Red 6 (Porkins) X-wing fighter - EPC 1989

Kató

Re:Red 6 (Porkins) X-wing fighter - EPC 1989

Hozzászólás Szerző: Kató » 2014.09.23. 07:07

Nagy felületen nagy ecsetet használj ! Ne félj a 10-es ecsettől . Kis ecsettel nagy felületen csak maszatolsz . Puha szőrű ecsetet használj .
Egy lépésben mindig akkora felületet fess le , amennyit ki tudsz oszlatni , mielőtt elkezdene meghúzni a festék (szintetikus festéknél pár perc) . Célszerű részegységenként festeni . Felhordod a festéket kb. egyenletes rétegvastagságban , de vékonyan , párhuzamos ecsetvonásokkal . Azonnal , az előző ecsetvonásokra merőlegesen határozott , de finom mozdulatokkal oszlasd ki a festéket a felületen . Az ecset csak épp hogy a festékhez érjen ! Majd még finomabban újra merőlegesen (már a felhordással párhuzamosan) csináld meg a végső kioszlatást . Utána ugyanígy a mellette lévő részt . Ahol érintkezik a két "fogás" ott nagyon finoman dolgozz !
Ha megköt tökéletesen , jöhet a következő réteg . Itt a felhordási irány legyen merőleges az előző réteg felhordási irányára , ahogy az lentebb is elhangzott . Így a kioszlatás lépéseinek irányai merőlegesek lesznek az első rétegére . A festők is így festik az ajtólapokat , és tükörsima lesz két-három réteg után . Ez a módszer maketteken is tökéletesen működik .
Ha úgy látod , két réteg közt át is lehet polírozni a felületet .
Kép
                                       http://felegyhazi-makett.webnode.hu/

Corel

Hozzászólás Szerző: Corel » 2014.09.23. 07:35

Bakker, ez a merőleges dolog kimaradt az életemből ... do it again Jhonny!  :great: Köszi srácok!
"... do or do not. There is no try"

Gaba: Janika, ne lőj olyan gyorsan ...
Én: Miért Gaba?
Gaba: Mert nem tudsz ... 

Kató

Hozzászólás Szerző: Kató » 2014.09.23. 07:41

Egy újszülöttnek minden vicc új ...  ;D
Kép

Zoltan

Hozzászólás Szerző: Zoltan » 2014.09.23. 07:56

Szerintem nevezz be egy pisztolyra.Ötezer forint körül már lehet kapni újat. Ha azt nézzük,hogy egy jobb ecset is ezer forint körül mozog,akkor nem olyan nagy befektetés.  Mondjuk nekem esküdt ellenségem az ecset,de hidd el ha egyszer elkezdesz fújni új dimenziók nyílnak meg a makettezésben. Persze ezért az összegért a legalja pisztolyokat lehet megvenni,de kezdésnek tökéletes.  Én a mai napig ilyen pisztolyt használok.
Üdv.: Sármány Zoltán

Kép

Kató

Hozzászólás Szerző: Kató » 2014.09.23. 08:00

Zoltánnak persze igaza van ! Nem is egy kezdő pisztoly a komoly összeg , hanem egy jobb kompresszor . Ott kell jobban zsebbe nyúlni .
Kép

Corel

Hozzászólás Szerző: Corel » 2014.09.23. 08:05

Már folyamatban egy EVO beszerzése (kompresszor is lesz hozzá. :D ) , de előtte úgy gondolom, meg kell tanulni az alapokat. És meg is akarom tanulni, s ki akarom tapasztalni. Sokat segítetek, ezer köszönet érte!

Kató

Hozzászólás Szerző: Kató » 2014.09.23. 08:16

Corel link írta: Sokat segítetek, ezer köszönet érte!
Ezért találták ki a fórumot , nem ?  ;)
Kép

Zoltan

Hozzászólás Szerző: Zoltan » 2014.09.23. 08:38

Kató link írta: Zoltánnak persze igaza van ! Nem is egy kezdő pisztoly a komoly összeg , hanem egy jobb kompresszor . Ott kell jobban zsebbe nyúlni .
Szerintem arra is van olcsóbb alternatíva. Ha az embernek van hozzáértő ismerőse hűtőmicis kompresszort párezer forintból összerak.  De ha nem akarunk olyan nagyon durva kamókat fújni még kompresszor sem kell.
Én 3 évig fújtam úgy ,hogy volt egy hűtőmotorom amivel jól felnyomattam egy nagyobb műanyag kannát és már lehetett is festeni. Amikor már nagyon kicsi volt a nyomás megint bepacsoltam kis időre a motort és feltöltöttem a légtartályként funkcionáló kannát.  Most nevetni fogtok de van egy jóbarátom aki 2ezer forintos pulpmálós permetezőt használ kompresszor helyett. Jól felpumpálja  és percekig gond nélkül használja a pisztolyt,tökéletesen működik.  Mint írtam én úgyanígy festettem évekig. Ez a két madár is kompresszor nélkül készült egy sima hűtőmocival meg egy műanyag kannáva.  ;D  Faluban ez megy,meg a bárányfelhők.  :D

Kép
Üdv.: Sármány Zoltán

Kép

Corel

Hozzászólás Szerző: Corel » 2014.09.23. 17:28

Húúú ---- A kompresszor központi kérdés egyébként. Mivel Sci-Fi - ben igen kevés a macerás kamó festés, lehet egy egyszerűbb akármit nézek majd. Mondjuk ahogy olvastam, nem mindegy az sem, milyen pisztolyt használ az ember. De csak szép sorjában. First step first, délután festőszakkör, drága Sztrovacsek!

Corel

Hozzászólás Szerző: Corel » 2014.09.23. 17:33

Kató link írta: Ezért találták ki a fórumot , nem ?  ;)
Indeed ( hogy klasszikust idézzek), Eddig ez az egyetlen egy fórum, ahol nem azzal kezdik hörögve, hogy OVBM ... És elvileg azok is (általánosságban bármelyikről beszélvén) azért vannak, hogy "segítsenek".

Majd ha nagy leszek meghálálom! :D  

Válasz küldése

Vissza: “Munkaasztal - Sci-Fi, Post Apocalyptic”