TIE interceptor - ERTL 1/72

Kató

RE: TIE interceptor - ERTL 1/72

Hozzászólás Szerző: Kató » 2015.03.14. 06:56

A kabinbelsővel nem akarok többet molyolni .
Elkészítettem a pilótát is . A gyártó szokása szerint igen primitíven készítette el . A sisak még csak nem is emlékeztet a "valódira" . Átfaragni az egészet nem láttam értelmét , egyetlen dolgot alakítottam át . Nagyon jellegzetes a mellkason lévő "dobozból" a légzőmaszkhoz csatlakozó két cső . A gyártó még csak a maszkot se csinálta meg , csupasz arccal mosolyog ránk a Birodalom gépjárművezetője ...  :P    Egy rézdrót és némi pillanatragasztós "hizlalás" után kész volt a maszk a két csővel . A részletek teljes hiánya miatt a figurát igazán jól nem lehet kifesteni sajnos .

Kép

Azt most nézem , hogy a maszkot még fémszínűrre kell festenem . Utána elkezdhetem újra összerakni a gépet .  :cool:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Kató 2015.03.14. 06:57-kor.
Kép
                                       http://felegyhazi-makett.webnode.hu/

Kató

Hozzászólás Szerző: Kató » 2015.04.05. 06:17

Az eltelt időben , ha nem is "elképzelhetetlensebességgel" , de haladt a projekt .
Újból összeállítottam a törzset , aztán egy darabig szórakoztattam magam a makettezők kedvenc körtáncával . Gittelés , csiszolás , gittelés , csiszolás ... Eredetileg egész jól illeszkedett a makett , de a barbár munka , amivel szét bírtam nagy nehezen szedni , nem tett jót neki . És persze az is jó , hogy állandóan kerülgetni kell a batár nagy napelemszárnyakat . Aki nem újrahasznosított makettből épít TIE-t , az jobban jár , ha teljesen festésre készre csinálja a törzset , és csak utána rögzíti a szárnyakat . De persze az nyilvánvaló , hogy új makettből sokkal könnyebb dolgozni , mint egyet újra összerakni ...  :blush:  
A gyártó igencsak nagyvonalúan kezeli a "valósághűséget" , pedig még a törzs belsejében is benne van , hogy a Lucas Films engedélyével . De Lucas ezek szerint nem igen figyelt erre . Sok részlet elnagyolt , vagy teljesen hiányzik . Valami érdekes ötlet folytán a törzs hátsó részét felnyithatóra készítette a szerszámtervező , a közepén egy nagy hatszögletű plexivel . De én úgy emlékeztem , hogy a búvónyílás a tetején van , ami a maketten is látható . Egy kis netes keresgélés , és egy , a témában perfekt barátommal való konzultáció után kiderült a turpisság ! Ott a hajtómű ionreaktora van , ablak nincs , viszont a hajtómű kiömlőiről nagyvonalúan megfeledkeztek ...  :@  
A felnyitható részt rögzítettem , a két fúvókát elkészítettem . Bár eredetileg csak külső-belső újrafestésről volt szó , de nem volt nagy munka , és eléggé amatőr dolog volt lehagyni róla . Nem tökéletesen valósághű , de ez az makett összes részletéről elmondható .

Kép

Még legyártom előre a célzószenzorokat is , mert az is lemaradt . Aztán lealapozom , hogy lássam , hol is tartok ...  :angel:
Kép

Corel

Hozzászólás Szerző: Corel » 2015.04.05. 08:23

Jó látni, hogy más is szenved! :D :D :D
"... do or do not. There is no try"

Gaba: Janika, ne lőj olyan gyorsan ...
Én: Miért Gaba?
Gaba: Mert nem tudsz ... 

Kató

Hozzászólás Szerző: Kató » 2015.04.06. 06:22

Őszintén örülök , hogy a munkám megelégedéssel tölt el !  :D  

Ma lealapoztam . Hát , mit mondjak , nyelte bőven a Surfacer-t , mire úgy elfedte a feketét , hogy lássam is , hogy mit is csinálok ... Pedig csak oda koncentráltam , ahol szürke lesz , a napelemtáblákat csak átködöltem ...  :s  
Ahogy sejtettem is , van még mit javítani !  :blush:
Kép

Corel

Hozzászólás Szerző: Corel » 2015.04.06. 06:36

Mivel fogod szépfényessé tenni a napelem táblákat?

Kató

Hozzászólás Szerző: Kató » 2015.04.07. 07:21

Ahogy néztem , inkább selyemfényű az , nem túl fényes . Gunze matt és fényes lakkot keverek össze kb. felesben majd .
Kép

Corel

Hozzászólás Szerző: Corel » 2015.04.07. 09:47

Kató írta: Ahogy néztem , inkább selyemfényű az , nem túl fényes . Gunze matt és fényes lakkot keverek össze kb. felesben majd .
Hiába ... az évek meg a rutin!

Kató

Hozzászólás Szerző: Kató » 2015.04.12. 06:00

Elkezdtem a festést .
Kezdésnek a napelemszárnyakat festettem le . Gunze antracit alapra Humbrol középszürke szárazecsetelés . Megint csak jó buli volt fújni és szárazecsetelni a belső részeket . Nemcsak hogy alig fértem hozzá , de még állandóan forgatni is kellett , hogy ne legyen takarásba , amit épp csinálok ...  :rolleyes:  
Csak egy gyors kép :

Kép

Közben a festés terén szabad kezet kaptam . Én eredetileg strandkorlátkékre akartam festeni nagy rózsaszín szívecskékkel , de a gazdájának nem volt természetes a mosolya . Pedig olyan cukimuki lett volna ...  :(  
Szóval , végül is egy általános századparancsnoki gép lesz belőle . A festése csak annyiban különbözik a "szabványtól" , hogy a függőleges napelemtáblán van egy nagy piros háromszög . Így kicsit izgalmasabb lesz a látvány a szokásosnál .
Kép

gabes

Hozzászólás Szerző: gabes » 2015.04.12. 23:06

Alakul ez kéremszépen! ;)
Saly Gábor   :cool:   Készülőben:Jas-39 Gripen HuAF, Leopard2 A6, Merkava Mk 3D.   (Tégy amit akarsz amíg ezzel nem erőlteted rá másra az akaratodat!)

Kató

Hozzászólás Szerző: Kató » 2015.04.13. 05:50

Igyekszem ...  :cool:  

Ma , röpke egy órahossza alatt kimaszkoltam a napelemszárnyak belső felét . Hátha a héten eljutok az előárnyékolásig , hogy jövő héten festhessem tovább .
Kép

Válasz küldése

Vissza: “Munkaasztal - Sci-Fi, Post Apocalyptic”