Zsűrizés ötletek javaslatok - Figura

Black Army
Kapcsolat:

Re:Zsűrizés ötletek javaslatok

Hozzászólás Szerző: Black Army » 2012.03.14. 23:02

Sziasztok!

Örülök, ha kialakul végre egy konstruktív beszélgetés a tárgyban, mert eddig csak március környéki hógolyócsatákat tapasztaltam.
Javaslom, hogy gyűjtsük be a következő versenyek pontozólapjait:
-Ingolstadt
-Kulmbach
-Folkestone
-World Expo
-Stb.

A magyar pontozólapot hagyjuk figyelmen kívül.
Javaslom, hogy a kis versenyeken is legyen pontozás. Ezzel a résztvevők visszajelzést kaphatnának a munkájukról. A lapról had vigyék haza a másolatot. Lehetőség szerint a kis versenyeken (5-15 munka), minden figurát zsűrizzünk le.

A figurás élet frissítésére, ne találkozókat, beszélgetéseket, hanem szervezett, meghatározott forgatókönyvű workshoppokat tartsunk. A Makett.org figurás workshopját, folytatva a Gödöllőn megkezdett sort, valamikor szeptemberben szeretnénk megtartani egy könnyen megközelíthető helyen, az ország közepén. Ide várom előadók jelentkezését.
Üdv: Schuller Balázs
Kép http://www.blackarmymodells.com

MIKE

Hozzászólás Szerző: MIKE » 2012.03.15. 03:12

Jó a kezdeményezés!

Ehhez én is fűznék pár javaslatot ami használható lehet! Ezt majd eldöntitek! :D

Szerintem a zsűri összeállítását tekintően:

-1 fő építés
-1 fő festés
-1 fő történelmi háttérrel bőven rendelkező

Természetesen mind a három fő érthet minden kritériumhoz! :D
Külső segítség bevonása is legyen elfogadott speciális esetben!

Mindenki fogadja el nevezéskor az előre kihirdetett zsűrit!  :-*

-Legyen minden figura lepontozva
- ne legyen szétbontva a kategória, csak mester és hobbi szintre
-mindkét kategória legyen pontozásos
-a pontozólap legyen a figura alá téve, feldolgozás után

Pontozólap javaslat:

-összbenyomás,tálalás
-nehézségi fok
-posztamens (ezt itt egybe venném a talajjal,környezettel, növényzettel, építménnyel)
-illesztések, építés
-festés minősége
-árnyékolás kivitelezése
-karakter festése
-korhűség
-egyéb élőlény  építése, festése
-Anatómiai helyesség
-karakter faragása
-faragás minősége

Ez csak ötlet, felvetés! Alapnak szerintem nem rossz, amit ki lehetne tárgyalni, cserélni, bővíteni! :D
Mit szóltok?

Black Army
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Black Army » 2012.03.15. 04:33

Jónak találom amit írsz Miki. Balázs kezdeményezése is remek.

Az biztos, hogy emberi ellentéteket feloldani nem, csak tompítani tudunk. De ez nem is gond, hisz ha békében élnek egymás mellett csoportok az pont megfelelő, csak legyen egy konszenzus. Legyen egy zsűrirendszer, amit mindenki elfogad és akkor kevesebb alap lesz veszekedésekre.

A találkozókkal kapcsolatban némileg túloztam, mert a problémakibeszélős dologra nem volnék kíváncsi. Viszont, a kiállításokon és az itteni levelezésekben is az tűnik ki számomra, hogy a makettezők többsége éhezi a közös festéseket. Kisebb részben akarnak dumálni, nagyobbrészt tanulnának. Akik Gödöllőn ott voltak a workshoppunkon, azok láthatták, hogy a festésbe kapcsolódók mennyire igyekeztek követni Olivér lépéseit.

Visszatérve a zsűrizésre. A két-három verseny van, ahol nagyobb merítéssel lehet zsűrit összeállítani, a többi helyen elég ha egy "profibb" résztvevő van. A pontozólap mint viszonyítási alap mindenhova kell.

Mindegyik külföldi verseny pontozólapja elérhető a neten. Kérlek benneteket, akinek van szabadideje, töltse le őket. Sajnos nekem most sok a munkám, nem tudok böngészni. Köszönöm előre is annak, aki ebben segít.

Black Army
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Black Army » 2012.03.15. 05:25

A pontok összesítése után százalékolás van, ugye?
A kiemelt szempontoknál 15 pontot lehessen adni, míg az alapoknál 10 pontig legyen értékelhető. Így pl. kiemelhető lenne az összbenyomás mint szempont. De akár kétszeres pontértéke is lehetne: 20 a 10 pontosokkal szemben.

A faragást én sem raknám külön. Többnyire a faragottakat is lefestjük. Egyedül Móváron értelmes a lehatárolás.

Black Army
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Black Army » 2012.03.15. 05:39

Egyetértek. 5 és 10 megfelelő.

Sokolka

Hozzászólás Szerző: Sokolka » 2012.03.15. 05:55

Igen, az 5/10 a nyerő!

A többi pont is érthető és elfogadható. (bólogatós smile)

A korhűséggel viszont vigyázni kell!

Azért én személy szerint nem bánnám, ha a durva technológiatörténeti, viselettörténeti hibák is súlyozva lennének szankcionálva. Őszintén megvallva nálam pl. csak három keresztes figura ment volna át a szűrőn ha a móvári verseny előző 6-7 évét nézem  :-[
(nem helyezésről beszélek!)
Mondhatjátok, hogy szőrös a szívem, de azért ami fantasy-ban szép megoldás, az egy korhű témában csúnya nagy bukta lehet  : :)

Válasz küldése

Vissza: “Zsűrizés a hazai versenyeken”