Colonial Viper Mk2, Revell 1/35

El Diablo

Colonial Viper Mk2, Revell 1/35

Hozzászólás Szerző: El Diablo » 2013.08.07. 22:09

Az a nap is úgy indult, mint a többi. Egy jó nagy adag lelkesedéssel, mely egyik kedvenc tv-sorozatom, a Battlestar Galactica egyik főszereplője felé irányult. Ez a "kolóniai Vipera" :-) Az egyetlen dolog, ami képes volt távol tartani a cylonok által kiirtott emberiség maroknyi túlélőjének otthonául szolgáló szedett-vedett flottától az újra és újra felbukkanó cylon raidereket.
Az első (eredeti) BSG sorozat kicsit meseszerű Star Wars koppintásnak tűnik, de voltak azért emlékezetes pillanatai. Pl. a Viperák indítása az alagútszerű katapultból :-)
Egy makettező fórumon hirdette valaki eladásra szánt Viperáját. Meg is beszéltük az átvétel a közelgő mosonmagyaróvári versenyre. A nagy lelkesedést már mondtam. Hamar hozzá is láttam, mivel a kevés alkatrész és egyszerű kidolgozás gyors eredménnyel kecsegtetett. Kb. negyed tubus tömítőpaszta felhasználása után kicsit alábbhagyott a lelkesedés, később közbejöttek ilyen-olyan más munkák, ami miatt félretettem. Más makettek festése közben azért előkerült, mert a maradék festéket el lehetett ide használni :-) Így készülgetett, végül a tévéasztalon landolt, mert állítva máshol nem fért volna el ez a nagy dög. Így rakosgattam este át a munkaasztalomra, hogy ne takarja a tv-t, reggel vissza a tv elé, hogy ne legyen útban :-) Ez így ment kb. 1,5 évig (Nem vicc :D ). Most szerintem nagyjából kész. Nem ez életem legjobb munkája, de legalább már nem kell itt rakosgatni :-)

A makett: Revell gyártmány, pozitív panelvonalas, kevés alkatrésszel (Futóműre és kabinbelsőre ne számítson senki, de a kabintető is szürke műanyag, viszont ehhez is kapunk fekete matricát...). Az illesztések elég rosszak, a matricákat érdemes átfújni szórópisztollyal, mert túlságosan újszerűek, ilyen Viperát nem látni a filmben. Én egy világosabb árnyalattal fújtam meg a belsejét.
Az egész festés hasonló módon készülgetett. Fehér alap, szürke árnyékolás.
Bocs, hogy sötétek lettek a fotók.

Kép
Kép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára El Diablo 2013.08.07. 22:11-kor.

Black Army
Kapcsolat:

Re:Colonial Viper Mk2, Revell 1/35

Hozzászólás Szerző: Black Army » 2013.08.08. 09:58

Jól néz ki. A leírt hátrányok miatt gondolom, a sötét fotók csak az előnyére válnak. Egyébként hangulatos így és ha nem szabadkoztál volna, akkor hihető lett volna, hogy direkt ilyen.  ;)
Üdv: Schuller Balázs
Kép http://www.blackarmymodells.com

El Diablo

Hozzászólás Szerző: El Diablo » 2013.08.08. 11:33

Már készül a kistestvére :-) Az amerikai Sci-High készítette el műgyantából az Mk.2 új sorozat-béli 1/72-es mását. Kis mérete ellenére szerintem egy fél kávéskanálnyi tömítőpasztát már benyelt :-)

Képek a kész makettről 2-3 év múlva ;-)

Bubu

Hozzászólás Szerző: Bubu » 2013.08.08. 19:00

Nekem nagyon tetszik! Várom a kistestvérét!  ;)

Üdv:Bubu
"Sok minden megbocsátható az ember életében, de a barátság elárulása soha!"

El Diablo

Hozzászólás Szerző: El Diablo » 2013.08.09. 08:08

Kösz. A kicsi már mókásabb lesz. Van hozzá sok matrica, de a csíkokat már festeni kell és a kabintetőhöz csak egy húzóformát és átlátszó műanyaglapot adtak :-) Közben ma fotóztam. Ezek a képek már világosabbak.

Kép
Kép
Kép

Válasz küldése

Vissza: “Galéria - Sci-Fi, Post Apocalyptic”