Slave-1 - ERTL 1/72(kb.)

Kató

Slave-1 - ERTL 1/72(kb.)

Hozzászólás Szerző: Kató » 2015.05.25. 06:33

Üdv. Mindenkinek !

Ahogy előre jeleztem is , itt a következő restaurálós bérmunkám .

A makett ebben az állapotában került hozzám :

Kép

Két igen komoly problémával azonnal szembesültem . Az első , hogy a kabintető középen iszonyat hosszan szét van repedve (itt most nem én bénáztam , mint a TIE-nál ...   :angel:   ) . Sajnos ez javíthatatlan hiba , csak új alkatrész segítene , az meg nincs ...   :(   A második , hogy az egyik lézerágyú-üteg teljesen hiányzik , a másiknak pedig nincsenek meg a csövei . Szerencsére az alkatrész szimmetrikus , így tudok róla másolatot készíteni , már elméletileg tudom is , hogy hogyan . A csöveket meg nem nagy cucc pótolni .

Ma nekiestem , és szétbontottam az egészet viszonylag könnyen . A fekete , piros és zöld színekben pompázó fő alkatrészeket beáztattam a jó öreg Lidl-s zsíroldóba . Pár óra múlva nem túl sok nyösztetés után ledobta a jó vastag festékréteget . Alatta volt egy vékony szürke réteg , ami fogta , mint halott a kerítést . Azt nem bírta felszedni , de annyi baj legyen ! Pár helyen kicsit átcsiszolom , ahol ragyás , aztán jó lesz !   :cool:  
Szóval most így áll , kezdésre készen :

Kép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Kató 2015.05.25. 06:37-kor.
Kép
                                       http://felegyhazi-makett.webnode.hu/

Zoltan

RE: Slave-1 - ERTL 1/72(kb.)

Hozzászólás Szerző: Zoltan » 2015.05.25. 06:51

:D   Hihetetlen. Ahogy látom most sem lessz könnyebb dolgot,mint eddig.
Üdv.: Sármány Zoltán

Kép

Kató

Hozzászólás Szerző: Kató » 2015.05.25. 06:58

Szerintem is ez lesz a legkapaszkodósabb az eddigi Star Wars projektjeim közül ...   :rolleyes:  
De ezt legalább jó alaposan le lehet rongálni , ahogy a képeket elnézem róla . Az jó szórakozásnak (és tanulásnak) ígérkezik !   ;)
Kép

Corel

Hozzászólás Szerző: Corel » 2015.05.25. 08:22

Szinte fáj ahogy nézem ....
"... do or do not. There is no try"

Gaba: Janika, ne lőj olyan gyorsan ...
Én: Miért Gaba?
Gaba: Mert nem tudsz ... 

Kató

Hozzászólás Szerző: Kató » 2015.05.26. 06:26

Innen szép nyerni !   :D  
Egyébként volt egy kis fölös időm ma , így dolgoztam kicsit rajta . Nem volt kedvem a kabint festeni , így a törzset kezdtem el összedobálni , ahol már előre lehetett . Legalább haladok ...   :cool:
Kép

Kató

Hozzászólás Szerző: Kató » 2015.06.17. 06:59

A kabint késznek nyilvánítom , a kabintető alá megteszi . Külön öröm volt úgy dolgozni , hogy közben össze-vissza lifegett az elforduló vezérlő "platform" , vagy mi a fene a közepén ...   :blush:
Már csak Boba-t kell ráültetni a sámlira . Már persze , miután lefestem őt is ...   :angel:  

Kép
Kép

Corel

Hozzászólás Szerző: Corel » 2015.06.17. 09:18

Toljad neki! :D
"... do or do not. There is no try"

Gaba: Janika, ne lőj olyan gyorsan ...
Én: Miért Gaba?
Gaba: Mert nem tudsz ... 

Kató

Hozzászólás Szerző: Kató » 2015.07.02. 07:08

Az utóbbi időben nem sok makettezésre pazarolható időm van , de azért van egy kicsi haladás ...   :rolleyes:  
A kabinba elfoglalta az őt megillető helyet Boba . A figura szokás szerint primitíven kidolgozott , nem könnyen festhető .

Kép

Elkészítettem az ágyú hiányzó csöveit is .

Kép

Még a kabintető repedését kell szépen eltüntetnem , és vihetem gyantából leöntetni , az ágyúval együtt .
Kép

Kató

Hozzászólás Szerző: Kató » 2015.07.21. 06:37

Lassan elkezdődött a látványosabb fázis .
Először a hajtóműveket tartalmazó hasrészt festettem le . Igyekeztem több féle fémszínnel , színmodulálással és filterekkel látványosabbá tenni . A fotón sajnos nem igazán jön át , de most nem is bohóckodtam sokat a beállítással . Még a végén kap egy-két apró finomítást , de nagyrészt késznek tekintem .
A felső borítást is , a belső rész festése és minimális grafitos koszolás után helyre ragasztottam . Nem volt egyszerű feladat ...   :blush:   Hiába nagy elvileg a ragasztási felület , a gyártónak sikerült úgy megterveznie , hogy alig néhány ponton illeszkedjen egymásra a két felület . Mivel elég összetett formájú , íves alkatrészek , még összecsiszolni sincs esély . Két-két tájolócsap segítené a munkát , amit ugye bontáskor szét kellett vágnom ...

Kép

Végül csak úgy , szárazon a helyére próbáltam a legfelső részt , amibe a kabin és a fegyverzet van ...   :s   Elölről milliméteres rés , hátul , ahol a beszállórámpa is van , kb. 3 milis lyuk az alkatrész mentén , vagy 5 centi hosszan ! Pedig én pontosan ragasztottam , a csapok maradványai a törzsön belül fedik egymást . Ez biztos el fog szórakoztatni , amíg majd befoltozom sztirollal ...   :rolleyes:
Kép

Kató

Hozzászólás Szerző: Kató » 2015.07.24. 06:36

Nagy levegőt vettem tegnap , és összeragasztottam a törzs felső részét az alsóval . Meg kell hogy mondjam , nem is volt annyira gáz , mint vártam . Elsőnek egy kb. 1 mm. vastag , pár mm. széles sztirolcsíkot betoldottam , a beszállórámpánál lévő nagy lyukhoz . Apránként , pillanatragasztóval , alaposan összefeszítve az darabokat haladtam körbe . A jó bőven adagolt ragasztó a hézagok jó részét is elintézte , amit nem bírt ott maradt a sztirolbetoldás . Egy kis gittelés , és egész tűrhető képet mutat a vasaló !   :D  

Kép

Az alsó részen lévő parabolaantennaszerű nyavalya is hiányos volt . Mivel voltak olyan képek ahol a érzékelők (?) szimmetrikusak voltak , és olyan is ahol nem , a könnyebb utat választottam . Pár műanyagdarab , drót és egy kimaradt futóműszár segítségével gyártottam gyorsan valami hasonlót .

Kép

Lényegében a kabintetőre várok , és mehet rá az alapozás , hogy lássam , hogy is állunk ...
Kép

Válasz küldése

Vissza: “Munkaasztal - Sci-Fi, Post Apocalyptic”