A-wing - ERTL 1/72(kb.)

Kató

Re:A-wing - ERTL 1/72(kb.)

Hozzászólás Szerző: Kató » 2014.08.21. 07:01

Köszi , igyekszem valamit kihozni belőle .  :body:
Ez a két utóbbi feljavítás nem volt benne az alkuban , csak önkényesen felülbíráltam a megrendelő igényét . Eredetileg arról volt szó , hogy a két mozgatható lézerágyút mozgathatóra hagyom . Csakhogy , ahhoz a törzsfelek ragasztása előtt a helyére kéne őket egy közös tengellyel rakni . De olyan vékonyak az ágyúk , hogy ha így teszek , minimum 1000-szer törném le a további munkák során . És nem is igazán fixen állnak , állandóan lötyögnének össze-vissza (bár ezt nem lenne nehéz javítani) ... Inkább utólag , fixen rögzítem őket . Így kisebb a rizikófaktor ... De ezért most puncsolok kicsit ...  :-[  ;)   ;D

A képeken is kb. ilyen hosszú a nyílás . Egyébként nem mértem semmit , csak mentem a makett után .  :whistle:
Kép
                                       http://felegyhazi-makett.webnode.hu/

Kató

Hozzászólás Szerző: Kató » 2014.09.04. 06:26

Valamennyi haladás történt . Összeállt újra a törzs . A hajtóművek környékén vár rám tetemesebb mennyiségű tömíteni való , a többi nem túl vészes .
Közben neki kéne állnom a kabintetőt is felpolírozni ...  :-X

Kép
Kép

Kató

Hozzászólás Szerző: Kató » 2014.09.24. 06:06

Nem nagy haladás , de gondoltam , beszámolok róla . 
Felpolíroztam a kabintetőt . Nem lett tökéletes , az alsó széleknél és a szélvédő közepén egy kis helyen olyan mélyen összemaratta az előző gazdája , hogy nem bírtam vele . Valamelyest csökkent az opálosság , de nem sikerült teljesen eltüntetni . Egy helyen egy kis hajszálrepedés is látszik . De kb. a 95%-a szép lett , úgyhogy alapvetően sikeresnek titulálom a kármentés ezen részét !  : :)
Közben nagy erőkkel gittelem az illesztéseket is . Van még mit csinálni rajta , de lassan megérik egy ellenőrző alapozásra , hogy lássam , valójában hogy is állok .

Kép
Kép

Kató

Hozzászólás Szerző: Kató » 2014.10.23. 06:14

Úgy tűnik , nagy sokára a gittelés végére értem ...  :dance:
Lealapoztam az egészet szürkére , kimaszkoltam , és megfújtam a pirost is . Menet közben jöttem rá , hogy ha mindkét színen egyszerre "textúrázok" , a befejező átködöléssel tönkre vágom az egészet . Vagy többször kitakargatok mindent (pirosnál a szürkét , szürkénél a pirosat) , vagy teljesen külön veszem a két folyamatot . Így most készre festettem a pirosat , úgy is rajta van a maszk , utána kitakarom , és a szürkét festem készre . Így viszont nagyon észnél kell majd lennem , hogy vakon is hasonló legyen a két effekt intenzitása . Bár a végén olajjal még tudok egalizálni ...  :gondol:
Tehát most elkészült a piros alapra a panelvonalak megfújása , a sötét és világos szivacsos "pacsmagolás" , majd az átködöléses visszatompítás . A képeken a textúra nem nagyon látszik (talán a hasnál jobban) , és a szín is élénkebb . A pirosat nem könnyű fotózni ...  :-[

Kép

Kép

Most kicsomagolom a szürkét , kitakarom a pirosat , és robogok tovább !  :pilóta:
Kép

Corel

Hozzászólás Szerző: Corel » 2014.10.23. 18:19

A pirosat festeni sem könnyű. :D Eddig tetszős, csak olyankor mikor olyat olvasok, hogy "fújom a panlevonalat", akkor mindig elgondolkodom azon, mi a fenét keresek én itt az ecseteimmel ...  8) :great:
"... do or do not. There is no try"

Gaba: Janika, ne lőj olyan gyorsan ...
Én: Miért Gaba?
Gaba: Mert nem tudsz ... 

Kató

Hozzászólás Szerző: Kató » 2014.10.24. 07:45

Corel link írta: olyankor mikor olyat olvasok, hogy "fújom a panlevonalat", akkor mindig elgondolkodom azon, mi a fenét keresek én itt az ecseteimmel ...
Lehet ott ecsettel is szépen dolgozni . Sőt , én szívem szerint egy kezdő makettezőt nem is engednék szórópisztoly közelébe 1-2 év ecsetmunka nélkül ! Úgy lehet igazán kitapasztalni a festékek működését . Viszont tény , hogy sok technikához elengedhetetlen a pisztoly . De az ecsetre mindig is szükség lesz ! Tehát ne úgy tekints az ecsetre , mint ósdi szerszámra , hanem mint az első lépcsőfokra a szórópisztoly felé .
Kép

Corel

Hozzászólás Szerző: Corel » 2014.10.24. 08:09

Igen, hasonlóan gondolkodunk a témáról. Folyamatosan kísérletezek a festékekkel most is (attól még hogy nem rakok képeket dolgozgatok. :D ) Sorra vettem eddig amit ecsetelni lehet (Vallejo, Tamiya, Humbrol (akril/olaj) ... ) és rengeteget festek. Hulladék műanyagot lomizok a közeli reklám műhelyből, és hajrá! Bár a TIE X1-et fújom (mert a legközelebbi szín az tamiya spray), de pl a Red6-et csak ecsettel fogom festeni (kivéve az alapozót). Az általad javasoltakat megfogadva, sikerült tűrhető eredményt elérni Humbrol akrillal(!!!!).

Meg szeretem az ecsetet. Közvetlenebb a makettezés (lehet hogy ez baromságnak hangzik ... ).

A megjegyzésem arra próbált rávilágítani, hogy van még mit tanulnom, mire odáig eljutok, hogy "fújjam a panelvonalat" :D :D :D
"... do or do not. There is no try"

Gaba: Janika, ne lőj olyan gyorsan ...
Én: Miért Gaba?
Gaba: Mert nem tudsz ... 

Kató

Hozzászólás Szerző: Kató » 2014.10.24. 11:10

Corel link írta: Az általad javasoltakat megfogadva, sikerült tűrhető eredményt elérni Humbrol akrillal(!!!!).
Örülök , hogy hasznát láttad az okoskodásomnak !  ;)
Corel link írta: A megjegyzésem arra próbált rávilágítani, hogy van még mit tanulnom, mire odáig eljutok, hogy "fújjam a panelvonalat" :D :D :D
A makettezés a folyamatos tanulásról szól . Ha valaki ezt elfelejti , akkor megreked egy szinten , és onnantól kezdve vége ... Úgyhogy hajrá !  :great:
Corel link írta: Meg szeretem az ecsetet. Közvetlenebb a makettezés (lehet hogy ez baromságnak hangzik ... ).
Miért lenne ez baromság ? Én is imádok ecsettel festeni . Pont ezért festek figurákat is , ott lényegében csak ecsetmunka van .
Kép

Kató

Hozzászólás Szerző: Kató » 2014.12.03. 06:33

Lassan , de bizonytalanul ez is halad ...  ;D
Felkerült a szürke alapszín is . Egy nem túl izmos textúra átsejlik , amit a képek persze nem igazán adnak vissza .  :-[

Kép

Most megfestem a hajtóműveket is , aztán jöhet az olajos bemosás , panelezés , stb. ...  :pilóta:
Kép

Kató

Hozzászólás Szerző: Kató » 2014.12.23. 07:34

Úgy tűnik , idén még ezt is be tudom fejezni .
Olajfestékkel bemostam az egészet , majd visszamostam . Grafittal kihúztam a panelvonalakat , kapott kevés fémes kopást is . Az előző gazdája pár "lövésnyomot" gyártott rá , szerintem forró szöggel .  ???  Én el akartam tüntetni , de a jelenlegi gazdája azt mondta , inkább maradjon . Így azokat is fémre festettem , és kormoztam a környékét .
Alaposan sikerült beszutykolni , de a gazdája koszos gépet akart , hát megkapja ...  > :D

Kép

Kép

Közben elkészültek a fegyverek és a futóművek is .

Kép

Még a kabintető keretére kell rájavítani , és valószínűleg a hajtóműveken is finomítok még . Aztán felragasztom a fegyvereket és a futókat , és jöhet a fedőlakk !  :dance:
Kép

Válasz küldése

Vissza: “Munkaasztal - Sci-Fi, Post Apocalyptic”