A-wing - ERTL 1/72(kb.)

Kató

A-wing - ERTL 1/72(kb.)

Hozzászólás Szerző: Kató » 2014.08.10. 05:20

Üdv. Mindenkinek !

Útjára indult a következő renoválási projekt .  <) :)
Maga a makett megint csak alaposan össze van barmolva . Súlyos illesztési hibák , ordenáré festés ...  :-X

Kép

Elsőként is szétbontottam . Ez bőségesen adagolt oldószeres ragasztóval lett ragasztva , így alaposan megdolgoztatott néhol , mire szétrobbantottam .  :body:
A B-wing-nél bevált W5 higedzsíroldós áztatás a festék nagyját most is levitte . A fekete festék alatt volt egy , a filmesre hasonlító fehér-piros festés , de néhol világosszürke is előkerült . Érdekes módon a pirosat nem tudta a cucc fellazítani , fogalmam sincs , mi lehet ez . Bevettetem a lefolyótisztítót is , eredménytelenül . Még lekaparni se lehetett , holott olyan vékony a réteg , hogy néhol áttetszik alóla a műanyag ! Viszont mégis tiszta ragya a festés ...  :wow:  Marad a felcsiszolás , hogy valamennyire sima legyen .
Az apróbb dolgokon viszonylag vékony a festékréteg , így nem erőltettem a lesikálást a vékony alkatrészeken . Így is sikerült eltörni ezt-azt menet közben ...  :'(
A kabintető két füllel a helyére pattintható . Ez rendkívül praktikus megoldás , mivel mire az első gazdája a helyére erőltette , én meg ki onnan , a feszüléstől olyan hajszálrepedések lettek az anyagban , amik bizonyos szögből nagyon látszanak , de eltüntetni nem lehet őket ... Viszont polírozni most is kell . Ragasztós ujjal össze lett matatva , és a zsíroldós áztatás is bemattította .  :-[

Kép

Ugyancsak egy filmhű festésű , alaposan lepukkant gép a megrendelő álma . Majd kialakul ...  :pilóta:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Kató 2014.08.10. 05:24-kor.
Kép
                                       http://felegyhazi-makett.webnode.hu/

Hickory

Re:A-wing - ERTL 1/72(kb.)

Hozzászólás Szerző: Hickory » 2014.08.10. 06:35

A leggyorsabb Lázadó gép!

Kíváncsian figyelek,jó munkát hozzá!
Havril István

Corel

Hozzászólás Szerző: Corel » 2014.08.10. 09:15

Komolyan mondom mazóóóó ... vagy szadó. :D :D :D

Megoszthatom vajh - ily pelyehes állú csíkos hátú vadmalacként - milyen szisztéma szerint lehet festeni?  :olvas:
"... do or do not. There is no try"

Gaba: Janika, ne lőj olyan gyorsan ...
Én: Miért Gaba?
Gaba: Mert nem tudsz ... 

Kató

Hozzászólás Szerző: Kató » 2014.08.10. 09:22

Hickory link írta: Kíváncsian figyelek,jó munkát hozzá!
Gyanítom , meglesz ... Köszi !  ;)
Corel link írta: Komolyan mondom mazóóóó ... vagy szadó. :D :D :D
Kihíváskén értelmezem ...  > :D
Corel link írta: Megoszthatom vajh - ily pelyehes állú csíkos hátú vadmalacként - milyen szisztéma szerint lehet festeni?  :olvas:
Minden javaslatot megfontolásra érdemesnek tartok !  O :)
Kép

Corel

Hozzászólás Szerző: Corel » 2014.08.10. 21:43

Sorban állnak otthon a SW gépek, és várják sorsukat, miközben szépen lassan eljutok odáig, hogy már festeni is lehet. Elkezdtem tehát megkeresni vajh milyen színeket érdemes használni.

Utána keresgettem külföldies fórumokban, és egy ami biztos; nem fehérek a gépek. A birodalmi gépekkel nincs baj, ott megvan a fedőszín, ami elérhető, a lázadó gépekkel viszont gondban van mindenki.

És hogy miért nem fehérek a gépek; Mert a kamera nem látta volna őket anno. Pontosabban egy nagy fehér paca látszódott volna, kontúrok nélkül. (mint ahogy eredetileg a Vörös osztag is Kék osztag lett volna - lévén az akkor aktuális amerikai hadi jelzésekben a kékek a saját erőt mutatják a térképeken, a pirosak meg az ellenséget -, de a jelzések belevesztek a blue-motion technllógiába ...)

Azzal mindenki egyet ért, hogy az alap egy fekete, vagy egy sötétszürke primer. És innen jön ezerhatszáz variáció. Főleg ugye az A szárnyúnál, ahol - legalább is a könyvekben említik - néhol fából készült elemek is vannak. :D

Én azt silabizáltam ki, hogy a fekete, vagy sötétszürke primerre egy off-wihet színt lehet feltenni, amit picit sötétebbé tesz az alatta lévő primer. Ami a nagyon világos szürkétől, az elefántcsont színig bármi lehet. Szóval megint egy csomó lehetőség. :D Én az elefántcsont színt választanám, fekete alapozással.  8)

Hickory

Hozzászólás Szerző: Hickory » 2014.08.10. 21:59

Igen,a forgatási trükkökkel nem árt tisztában lenni!
A polcon heverő 72-es FineMolds X-winghez jó pár éve gyűjtöm az infót,mégis vannak még mindig fehér foltok az ismeretanyagban.
Tény,hogy pusztán a filmek után nem lehet igazán autentikus SW makettet készíteni.
Havril István

Kató

Hozzászólás Szerző: Kató » 2014.08.11. 05:17

Való igaz , hogy az ilyen filmes témáknál a szín meghatározása nem egyszerű . Főként jelen esetben , ahol a leggyakrabban az "űrben" , igen extrém megvilágításban látja az ember .
Mindenesetre nekem könnyű dolgom van , mivel a gazdája megmondta , hogy milyenre akarom festeni ...  ;D  Világosszürke-piros lesz . Valószínűleg egy nagyon világos szürkéből fogok kiindulni , mivel a filterek úgyis sötétítik a végeredményt . De a netes képeket elnézve világosabbra akarom , mint a B-wing volt .
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Kató 2014.08.11. 05:19-kor.
Kép

Kató

Hozzászólás Szerző: Kató » 2014.08.19. 07:58

A héten szabin vagyok , így ezen is elkezdtem az érdemi munkát .
A kabint festettem ki elsőként . Nem volt túl nagy falat , a kidolgozása igencsak puritán .

Kép

A pilóta szokás szerint igencsak torz , primitív részletekkel . A netes fotókkal összehasonlítva a felszerelés nem is emlékeztet az "eredetire" . A festéssel próbáltam kicsit közelíteni . Szép épp nem lett , de ebből az alapból ... Pár helyen még azért megpróbálok finomítani rajta .

Kép

Csak a gyártó alaposságáról egy apróság . A figura kb. 1/72-es , az ülés inkább 1/48-asra sikerült a tervezés folyamán . Ezt úgy hidalták át , hogy a pilóta alsó fertályába beleállítottak egy (kb. alkar méretű) oszlopot . Az emeli el annyira az üléstől , hogy kilátszon egyáltalán a kabinból !  :wow:  Profi hozzáállás ...  :great:
Kép

Kató

Hozzászólás Szerző: Kató » 2014.08.20. 06:58

Kicsit javítottam az összképen .
A has alatti beömlőt felfúrtam , hátrafelé kicsit kitoldottam belülről , amíg kb. be lehet majd látni .

Kép

A törzs két oldalán van két hosszanti nyílás , ezek mögött rakétavető nyílások vannak . A gyártó igen puruttyán oldotta meg , az egyik oldalon fél mm-t megsűllyesztették , a másikon a törzs síkjába van . Megnyitottam , és sztirollapokból felépítettem egy egyszerű imitációt , amit majd lefestek . Sok minden nem fog látszani belőle , de azért feldobja majd kicsit .

Kép
Kép

Corel

Hozzászólás Szerző: Corel » 2014.08.20. 10:29

Szép ...  :o

Kicsit mint ha hosszúra sikeredett volna a rakkettya vető nyalása. Vagy nem?

Válasz küldése

Vissza: “Munkaasztal - Sci-Fi, Post Apocalyptic”