Battlestar Galactica - Revell 1:4105

Corel

RE: Battlestar Galactica - Revell 1:4105

Hozzászólás Szerző: Corel » 2015.05.27. 04:55

Nem adja magát könnye. Egészen eddig a pontig nem tűnt fel, hogy a törzs felső része vagy két-három milliméterrel rövidebb ...

Kép

Némi csuklógyakorlat következett milliputtal, de elsőre kevés lett:

Kép

Aztán szobrászkodni is kellett egy kicsit. :) MAjd ha megszárad még pontosítok rajta.

Kép
"... do or do not. There is no try"

Gaba: Janika, ne lőj olyan gyorsan ...
Én: Miért Gaba?
Gaba: Mert nem tudsz ... 

Corel

Hozzászólás Szerző: Corel » 2015.06.04. 17:51

Elég sok a meló (mármint a rendes polgári), de haladgatok ezzel is ... Most már fent van az alapszín is, csak arról nem készült még kép

Alapozásra várva:

Kép

Lealapozva:

Kép

gabes

Hozzászólás Szerző: gabes » 2015.06.04. 22:22

Nagyon szépen alakul, várom a festést! ;)
Saly Gábor   :cool:   Készülőben:Jas-39 Gripen HuAF, Leopard2 A6, Merkava Mk 3D.   (Tégy amit akarsz amíg ezzel nem erőlteted rá másra az akaratodat!)

Corel

Hozzászólás Szerző: Corel » 2015.06.05. 15:43

Reggel 04.00 - re kész lett. Soha többet nem csinálok ilyet! Vagy kész van a kiállításra vagy nincs. Berényben megtekinthető. Képek majd ... Most pakolás, induás van ...
Futotta idő egy képre. Sajnos a Revell használhatatlan matricát adott, így a dokkoló öböl körül nincs piros csík .. lakkozás után meg nem akartam már visszabontani.

Kép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Corel 2015.06.05. 16:29-kor.

Hickory

Hozzászólás Szerző: Hickory » 2015.06.05. 20:34

Nagyon szép!
Havril István

Corel

Hozzászólás Szerző: Corel » 2015.06.08. 17:31

Köszönöm a biztatást!

Akkor pár képe a végéről:

A sötét alapra felkerült egy réteg fém szín

Kép

A fém színre egy erősen hígított (6 hígító - 2 festék) szürke színt ködöltem fel, majd száradás után 3 különböző színű szürkével átfestettem pár panelt.

Kép

Antikoltam a talapzatot. Az alapozás fehér Vallejo alapozó. Aztán kapott egy adagot tamiya gold spray-ből. Valejo fekete festékkel megfestettem a lepattogzódásokat, majd száraz ecseteltem szürkével, világos barnával (Vallejo Train Color Dust), fém színnel, és pici zölddel. Kapott egy fényes lakk réteget. Utána jött a művészolaj. Zöld művészolajat vittem fel bőségesen, és white spirites fültisztítóval szedtem le a felesleget. Kapott egy kis AK féle olaj megfolyásos effektet is pár helyen. Kicsit sötét lett. Legközelebb finomabban kell a száraz ecsetelést használni.

Kép

A testet is ugyanúgy festettem mint a dokkoló öblöket. Száradás után kapott egy rendes réteg fényes lakkot, és után az AK streaking grime effect-et jó alaposan felhígítva bemostam. A páncél panelekről jó alaposan lesikáltam a matériát, a többi helyről meg eltávolítottam azt ami szerintem felesleges volt.

Kép

Kép

A végére kapott egy matt lakkot is. Sajnos a Revell matricái korlátozottan voltak használhatóak, ezért nincs a dokkoló karon a piros felfestés. Időm nem volt visszabontani a festést, így most ez így maradt.

Kép

Nekem ez a rész tetszik a legjobban!

Kép

És itt a vége. Nyilván lehetett volna még rajta dolgozni, és eszembe is jutott jó pár dolog építés közben, akkor már, mikor késő volt. Mivel ez a Galactica szülinapi ajándék volt, egy kedves barátom 50.-ik születésnapjára, így majd ha a sajátomat készítem, akkor majd felhasználom ezeket a tapasztalatokat!

Kép

Válasz küldése

Vissza: “Munkaasztal - Sci-Fi, Post Apocalyptic”