Szolnok 2012

Vadász
Kapcsolat:

Re:Szolnok 2012

Hozzászólás Szerző: Vadász » 2012.03.08. 19:09

Uraim!

Azt hiszem, hogy a megfelelő kört mindenki megfutotta a másik személyével kapcsolatban.

Ettől a perctől, minden a másik személyével foglakozó hozzászólást törlök.

További viták rendezése érdekében válasszatok időt, (más)helyet, segédet, és fegyvert.

Vadász
Kép

magoo

Hozzászólás Szerző: magoo » 2012.03.08. 20:48

Elérkezett a nagy pillanat!
Vége a személyeskedésnek, most már csak Part és Itom74 újító javaslatait olvashatjuk, valamint azt, hogy mindketten megköszönik, hogy jövőre ők zsűriznek. Part még összeállítja a zsűrit és fényképezik.
Kérek mindenkit, hogy addig ne irkáljanak semmit(!!!), amíg nem kapjuk meg tőlük a pontos probléma leírásokat és az első javaslatokat.
Itom74! Azért a nevet leírhatnád, nem vesszük személyeskedésnek, csak hagy tudjuk már, hogy ki az a madár!
Ha megérkezik
- a sok építő jellegű javaslat
- a zsűrizés, valamint a fényképezés felkérés elfogadása
- a Part által összeállított zsűri névsor
a fórumozók elé, akkor tényleg építő jellegű volt a hozzászólásotok (még ha a stílus nem is).
Ha ezek elmaradnak akkor mindenki eldöntheti mi volt a mozgatója ennek a vitának.
Kép

Csitei Béla

Hozzászólás Szerző: Csitei Béla » 2012.03.08. 22:58

Sziasztok!
Tudom, hogy "Vadász" szerint Móvár nem alkalmas több okból sem a viták elsimítására, de talán megbocsátja nekem, hogy mégis felajánlom, hogy akik érdekeltek a témában, illetve lenne jobbító javaslatuk, azoknak biztosítanánk egy helyiséget pl. szombat este 8 órakor a helyszínen.
Tudom, hogy többen az egyéb elfoglaltságuk (zsürizés, adminisztratív feladatok, stb.) miatt nem biztos, hogy részt tudnának venni ezen a megbeszélésen. Ettől függetlenül még mindig nagyobb esélyét látom annak, hogy aki már egyszer ott van Móváron, az részt is vegyen rajta, minthogy "varczag" jószándékú meghívásának nagyobb létszámmal eleget tudnánk tenni.
Aki egyszer már eldöntötte, hogy ott lesz Móváron, az bizonyára hajlandó egy órát rászánni a szabadidejéből, ha valóban szívügyének érzi a témát. Ez külön rendezvény esetében nem egy óra, hanem a távolabbról utazók számára akár egy teljes nap is lehet, nem kevés anyagi ráfordítással.
Ha elodázzuk a dolgot, akkor jövőre ismét az lesz, hogy miért nem tárgyaltuk meg tavaly, amikor a probléma jelentkezett.
Ezért hogy tisztán lássunk, kérem, hogy aki úgy gondolja, érdemes lenne összeülni Móváron, és ott is szeretne lenni a megbeszélésen, jelezze felém a csiteibela@gmail.com -on. Két hét múlva jelezni fogom, hogy hány főre lehetne számítani, és eldől, hogy csak a szánk jár-e, vagy hajlandóak vagyunk tisztázni a félreértéseket.
Üdv.Béla

Kátai Zsolt

Hozzászólás Szerző: Kátai Zsolt » 2012.03.09. 07:32

"ha valakinek inkább a gyufacímkék gyűjtését ajánlom, akkor azt őszinte meggyőződésből és nem utolsó sorban baráti szándékkal teszem." :o

Nos, mint abszolút kívülálló és abszolút amatőr makettező, én ezt a mondatot nem nagyon értem. Ez azt akarja jelenteni, hogy ha valakit XY nem tart jónak a makettezés adott irányzatában, akkor annak meg kell mondani, hogy hagyja a fenébe, és menjen inkább lábtengózni? A tapasztalt, évek óta makettezőknek nem segíteni kellene a feltörekvő korosztályt? Rögtön az elején el kell venni a kedvét az egésztől? Hát, ha ez így van, akkor tényleg nagy bajok vannak a makettező társadalomban. 
Én azt hittem, hogy mindenki a saját örömére makettezik, és ha úgy gondolja, elviszi az általa készített makettet egy adott versenyre, ahol összemérheti a tudását a többiekével. A fentiek alapján, ha egy olyan amatőr makettező, mint én, aki soha nem nyert és valószínűleg nem is fogok nyerni semmilyen komoly díjat, ne is járjak versenyre, ne is induljak a makettemmel semmilyen kategóriában, mert túl kutyaütő vagyok? Nos, összehasonlítva az elmúlt évek makettversenyeinek szereplőivel a saját munkáimat - és ezt őszintén gondolom - még a hobby kategóriában sem ütöm meg az érmes szintet. De akkor a saját örömömre se készítsek makettet? És ne is járjak el versenyekre? Azt hiszem ezek után komolyan el kell gondolkodnom, hogy elmenjek-e bárhova is versenyre, mert mi lesz, ha valakinek nem tetszik majd egy munkám, és azt mondja nekem, hogy "figyelj, inkább gyűjtsél gyufacímkét". Ez komoly? Vagy esetleg előre le kell majd adni az adott verseny szervezőinek a benevezni kívánt makettről készült fényképeket, hogy megüti-e azt a szintet, amit Ők elvárnak a nevezőktől?
Sok embert megismertem az elmúlt évek makettversenyein, egyeseket még a barátaimnak is mondanám. Kaptam tőlük hideget meleget, tanácsot, dicséretet, és volt hogy nyertem érmet is kisebb versenyeken. De olyat nekem senki nem mondott, hogy "öreg, ez nem neked való, húzz haza, és inkább üldözd a bűnözőket, mint hogy betedd a lábadat egy versenyre, ne adj isten, még be is nevezel valamivel". Számomra ez abszolút elfogadhatatlan hozzáállás, akkor is, ha 2, akkkor is, ha 50 éves makettezés van valakinek a háta mögött.
De ez csak egy senki kis amatőr makettező véleménye...
Remélem, senki nem fogja privátban megüzenni, hogy töröljem magam a makett.org-ról. :D :D :D :(  

ltom74

Hozzászólás Szerző: ltom74 » 2012.03.09. 08:09

Hali

Na sok a szöveg és, hogy kicsit konstruktív legyek  ;)
Csinálhatnánk valami online festős versenyt és mindannyian szavaznánk az eredményre

A grayarmy-mból ezeket ajánlanám fel nyereményre,  természetesen eredetiek, nem kopik:
1. Andrea 54mm Maximus lovon
Kép
2. Pegaso 75mm Officer of the Equites, End of III Century A.D.
Kép
3.ArtGirona 54mm Sargon II
Kép

Sheeresman

Hozzászólás Szerző: Sheeresman » 2012.03.09. 09:02

Kátai Zsolt link írta: "ha valakinek inkább a gyufacímkék gyűjtését ajánlom, akkor azt őszinte meggyőződésből és nem utolsó sorban baráti szándékkal teszem." :o

Nos, mint abszolút kívülálló és abszolút amatőr makettező, én ezt a mondatot nem nagyon értem. Ez azt akarja jelenteni, hogy ha valakit XY nem tart jónak a makettezés adott irányzatában, akkor annak meg kell mondani, hogy hagyja a fenébe, és menjen inkább lábtengózni? A tapasztalt, évek óta makettezőknek nem segíteni kellene a feltörekvő korosztályt? Rögtön az elején el kell venni a kedvét az egésztől? Hát, ha ez így van, akkor tényleg nagy bajok vannak a makettező társadalomban. 
Én azt hittem, hogy mindenki a saját örömére makettezik, és ha úgy gondolja, elviszi az általa készített makettet egy adott versenyre, ahol összemérheti a tudását a többiekével. A fentiek alapján, ha egy olyan amatőr makettező, mint én, aki soha nem nyert és valószínűleg nem is fogok nyerni semmilyen komoly díjat, ne is járjak versenyre, ne is induljak a makettemmel semmilyen kategóriában, mert túl kutyaütő vagyok? Nos, összehasonlítva az elmúlt évek makettversenyeinek szereplőivel a saját munkáimat - és ezt őszintén gondolom - még a hobby kategóriában sem ütöm meg az érmes szintet. De akkor a saját örömömre se készítsek makettet? És ne is járjak el versenyekre? Azt hiszem ezek után komolyan el kell gondolkodnom, hogy elmenjek-e bárhova is versenyre, mert mi lesz, ha valakinek nem tetszik majd egy munkám, és azt mondja nekem, hogy "figyelj, inkább gyűjtsél gyufacímkét". Ez komoly? Vagy esetleg előre le kell majd adni az adott verseny szervezőinek a benevezni kívánt makettről készült fényképeket, hogy megüti-e azt a szintet, amit Ők elvárnak a nevezőktől?
Sok embert megismertem az elmúlt évek makettversenyein, egyeseket még a barátaimnak is mondanám. Kaptam tőlük hideget meleget, tanácsot, dicséretet, és volt hogy nyertem érmet is kisebb versenyeken. De olyat nekem senki nem mondott, hogy "öreg, ez nem neked való, húzz haza, és inkább üldözd a bűnözőket, mint hogy betedd a lábadat egy versenyre, ne adj isten, még be is nevezel valamivel". Számomra ez abszolút elfogadhatatlan hozzáállás, akkor is, ha 2, akkkor is, ha 50 éves makettezés van valakinek a háta mögött.
De ez csak egy senki kis amatőr makettező véleménye...
Remélem, senki nem fogja privátban megüzenni, hogy töröljem magam a makett.org-ról. :D :D :D :(  

Kedves Zsolt!
Bár régebben faragtam figurákat(némelyiket még most is kapni.. :) ) alapvetően mostanában inkább figyelem a figuraszekciót, de remélem senki nem veszi tolakodásnak, ha válaszolok. Hujbi válasza tényleg félreértelmezhető, bár valószínűleg nem így gondolta. A makettezés,mint olyan, főleg ennyi online információ birtokában véleményem szerint igenis tanulható, és vannak olyanok, akiknek ez a tanulás az átlagosnál jóval gyorsabban megy, ráéreznek az ízére (azt hiszem, talán ezt tehetségnek is hívhatjuk). Sajnos magamon is érzem, hogy sokszor az, ami számomra tök természetes technika, azzal mások vért izzadva sem boldogulnak, és ilyenkor azt érzem, "nem hiszem el, hogy nem látja, nem érzi, nem tudja" megoldani azt a valamit. És bár önkéntelen, de ilyenkor az ember egy kicsit, hát nem is tudom, hogyan fogalmazzam "lekezeli"  a kevésbé tehetségest. A megfelelően önreklámozó, hisztiző, fennhéjázóvá váló tehetséges köré pedig elkezdenek gyűlni a követők, majd kialakulnak a klikkek. Sajnos ma itt tartunk javarészt. Vannak páran, akik óriási hisztit csapnak, ha egy gondolatmorzsával más véleményen vagy a művéről, mint a magasztalás, és a folyamatos tömjénezés, de vannak páran, akik tényleg segíteni is akarnak, a hogy is fogalmaztad, "senki kis amatőröknek". Javaslom, közöttük keress segítőt, és ne felejtsd el ez hobby. Ha jó érzést okoz, amit készítesz, ne törődj másokkal. [/size]
Boldog makettezést![/size]
Kérem, mindenki őrizze meg a pánikot, nyugalomra semmi ok.  KépKép

Válasz küldése

Vissza: “Zsűrizés a hazai versenyeken”