Szolnok 2011.

Sheeresman

Re:Szolnok 2011.

Hozzászólás Szerző: Sheeresman » 2011.03.17. 01:31

Kedves Beczy és Gyurmakoma!

Én külsősként figyeltem a topicot, és örülök, hogy ne mentetek ölre. Sokkal jobb, ha kulturáltan beszélitek meg a dolgokat, ráadásul úgy, hogy mindketten ugyanazon az oldalon álltok. Ja, a zsűrizés. Szerintem mostanában tényleg beszűkült a zsűrizők köre, de az okait nem tudom. Nagy Ződ Marslakó Diktátorunk lehet, hogy többet tud a miértekről, s az is lehet, hogy már megszokásból megy a dolog...
Kérem, mindenki őrizze meg a pánikot, nyugalomra semmi ok.  KépKép

Black Army
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Black Army » 2011.03.17. 01:56

Béla!

Azért ez a Csipkerózsika-álom koncepció nem helyt álló. Eddig senki nem vetette fel, hogy bármi problémája lenne. Utoljára az AP fórumon volt egy eléggé dogmatikus kezdeményezés a figurások összefogására, azóta erről senki nem beszélt, igényt sem mutatott.

A két nagyobb felhozatalú versenyen jogosnak érzem a pontozólap használatát, a többin nem. Részben átvehető lenne az erurós lap, kicsit butítva.

Amennyiben választhatóvá válik, hogy ki-ki miben indul, akkor ki kell venni a szabályzatokból azt a pontot, hogy aki itt és itt nyert az már csak profiban indulhat.

Mint történész eddig mindig türelmet tanúsítottam a zsűrizés során, ugyanis azok, akik komolyabb szintre jutnak, már maguktól is törekszenek a történelmi hűséghez való közelítésre.

Nyilván az jelentené a megoldást, ha lenne egy összevont (méretarány szempontjából) kategória, ahol csak a festés minősége számítana, nem pedig az, hogy mi van felfestve.

Amennyiben a felhozatal lehetővé teszi, lehetővé kellene tenni, hogy a zsűri kialakíthasson egy fantasy/sci-fi kategóriát. Tavaly Kőszegen pl. a sci-fiben az első két helyezést figura kapta, a harmadikat egy kis dioráma, amin szintén volt figura, ugyanakkor a figura kategóriákban is volt fantasy és sci-fi.

Javaslom, hogy vitassunk meg egy konkrét pontozólapot. Alternatívákat, fontos szempontokat.
Üdv: Schuller Balázs
Kép http://www.blackarmymodells.com

Mac

Hozzászólás Szerző: Mac » 2011.03.17. 03:26

part link írta: hogy mások kritikusabb szemmel nézegetik (áldott magyar szokás)
Szerintem ne erőltessük ezt, mert nem csak magyar szokás. A világon mindenhol így van, ez nem magyar sajátosság, hanem emberi tulajdonság.
(Megjegyzem, én nagyon nem szeretem ezt a minden ami rossz, az magyar, bezzeg a fejlett nyugaton hozzáállást. De ez már csak az én bajom.)
"Én nem mondam semmit. Hogy te almás Bozkovot értettél, arról én már nem tehetek."
A kávét le is lehet hozni! :)
Kép
KépKép

Black Army
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Black Army » 2011.03.17. 03:40

Elnézést kérek Alitól és Bélától, ha a Csipkerózsika álom megjelölésen való fennakadásom úgy hatott, mintha én Őket hisztisnek titulálnám.  ;)

Fennakadásom azért történt, mert kicsit olyan felhangot éreztem, mintha évek óta halmozódó probléma tömeg buggyant volna ki az indító hozzászólással. Sok emberrel beszélek rendszeresen és tényleg sosem mondta senki, hogy ilyeneken gondolkodik. No, de kár a szóért. Amiről viszont gyakran beszélünk az a figurások alacsony száma. Minden egyes Interneten és sajtóban megjelenő figura sokat segít a népszerűsítésben. Buzdítanék mindenkit a minél részletesebb lépésről lépésre írások készítésére, mi is tervezünk ilyesmit. Figurás találkozót elég nehéz összehozni, de ha sor kerülne ilyesmire és mondjuk elérhető földrajzi helyen kerülne rá sor, én elmennék rá és valószínűleg a barátaim is. Gondolok itt valamiféle családias hangvételű  workshopra, találkozóra.

Letudva a hiszti témát és a szervezetlenség kérdését, próbáljunk meg a zsűrizés mikéntjére koncentrálni.
Üdv: Schuller Balázs
Kép http://www.blackarmymodells.com

Elektrolakatos
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Elektrolakatos » 2011.03.17. 04:25

Gyurka!

De, sajnos az...rengeteg idő! Az összesítést a 3 lapról egy külön gárda végzi délután egy "nyugodt" helységben. Hidd el, van bőven mit csinálni velük.

Egy makett= 3 lap.
Egy kategória= a kiválasztott makettek*3 lap.
Egy verseny= a kategóriák*a kiválaszott makettek*3 lap.

Ha gondolod és van kedvetek Évivel betekinteni, esetleg segíteni, ováron szivesen megmutatom.

Elektro

gyurmakoma link írta:
Valójában 3 pontozólap van. Ha a figura alá azt a zsűri visszatenné, akkor ugyan az indulónak lenne 3 pontozólapja, de helyezéseket azon a versenyen nem nagyon osztanának, mert ahhoz ugye kellene a pontozólap. Ugyanis ez a funkciója.

Köszi a kiigazitást.
Szóval,akkor plusz egy összesítő lap? Nem nagy dolog,szerintem megoldható lenne...
[/quote]
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Elektrolakatos 2011.03.17. 04:27-kor.
1942-ben ismertem meg Dániel Zoltánt. Egy ismerősöm, aki az Autógyárban dolgozott, név szerint Galván Tivadar mutatta be nekem mint illegális kommunistát, akinek társaival együtt rejtekhelyre van szüksége

Válasz küldése

Vissza: “Zsűrizés a hazai versenyeken”