiya acryl-al már dolgoztam kis felületen, a Humbrol acryllal és olajjal meg nagy felületen, persze ecsettel.

Szerinted lehet használni ecsettel is ezeket a festékeket?

gallhun

Hozzászólás Szerző: gallhun » 2014.02.09. 10:43

Háát, van kimondottan ecsethez és airbrushoz való 2:1ben festékük is. Ez kimondottan fújáshoz van. Ha akarod kipróbálom holnap itthon és meg mondom milyen.
Kép
Kép

Corel

Hozzászólás Szerző: Corel » 2014.02.09. 17:55

Megnéztem a gyártó honlapját, Ők azt írták, hogy ez jó airbrushra is, meg ecsetre is. Nemtom, hogy vajon nagyobb felületeken hogy viselkedik.

Ha kipróbálod, és megosztod velünk, az tök jó dolog. :great:

Ha működik, akkor keresnem kell mellé valami kéket is, mert ahogy a fotókat nézegettem, meg kűfődies fórumokat olvasgattam, inkább kékes szürkének látszik, és annak is írják le.

Sajnos a Vader figura nincs meg (mondjuk annyira nem kár), de így legalább pepecselhetek egy kicsit az oldalfalakon. Vagy egészen egyszerűen befestem belülről feketével az üveget. :D

Corel

Hozzászólás Szerző: Corel » 2014.02.10. 23:01

Rá kellett jönnöm, hogy a közel 6 évnyi por, nagyon ragaszkodik a műanyaghoz. Eddig kétszer mostam át langyos mosószeres vízzel. Ugyanis az első light-os mosdatás után még maradt érezhető, látható por. :D   :headbang:  Most sikamika volt. Antisztatikus ronggyal, meg fogkefével. :D

Válasz küldése

Vissza: “Munkaasztal - Sci-Fi, Post Apocalyptic”