Darth Vader's Tie Fighter - MPC/ERTL

Corel

Re:Darth Vader's Tie Fighter - MPC/ERTL

Hozzászólás Szerző: Corel » 2014.03.06. 08:25

Most kezdem felfogni a makettezés szépségét. Miután elkészültem a kabin alapjaival, gondoltam feldobom egy kicsit, ergo rendeltem pár festéket, ami eddig nem volt. Sokat olvasgattam nézelődtem, és mivel ecsettel AKAROK festeni, ezért a vallejo model colorra esett a választás.

De ha már csinálom, csináljam rendesen ... van festék (szép színek, hogy látványos legyen a belső - kár hogy a kész maketten nem fog látszani), hígító (gyári is, meg patikai deszt víz is), kannás primer, lakkok, ecsetek.

Nagy elánnal kiborítottam az asztalfiókokat (jééééé "ez" is megvan! Nahát "azt" ide tettem?) és szépséges szépen elrendezgettem a motyóimat (két napnál tartunk, és elő sem vettem az eddig elkészült darabokat)

Van már lámpa is, hogy lássak, meg ilyen olyan tégely, és az asztalon is sikerült helyet kialakítanom, hogy elférjen a vágó alátét. Ehhez csupán a számítógépet, és a teljes kábelrendszert kellett átvariálni. (vágod, hogy a harmadik napot mesélem?)

Közben az ember fia olvasgat, próbálja magába szívni a tudást (barátom szerint inkább pálinkát szívjunk magunkba, az jobban látszik) ...

Oké, akkor ki kéne próbálni a motyókat, hogy mit is tudnak. ööö ... izé. Az rendben, hogy ez tanuló makett. Az is rendben, hogy a kabin NEM FOG LÁTSZANI a kész maketten. De az nem oké, ha valamit eltolok. (főleg mert fényképen is meg akarom örökíteni) Mert én ilyen makettezős-népbetegsében szenvedek, miszerint kicsit maximalista vagyok.

Háhh! Van nekem - illetve fateromnak, egy közel 25 éves MONOGRAM A-1H-ja, amibe belekezdett, de ... Biztos ismerős... :D

Nos a szárnyak tökéletesen hozzányúlásmentes állapotban vannak.

Tökéletes! Lehet rajta bármit kipróbálni! Elő hát a kannás primert (Vallejo Surface Pimer Spray) ... ok ... hol fújom meg? ha itt az asztalon, abból kap minden a környéken. (negyedik nap is eltelt, kabin a helyén, szépen elzárva a por elől.)

És ímhol az ötödik nap!

"Hozzon elő a föld élőlényeket fajuk szerint: háziállatokat, csúszómászókat és mezei vadakat fajuk szerint."

Namost ez annyiban állja a helyét, hogy a mai szabadidőmet a megfelelő fújkálós hely kialakításának próbáltam szentelni. Lakás, garázs, tároló turkálás ... Még nem vagyok kész, de haladok. Jah, és a kabin a dobozban, portól védett helyen.
"... do or do not. There is no try"

Gaba: Janika, ne lőj olyan gyorsan ...
Én: Miért Gaba?
Gaba: Mert nem tudsz ... 

Corel

Hozzászólás Szerző: Corel » 2014.03.08. 08:27

Első - szerintem - sikeres kannás primer fújásom. (Vallejo surfacer primer aerosol)

Ez úgy kapcsolódik ide, hogy először ezen próbálgatom ki azt amit a TIE-on is szeretnék megcsinálni.
Csatolmányok
próbadarab.jpg

andorka
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: andorka » 2014.03.09. 07:00

Egy Monogram Skyraider szárny?

Corel

Hozzászólás Szerző: Corel » 2014.03.09. 08:03

Igen. Az. Faterom kezdett bele még tizenpár éve. De nem fejezte be. Most jó lesz gyakorolni.

Corel

Hozzászólás Szerző: Corel » 2014.03.15. 06:09

Hát ... ilyen lett. kabinbelső. Még jön rá egy lakk, és egy halvány bemosás.

Ennél jobban nem akartam "lelakni", lévén a sztori szerint prototípus ...

A csillogást a Vallejo train Color steel szárazecsetelés okozza. Kicsit vastag lett ...

(valamiért nem enged csatolni file-t)

Corel

Hozzászólás Szerző: Corel » 2014.03.15. 18:42

Képek
Csatolmányok
Kabin-festett3.jpg
Kabin-festett2.jpg
Kabin-festett1.jpg

Corel

Hozzászólás Szerző: Corel » 2014.03.18. 05:59

Urak ne fojtsátok magatokba a véleményt!  8)

VO101_Papi
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: VO101_Papi » 2014.03.18. 19:26

Corel link írta: Urak ne fojtsátok magatokba a véleményt!  8)
Lévén, hogy az eredeti prototípusról kevés az anyag, főleg a kabinról, így elég nehéz véleményt formálni ;D!
Szóval szerény véleményem szerint lehetett ilyen is ;D ;D!
Egyébként a fotók kiválóan kiemelik a hibákat, ha megnézed te is látod, hogy hol kell javítani a kezelőszervek festésén. Én mindenképpen befuttatnám feketés színnel a belsőt, hogy kontrasztosabb legyen, kopást meg nem imitálnék, mert azt Véder Nagyúr biztosan nem tolerálná ;D, inkább kicsit világosabb szürkével száraz ecseteléssel kiemelném az éleket.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára VO101_Papi 2014.03.18. 19:28-kor.
http://www.pumaszallas.hu/
Kép KépKép
Frankó, Szentiványi, Papi

Corel

Hozzászólás Szerző: Corel » 2014.03.18. 20:03

Ez a világos szürke kiemelés eszembe sem jutott!  :great:  Tudtam, hogy valamivel meg kell törni a felületet, de gondoltam eccerűen koptatok. Át is fogom alakítani. Köszönöm! 

Én is azért próbáltam a lehető legkevesebbet "koptatni" rajta, mert biztos vagyok benne, hogy Vader nagyúr morcos lenne, ha ütött kopott lenne a gépe.  8)

A kezelő felületeket már visszaszedtem, és legközelebb kevésbé remegő kézzel fogom megfesteni. (én csak ezt a hibát láttam benne)

Ez a fekete befuttatás amit említesz jó úgy, hogy mikor úgy érzem kész vagyok, kap egy fényes lakkot, és azt valami bemosóval áthúzom (Konkrétan Humbrol Enamel Wash)? Vagy agyonhígított festékkel kellene valamit csinálni?

Corel

Hozzászólás Szerző: Corel » 2014.03.26. 21:40

Mivel nem tetszett a végeredmény leszedtem a teljes festést, és újrakezdem a kabint.

Válasz küldése

Vissza: “Munkaasztal - Sci-Fi, Post Apocalyptic”