Eszmecsere a versenyekről és a zsűrizésről mindenkinek

Michalkó

Eszmecsere a versenyekről és a zsűrizésről mindenkinek

Hozzászólás Szerző: Michalkó » 2013.05.09. 10:21

> :(
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Michalkó 2013.05.15. 04:07-kor.
Kép Kép Kép Kép

Vadász
Kapcsolat:

Re:Eszmecsere a versenyekről és a zsűrizésről mindenkinek

Hozzászólás Szerző: Vadász » 2013.05.09. 17:56

Akkor pontosítanék néhány dolgot.

Michalkó:
Viszont már évek óta sikeresen működik a szintezéses lebonyolítás. Itt az indulók között már nem 3 érmet osztanak ki kategóriánként, ha nem akár a többszörösét. Így inspirálva azokat is akik nem olyan ügyesek, mint akik ügyesebbek.

Nem a kevésbé ügyeseket inspiráljuk ezzel, hanem azokat akik  nagyjából egy  szinten vannak próbáljuk egyforma elismerésben részesíteni.

diwanya:
"Viszont nem hiszem hogy szerencsés egy ringbe engedni  a különböző szinteket. Hiába tudom hogy van mesterfokozat ez valahogy mégsem működik mert egy jókezű építő valahogy mégis belekerül minden kategóriába."

Ezt nem is nagyon értem.
Egy versenyen van egy mester színt és van egy hobbi, ez két külön ring a számomra. Annak meg nagyon tudok örülni, ha a hobbiban feltűnik egy jókezű makettező. Minden ma elismert makettező így kezdte, egyszerűen kitűnt a többi közül. Volt aki azonnal ,és volt aki lépésről lépésre fejlődött.

diwanya
"Aztán lassan már egy makett fa alapon nem ér semmit, készíteni kell szinte egy diorámát(vignetta),ez így nem jó szerintem, a szóló makett az szóló makett legyen"

Két egyforma szinten elkészített makett közül nekem az fog jobban tetszeni, ami ízlésesen van tálalva. a hangsúly az ízlésesen van. Nem az árán, nem a nagyságán, nem a díszítettségén, hanem az a lényeg, hogy a makett és az alaplap összhangban legyen. Picassót sem szoktak barokk képkeretben kiállítani, és Leonardót sem, keret nélküli IKEA-ásban.

diwanya
"Saját tapasztalat hogy a rendezök szinte ok nélkül megszüntetnek ,összevonnak kategóriákat,ez sok lebiggyedt ajkat eredményez."

Se Móváron, se Szolnokon, se a Bolyain nem vonnak össze meghirdetett kategóriát. Pontosan azért mert nem tartják jó megoldásnak, ha a kevés induló miatt pont azokat büntetnék, akik a legtöbbet tették, elhozták a makettjeiket. A kevés induló esetén is megtartott kategóriákban is csak az kaphat  díjat aki a megfelelő pontszámot elérte.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vadász 2013.05.09. 17:58-kor.
Kép

pumba

Hozzászólás Szerző: pumba » 2013.05.10. 20:51

Sziasztok!
Beleolvasgattam az eszmefuttatásokba....

Néhány gondolatom támadt:
Nálunk Zalaegerszegen, szemrevételezéses bírálatot tartunk, persze, ez a bírálók egyéni értékítéletét tükrözi, de azt hiszem, eddig, nem tévedtünk nagyokat, utána, persze jönnek az E-mailek, hogy valaki, nem nyerhetett nálunk (hiába, értékes a zalaegerszegi érem... ;D), mert nem tagja klubnak, nem haver, pedig mennyi pénzt ölt a makettbe.....

Aki zsűrizett már, megerősíthet, hogy közepesen elkészített maketten is találni kiváló ötletet, és fordítva, amúgy kiváló maketten is óriási bakikat!
Ezzel együtt kell élnie annak, aki versenyt rendez!

Keressük, a makettező szempontból, szép, érdekes, ötletes munkákat.....

Más:
Figurát, hajót is sokan építenek, csak bátorítanám őket, hozzák el a versenyekre a munkáikat, akkor lehet, több figyelmet kapnának! 8)
Azt tapasztalom, a színvonalnak is jót tesz, ha sokan jelen vannak, eszmét, tapasztalatot cserélnek!

A makettezésben, nem legyőzni, talán csak felülmúlni érdemes a másikat!
Pumba
azaz: Tóth Dániel
AZ ÉLET NEM JELMEZES FŐPRÓBA!!!!!
--és esőnap sem lesz---
http://img.index.hu/imgfrm/9/3/8/1/THM_0007069381.jpg

Roland (Bf-109)

Hozzászólás Szerző: Roland (Bf-109) » 2013.05.11. 01:30

Tudjátok érdekes dolog ez!

Beszélgettem Fekete Lacival Békéscsabán (is), nagyon sok dologban - pl. gyermek és ifi makettezés - egyet értek Vele.

Aztán beszélgettem egy másik, kitűnő békéscsabai makettezővel is a zsűrizésről, erről-arról, ugye Csabán nincs arany, ezüst bronz kategória, van 1., 2. 3. hely és további helyezések.

Amikor szóba került az, hogy vajon melyik a jobb verzió, egy nagyon rövid, de nagyon frappáns és elgondolkodtató választ kaptam, ami az alábbi volt.

"Aki Békéscsabán nyer az vegye tudomásul, hogy a legjobbak közül is a legjobb volt."

...és ha belegondolok, azt hiszem valóban megtisztelő, ha egy mezőnyből így minősítik a makettet.

Aztán eszembe jutott az első csabai versenyem.
Minden bizonnyal pontozással összejött volna egy jó hely - pontozásos versenyen arany lett a makett -, de így is 4. lettem.
...mert az teljesen nyilvánvaló volt számomra is, hogy Fülöp Sanyi és Vad Robi makettjei jobbak voltak.

Aztán lehetne ezen hisztizni, meg enyelegni, hogy az enyém miért nem, meg ki az oka, de nem!!!
El kell gondolkodni és olyan makettet csinálni, amivel szintet tud lépni az ember.
Erre nekem egy tökéletes szűrő és tapasztalat volt a csabai verseny!!!

Ettől függetlenül nekem teljesen rendben van a hazai pontozásos és ránézéses zsűri is.
Több évtizede működnek, szerintem nem biztos, hogy "meg kell váltani a világot!".

Ez persze csak az én - lehet, hogy szubjektív - véleményem.
KépKép

Michalkó

Hozzászólás Szerző: Michalkó » 2013.05.11. 08:48

Roland (Bf-109) link írta:
Minden bizonnyal pontozással összejött volna egy jó hely - pontozásos versenyen arany lett a makett -,
Roli!

Megkérdezhetem hogy melyik versenyen lett pontozással arany az a bizonyos makett?
Kép Kép Kép Kép

Vadász
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Vadász » 2013.05.11. 08:49

Michalkó István link írta: Roli!

Megkérdezhetem hogy melyik versenyen lett pontozással arany az a bizonyos makett?
Szerintem lényegtelen.
Kép

Michalkó

Hozzászólás Szerző: Michalkó » 2013.05.11. 09:00

Vadász link írta: Szerintem lényegtelen.
A gondolatmenet szempontjából nem! > :(
Kép Kép Kép Kép

Roland (Bf-109)

Hozzászólás Szerző: Roland (Bf-109) » 2013.05.11. 19:59

Vadász link írta: Szerintem lényegtelen.
Szerintem is!

Fülöp Sanyi (2 makett) és Vad Robi (1 makett) mögött végeztem a 4. helyen ezzel a makettel, tehát szerintem is tök mindegy melyik pontozásos versenyen lett arany.

Ez azt jelzi, hogy abban az évben Csabán nagyon erős volt a mezőny abban a kategóriában és egy hobbi arannyal sem lehetett dobogóra kerülni.
...és ezzel az ég világon semmi gond nincs!!

Ettől az én makettem is jó volt, csakhát Sanyi és Robi mester minősítésű makettjeivel nem vette fel a versenyt!
Békéscsabán akkor és ott ők voltak a legjobbak.
Ismerve a 2 makettezőt szerintem ezen az ég világon nem lepődik meg senki! ;)

Ezért tartom én teljesen jónak a hazai metodikát, mert lám még az is előfordul, hogy 1-1 "kisebb" versenyen is igen magas a nívó, mesterszintű makettek jelentek meg az asztalokon.

Ha figurásoknál gond van, akkor ott a nagyoknak össze kellene ülni és megbeszélni a dolgokat, de szerintem  repülőben semmi gond nincs.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Roland (Bf-109) 2013.05.11. 20:01-kor.
KépKép

pumba

Hozzászólás Szerző: pumba » 2013.05.11. 21:05

Roland (Bf-109) link írta: Szerintem is!

Fülöp Sanyi (2 makett) és Vad Robi (1 makett) mögött végeztem a 4. helyen ezzel a makettel, tehát szerintem is tök mindegy melyik pontozásos versenyen lett arany.

Ez azt jelzi, hogy abban az évben Csabán nagyon erős volt a mezőny abban a kategóriában és egy hobbi arannyal sem lehetett dobogóra kerülni.
...és ezzel az ég világon semmi gond nincs!!

Ettől az én makettem is jó volt, csakhát Sanyi és Robi mester minősítésű makettjeivel nem vette fel a versenyt!
Békéscsabán akkor és ott ők voltak a legjobbak.
Ismerve a 2 makettezőt szerintem ezen az ég világon nem lepődik meg senki! ;)

Ezért tartom én teljesen jónak a hazai metodikát, mert lám még az is előfordul, hogy 1-1 "kisebb" versenyen is igen magas a nívó, mesterszintű makettek jelentek meg az asztalokon.

Ha figurásoknál gond van, akkor ott a nagyoknak össze kellene ülni és megbeszélni a dolgokat, de szerintem  repülőben semmi gond nincs.
Az, jó lenne, ha mindenki más is tudná, hova tartozik képességileg......
Én, gyenge kezdő maradok, az vagyok, már 30 éve :-\ ......, de azért előfordul, hogy valami igenis jól sikerül...
De, engem, nem zavar, ha az én LEGJOBB makettem, csak utolsó egy erős mezőnyben, fordítva már bántana...
Pumba
azaz: Tóth Dániel
AZ ÉLET NEM JELMEZES FŐPRÓBA!!!!!
--és esőnap sem lesz---
http://img.index.hu/imgfrm/9/3/8/1/THM_0007069381.jpg

Michalkó

Hozzászólás Szerző: Michalkó » 2013.05.11. 23:28

Roland (Bf-109) link írta: szerintem  repülőben semmi gond nincs.
Akkor jó! :D   Akkor megnyugodtam, a hogy mindenki más is. ;)  
Kép Kép Kép Kép

Válasz küldése

Vissza: “Zsűrizés a hazai versenyeken”