Szolnok 2012

magoo

Re:Szolnok 2012

Hozzászólás Szerző: magoo » 2012.03.09. 22:26

Kedves Itom74!
A hús-vér versenyel volt a baj, ezért konstruktív, ha kérhetem kizárólag ezen a területen legyél! A versenyszabály elolvasása után szerintem nem lett volna félreérthető, hogy miért nem emelték ki. Elolvastad mielőtt írtál a fórumra?
Ha nem, hátrálsz ki akkor zsűrizel?

Kedves Part!
Határozottan állítom, hogy a probléma megoldásához nem kell az általad képviselt stílus! Köszönöm, hogy ez megváltozott!!
Óvás:
Erre csak a verseny helyszínén van mód. Le van írva a versenyszabályban, hogy mikor meddig lehet óvni. Az is benne van a versenyszabályban, hogy elfogadja minden induló a feltételeket. Konkrétan két szabályt sértettél meg a versenyünkkel kapcsolatban. Mivel Ti elégedetlenek vagytok a zsűrizéssel, ezért a szolnoki verseny kapcsán új javaslattal élek: A következő versenytől bevezetésre kerül egy etikai bizottság felállítása. Abban az esetben, ha egy versenyző megsérti a szabályokat, egy etikai bizottság fogja eldönteni, hogy indulhat-e a későbbiekben Szolnokon. Nincs szükség arra, hogy valaki átlépve a szabályokat veszekedést gerjesszen. A munkahelyi elfoglaltságod ebben az esetben semmire sem magyarázat, mert nincs a szabályban, hogy aki dolgozik, az kivétel.
Zsűri lista:
Én nem varrok senki nyakába semmit, DE
Erősen megkérdőjelezhetően etikus amit ketten csináltatok! Van szabály, mely arra született, hogy nem a verseny után kelljen a neten veszekedni. Amikor óvás idő van, ott van minden makett, minden zsűri és versenyző, akkor kell előállni a gondokkal és csiripelésekkel! Most már mindenki otthon ül a gép előtt és azon idegeskedik, hogy ismét áll a bál.
Szereped a zsűriben:
Ha nem látod át hogyan működik, akkor biztos vagy benne, hogy jó következtetéseket hozol az eredmények bírálásánál. Ha felelősséggel nem tudsz zsűrizni, akkor felelősséggel versenyezz, kérlek! A felelősség nagyon komoly erénye egy versenyzőnek, aki ismeri a szabályokat és be is tartja.
Továbbra is fenntartom, hogy kettőtöknek zsűriznie kellene, mert kíváncsi lenne mindenki arra, hogy miként oldanátok meg ezt a problémát! Volt olyan zsűritag, aki az utolsó napokban tudta megmondani, hogy a munkája mellől el tud-e jönni, mert hasonló problémával küzd, mint te. Ő megoldotta, kérek te is old meg és akkor látjuk, hogy neked is olyan fontos a versenyünk, mint sok más zsűritagnak! Részedről kicsit hiányolom a hajlandóságot, mert előre egy évvel már le is mondtál. Én minden tőlem telhetőt megteszek! Minden esetben két-három hónappal korábban meg van a verseny időpontja, akkor kérlek kezd el intézni és akkor sikerülhet! Minden zsűritag azt mondta, hogy nagy megtiszteltetés Szolnokon zsűrizni, remélem nem utasítod vissza. Hogy a felelősséggel se legyen gondotok a tapasztalt (, de rosszul ítélkező) zsűriből adok segítőket. 
Most már tudjuk, hogy a madár te voltál, de egy újabb figura került a színre „az őgyelgő barát”. Várom az ő nevét is! Csak tudni szeretnénk, mert így fair!
A történet elején a sértő hangnem a te erősséged volt, (és a versenyszabályok értelmében jogalapot nélkülöző) ezért ha a nekem írt válaszleveled stílusával indul az egész nincs a mostani helyzet.
Rosszul fogalmaztam: a bizonyítani fogod tényleg utasításnak hangzik, de én azt szerettem volna hangsúlyozni, hogy a zsűrizéssel bizonyítja Itom a rátermettségét.
Két dolog meg van: vállalod a fotózást, és küldtél zsűri listát.
Nem találtam a sorok között: Zsűri felkérés elfogadása és az építő jellegű javaslatok.
Sajnos én is elfoglalt vagyok és nem értek a figurákhoz, ezért kérlek, hogy röviden, pontokba szedve írd meg a javaslataidat! Kérlek segítsd ezzel a munkámat, mert olyan versenyt szeretnék, ami neked és Itomnak is megfelel!

Vadász Pisti után szabadon:
Part és Itom várom a röviden leírt felsorolást a problémákról.
A felkérések elfogadását.
Építő javaslatokat.

Ha ezek nincsenek meg, akkor lezárom a vitát azzal, hogy egyéni sértődöttség vezette ezt az egészet. Kérni fogom az oldal moderátorait, hogy abban az esetben, ha a maradék három pontra nem adsz, adtok választ szüntesse be ezt a topikot, mert akkor építő az építő jellege megszűnik, viszont rossz fényt vet arra a versenyre, mely szervezésében 1996 óta veszek részt.
(Szidják a gyermekem, de az nem menetesít senkit, hogy csak a fülére tesz megjegyzést, mert az is enyém. Lehet nem szép és tökéletes gyerek, de azért szerintem sokan szeretik és lehet, hogy nekik sem esik jól napokig olvasni, hogy csula!)
Kép

ltom74

Hozzászólás Szerző: ltom74 » 2012.03.09. 22:44

magoo link írta: Kedves Itom74!
A hús-vér versenyel volt a baj, ezért konstruktív, ha kérhetem kizárólag ezen a területen legyél! A versenyszabály elolvasása után szerintem nem lett volna félreérthető, hogy miért nem emelték ki. Elolvastad mielőtt írtál a fórumra?
Ha nem, hátrálsz ki akkor zsűrizel?
Szia

Naiv módon azt hittem mind lepontozzák. Sajnos előbb írtam, mint, hogy elolvastam volna, emiatt és ha kicsit indulatosabb voltam néha (nem akarok/akartam megbántani senkit) elnézést kérek!

De, hogy fentebbit jóvátegyem(nem voltak ilyen ambícióim), hobbi vagy valami gyerek kategóriában zsűriznék vagy segíteném más módon a zsűri munkáját, remélem Krisztián meggondolja magát.

Krisztián,
Téged meg különösképpen nem akartalak megbántani/felidegesíteni mert nagyra becsülöm munkásságod mind figura faragó ki talán mint egyetlen magyar külföldileg is elismert. Ha mégis sikerült akkor újból elnézést kérek!
Ebből én is okultam, nem szabad indulatból irkálnom, jobban át kell gondolnom a dolgokat.

Varjú bácsi

Hozzászólás Szerző: Varjú bácsi » 2012.03.10. 12:52

Ali!
Nem vagyok figurás, csak nagy csodálattal figyelem, hogy mit tudnak létrehozni azok, akik ezt a müfajt választották. És nagy csodálkozással, és megdöbbenéssel olvasom a postjaidat. Egészen egyszerüen nem értelek. Ha jól olvasom a hozzászólásaidat, évek óta vannak kifogásaid a szolnoki versennyel kapcsolatban. Akkor miért jársz ide?! Ha tudom egy étteremröl, hogy sz@r a szakács, és egyszer már ráfáztam a föztjére, az tutti, hogy jövöre nem megyek újra oda enni. Legfeljebb csak akkor, ha mazochista vagyok.
Two beer or not two beer ?!
Kép

magoo

Hozzászólás Szerző: magoo » 2012.03.10. 13:23

Kedves Itom!
Elnézést kérésed nagy tisztelettel elfogadom!!! Köszönöm, hogy így állsz a kialakult helyzethez. Spongyát rá, várunk a következő évben versenyzőként, kiállítóként, zsűritagként!

Kedves Part!
Kérlek, jelezd, hogy milyen kitételek legyenek az óvással kapcsolatban! Ha valaki jelenléti ívvel bizonyítja, hogy dolgozott az óvás idején, az utána előjöhet goromba stílusban az interneten? Nálunk van versenyszabály, amit az indulással elfogadtál! Az istálló ajtós példával élve, az akkor az be lett csukva, amikor neveztél! Az abszurdum az, amit itt művelsz napok óta, mert semmilyen erkölcsi alapod nincs ehhez. Te változtattál egyénileg azon a szabályon, ami már sok éve működik, mert neked ez most így megfelelő!
Etikai bizottság:
Nekem és sok más makettezőnek az a bizarr, amit te csinálsz. Nincs fenyegetés senkinek, csak minden megnyilatkozásnak van következménye. Most minden következmény nélkül, a saját sértettségedet közös ügyként feltüntetve napok óta gerjeszted a vitát. Mivel eddig nem volt kivétel az óvásnál, ha valaki dolgozott, te megszegted a szabályokat! Ha valaki szabályt sért, mások rovására, azt talán nem fenyegetés, ha számon kérik.
Az utólagos véleményformálásra Hujbi már írt megfelelő értékelést. Tökéletes!
Érdekes, hogy én fogadjam el, hogy te nem tudsz két napra eljönni, de te még nem tudtad elfogadni, hogy van szabály, amit duplán megszegtél. Hagyjuk az ironikus kéz, láb, törést és a vendéglátást: VANNAK SZABÁLYOK, MELYEK ALÓL TE SEM VAGY KIVÉTEL! Elvárod tőlem és mindenkitől, hogy a te érdekednek megfelelően fogadják el, hogy neked ez jár. A munkahelyi elfoglaltság miatt szerinted neked alanyi jogon jár a netes zsűri kiértékelés. Nem jár, és nem is fog! Amikor be lett vezetve az óvás, a hozzád hasonló beállítottságú emberek miatt lett fontos. Te ezt már tovább fejlesztetted, ezért az eredmények utólagos bírálásával kapcsolatban gátat kell vetni annak, amit itt művelsz. Szerintem inkább az a tiszta játék, hogy aki megszegi a szabályokat, számon lehessen kérni. 
Építő jellegű javaslataid:
Ha egy maketten van egy súlyos hiba, akkor azt ne nyerjen? Mi van akkor, ha a többi jó, semmit sem ér? Ez aztán az igazságos zsűri felfogás! Egyet elszúr egy makettező, és semmi sem jár neki! Nem értek a figurához, de hasonló lehet, mint amikor egy repülőnek rossz a kabinteteje. A rossz kabintetőn kívül más is van, amit értékelni kell. Rendben, a versenyszabályban minden súlyos hibát sorolj fel, hogy minden zsűritag tudja követni és indokold is meg, hogy ez miért oly súlyos, hogy mellette minden más eltörpül!
Ha nincs környezet, kihúzzák azt a szempontot, nem veszít pontot.
Kicsit feledékeny lettél a hosszúra nyúlt vitában. Kérlek, járj utána, hogy a csiripelés kitől származik. Én csak idéztem. Tényleg, olyan hosszúra nyújtod ezt a vitát, hogy már a homályba vész az eleje. De nálad is?? Bocsánat, de nem én kezdtem névtelen emberek véleményét megerősítésként itt felhasználni.
Én biztos, hogy nem vagyok veled ellenséges! Még az ironikus hangvételt sem engedtem meg magamnak veled szemben. Egy sértődött ember vagy, aki ráadásul nem tanul a saját tapasztalataiból. Szerinted tavaly Szolnokon rossz zsűri volt! Akkor miért nem döntöttél úgy, hogy az idén nem versenyzel, hiszen neked nem az érme a fontos. (ahogy ezt már leírtad) Én is jártam úgy, hogy elégedetlen voltam a zsűrivel valamely versenyen, a következő évtől már csak kiállítani vittem a makettemet. Senki sem tudja, hogy melyik verseny volt, mert nem tettem közzé a neten. Beneveztem, elfogadtam a döntést, ami nem tetszett és levontam a következtetést MAGAMBAN. Neked ez soha sem fog menni?!
Nincs üldözés, csak aki nem képes a szabályok szerint fair módon versenyezni, annak kiállítani kellene, mert ott nincs zsűri, csak a nagyérdemű, aki szívesen megnézi a kiállított maketteket. Figurában senki sem hozott kiállítási munkát, úgy, hogy hagyjuk, hogy neked nem számít az érem. Nekem nem számított, nem versenyeztem, de kiállítottam. Sok repülős hozott úgy munkát, hogy csak kiállít, nekik nem kell érem. Ha hoztál volna kiállítási munkát, akkor elfogadnám, hogy neked nem az érem a minden, de így kicsit sántít.

Összefoglalom az eddigieket:
Sértődött makettezőként vitát gerjesztesz annak tudatában, hogy ez nem korrekt, hiszen a szabályokat elfogadtad.
Indok: Dolgoztál óváskor
Tény: Ez nem indok az érvényes szabályok szerint.

Mivel nincs két napod, hogy végig csináld a zsűrizést, csak kiállítóként, vagy versenyzőként számíthatunk rád.
Javaslat:
- ne versenyezz, mert megint csalódott leszel
- állítsd ki a makettedet, hiszen nem fontos neked az érem
- ne gyere el és akkor nem lesz balhé 2013-ban a neten

Bármelyiket választod, köszönettel elfogadom!

Kérlek, ha válaszolsz, fejtsd ki légy szíves, hogy a jelenleg érvényes szabályok értelmében van-e jogalapod zsűri kritizálásra. A kérdésre a hosszú válasz is jó, de hagy kérjem, hogy legyen benne egy igen, vagy egy nem. (Kérlek tájékoztass arról is, hogy találtam-e olyan javaslatot, ami megfelel neked!)

Tisztelt Makettezők!
Mindenkit nagy tisztelettel megkérek, hogy csak és kizárólagosan akkor induljon Szolnokon, ha el tudja fogadni a zsűri által hozott eredményeket, még akkor is, ha hibásnak tartja és nem ért vele egyet.
Mindenkit nagy tisztelettel megkérek, hogy csak és kizárólagosan akkor jöjjön Szolnokra a versenyre, ha nincs benne a korábbi évekből tüske.
Mindenkit nagy tisztelettel megkérek, hogy csak és kizárólagosan akkor jöjjön Szolnokra a versenyre, ha az óvás idején nem dolgozik.
Mindenkit nagy tisztelettel megkérek, hogy csak és kizárólagosan akkor jöjjön Szolnokra a versenyre, ha tud kulturáltan véleményt formálni az interneten.
Mindenkit nagy tisztelettel megkérek, hogy csak és kizárólagosan akkor jöjjön Szolnokra a versenyre, ha elfogadja azt a gyarlóságomat, hogy nem szeretem, ha valaki balhét csinál a szolnoki versennyel kapcsolatban.
Aki elfogadja ezeket a kéréseket, nagy szeretettel várjuk!!!

Magó Károly
Kép

MIKE

Hozzászólás Szerző: MIKE » 2012.03.10. 23:41

Én annyit mondanék még, hogy! 8)

Kedves Károly!

Kicsiny "mindig éhes" személyem a Te felkérésedre továbbra is szolgálatba áll a makettezés nevében!
A zsűrizés tisztségéről nem mondok le, személyes érzéseimet ezzel kapcsolatban félretéve, felelősségem teljes tudatában vállalni tudom azt!  :D :D :D :D
Ezzel a kijelentésemmel lemondok az indulás jogáról a baráti segítségnyújtás oltárán áldozva a nemes cél érdekében!  :-* :-*
Imádom Szolnokot és ezt semmi nem változtatja meg!

A zsűrizéssel kapcsolatban:

Bármi is hangozzék el, az nem lekicsinylő és obszcén, hanem kultúrált megfogalmazás!
Az amit máshogy értelmeznek emberek, és máshogy adnak tovább az legyen az ő bajuk!
Meg lehet kérdezni a hallás pillanatában is és meg is lehet beszélni rögtön! Belefér ez is!
Ali mi szombaton találkoztunk és nem kérdeztél a figurádról, sem a más által hallottakról!
Az" hogy tudsz ennél jobbat is", már annyiszor olvashattuk az elmúlt napokban, hogy ki is jelenthetem! Én ezt építő jellegűnek értékelem, ami inkább elgondolkodásra ad okot, nem sértődöttségre!

A jövőre nézve, az aki nevez figurával, kérem gondolja át a saját figuráját, annak jó és gyengébb részleteit, majd csak ezután minősítse a másét! Ez így korrekt!  8)

Maradok továbbra is éhes és figurás!  :P :P 8)

MIKE

Hozzászólás Szerző: MIKE » 2012.03.11. 00:22

Ja, meg TANKOS is!  :D :D :D :D

MIKE

Hozzászólás Szerző: MIKE » 2012.03.11. 01:40

Az ominózus zalai versenyen elhangzott negatív értékelés a Batyáé volt anno! Fi.gja sem volt a figurákról és mivel nem ugrok mindig hirtelen, ezért nem fejeltem meg!( bunkó volt) :D Azóta megismertük egymást és nincs félreértés ebből kifolyólag köztünk és harag sem! :D
Olivérrel folytattam eszmecserét, mikor beszólt de legalább pacekba tette! Olivér elmondott mindent, de volt benne jó is! Mikor később meséltem neki, nem emlékezet rá! :D
Ez az első festésem volt, amiben Ali segített és tényleg átbeszéltük!
Ezt azért írom le, hogy mindenki tudja miről volt ott szó! Viszont ebben a történetben nem volt szerepe a zsűrinek!
Mi is meg fogjuk még ezt beszélni Ali, leírok mindent, ahogy megígértem! :-*

Válasz küldése

Vissza: “Zsűrizés a hazai versenyeken”