Star Trek - USS Enterprise NCC-1701 1:500 (Into Darkness) Revell #4882

emtee

RE: Star Trek - USS Enterprise NCC-1701 1:500 (Into Darkness) Revell #4882

Hozzászólás Szerző: emtee » 2015.04.07. 03:38

Az ablakok többnyire 1x1 milliméteresek; Az mennyire hülyeség, hogy először alapozom a külön külön a felületeket, de kihagyom az illeszkedések környékén a részeket, majd ragasztás, tömítés, csiszolás után az illesztések környékét is? Bocsi ha a kérdésem orbitális hülyeség. :) (Az tudom elképzelni, hogy ezt alkalmazva az átmeneti zónában több réteg festék lesz). Vagy egyszerűen ezeket az ablakokat nem ragasztom be.

Nekiálltam a gépészeti egység vetemedését kijavítani, feltöltöttem a kiindulási részről pár képet. A bal oldali panel annyira nem, de a jobb oldali panel jól láthatóan meg van csavarodva hátul (nem) kicsit.

[attachment=40915]
[attachment=40916]
[attachment=40917]
[attachment=40918]
[attachment=40919]
[attachment=40920]

Kató

Hozzászólás Szerző: Kató » 2015.04.07. 07:45

Amit az alapozással kapcsolatban írsz , még kivitelezhető is lenne fújva . De ecsettel festve igencsak vigyázni kell , mert a két festékréteg találkozásánál "lépcső" maradhat . Célszerű egyben kezelni az egész felületet , Mokush módszerével kimaszkolva az átlátszó részeket , ha muszáj . De ha ecsettel fested , akkor maszkolni se kell . Csak egyszerűen fesd körbe az ablakokat !

Segédanyagok , festékek egyebek beszerzésénél sose az legyen a lényeg , hogy minden egy helyről jöjjön . Az a fontos , hogy minden jól használható legyen . Nem létezik olyan gyártó , aminek minden cucca tökéletes lenne .

A hajszárító azért jó , mert irányítani tudod , hogy relatív kis helyre mennyen a hő , csak ahova kell . Mellékeltem egy képedet . Ahogy elnézem , a bekarikázott rész van megvetemedve . Ott hirtelen elkeskenyedik az anyag , kihűléskor ilyen helyeken lépnek fel általában az anyagban feszültségek . A fröccsöntő kolléga valószínűleg túl korán vette ki a szerszámból a darabot ... Szerintem oda kell koncentrálni az egyengetés során , és jó is lesz .
Kép
                                       http://felegyhazi-makett.webnode.hu/

emtee

Hozzászólás Szerző: emtee » 2015.04.08. 08:40

Az alapozáshoz amennyiben időm engedi a héten beszerzem a spray-t.
Célszerűnek tartottam ugyanazon márka termékét venni, mivel semmi tapasztalatom nincs azzal kapcsolatban, hogy ellenkező esetben az anyagok hogyan reagálnak (kémiai értelemben) egymásra. Biztosnak láttam így zöldfülű fejjel ha mindenre ugyanannak a neve van írva. De sosem késő újat tanulni. :)

Délután megérkezett az elektronika vezérlőegysége (kép), tehát el tudom kezdeni az áramkört összeépíteni. Még egyszer jelezném, hogy tök hülye vagyok az elektronikához; egy Ohm-törvényt még talán fel tudok írni, de valószínűbb, hogy a suliban egy karóval gazdagodnék. A vezérlőegységet is egyik ismerősöm javasolta, aki otthon van ezekben a dolgokban és segít, de hátha van itt még valaki aki jó tanácsokkal tud ellátni. Első körben egy próbaáramkört szeretnék megcsinálni amiben vannak villogó és állandó fények is

Ha valaki otthon van ebben az vezérlő típusa: "Mini USB Nano V3.0 ATmega328 CH340G 5V 16M Micro-controller board for Arduino"

[attachment=40934]

mokush

Re: Star Trek - USS Enterprise NCC-1701 1:500 (Into Darkness) Revell #4882

Hozzászólás Szerző: mokush » 2015.04.08. 09:10

Az nem feltétlenül baj, ha egy márka cuccait akarod beszerezni (pl. Tamiya alapozó spray, festékek, tömítő, maszkoló szalag, ragasztó ), bár nem is túl célszerű, ahogy tanult kollégám is írta fentebb. Csak ne a Revell legyen az a márka :)

Sent by Tapatalk
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára mokush 2015.04.08. 09:11-kor.

emtee

Hozzászólás Szerző: emtee » 2015.04.14. 06:25

Elkezdtem az elektronikát összerakni. Ahogy már említettem nem igazán értek ezekhez a dolgokhoz, tehát első körben kisebb próba áramköröket szerelek majd össze és apró lépésekben haladva remélem kialakul a teljes világítás. Az áramkört még az összeragasztás előtt meg kell építeni tekintettel arra, hogy ez a hajó belsejébe kerül és ragasztás után már nem módosítható. Nem tudom mennyire érdekel titeket ez a folyamat, ezért lehet nem untatlak titeket ezzel a folyamattal. Ha egy nagyobb egységet összerakok akkor azt megosztom. (Ma sikerült világításra bírni egyetlen LED-et és már ez akkora siker nekem, mintha legalábbis a félmaratont lefutottam volna) :)

Ezzel párhuzamosan próbálok a maketten is annyi előkészítést amennyit lehet a ragasztás előtt. Bele is futottam most egy dilemmába amiben segítségeteket kérem. Linkelek 2 képet az egyik hajtóműről és ezzel kapcsolatban szeretnék kérni tőletek egy műveleti sorrend javaslatot.

[attachment=41025]
[attachment=41026]

Amint az látható ebben az egységben elég nagy mennyiségben vannak kisebb-nagyobb áttetsző alkatrészek. Azon agyalok, hogy melyik lépés melyiket kövesse anélkül, hogy kárt tennék ezekben az átlátszó alkatrészekben; ragasztás-> tömítés -> csiszolás -> áttetsző részek maszkolása -> spray alapozás -> festés? Minden ötletet nagyon várok.
Köszönöm

MT

Válasz küldése

Vissza: “Munkaasztal - Sci-Fi, Post Apocalyptic”