Eszmecsere a versenyekről és a zsűrizésről mindenkinek

Rumcajsz
Kapcsolat:

Re:Eszmecsere a versenyekről és a zsűrizésről mindenkinek

Hozzászólás Szerző: Rumcajsz » 2014.04.18. 21:51

Novák Máté link írta: Üdv!

Ehhez annyit fűznék hozzá, hogy Szolnokon az egyik figurámra kaptam mesterlevelet, Móváron pedig érmet se kaptam érte. Nincs ezzel semmi baj, mert tudom, hogy akik Szolnokon zsűrizték a munkámat, láttak már ezt-azt és nagyon benne vannak a témában, csak egyszerűen másként látták a dolgokat, mint a Móváron zsűriző Spanyol szaktársak. Lehet, hogy a Spanyolok túlzottan ragaszkodtak az Ő általuk létrehozott festési "iskolához" és ezért nem kaptam semmit. Nem tudom :)
meg talán kicsit szinvonalasabb volta felhozatal figurából mint Szolnokon.
Üdvözlettel:
Böjthe Krisztián

Novák Máté

Hozzászólás Szerző: Novák Máté » 2014.04.18. 22:01

Bizony, volt miből szemezni.
Kép Kép

Roland (Bf-109)

Hozzászólás Szerző: Roland (Bf-109) » 2014.04.18. 22:07

Rumcajsz link írta: meg talán kicsit szinvonalasabb volta felhozatal figurából mint Szolnokon.
Színvonalasabb, vagy nagyobb?
Mert nem mindegy.
Egy szolnoki mesterleveles figura - jelesül Máté Kutyarigója - nem elég színvonalas?

Lassan akkor majd a makettezőnek aszerint kell makettet elkészíteni, hogy éppen melyik versenyre viszi, melyik zsűri szája ízének kell megfelelni?
Spanyol iskola, vagy finn, vagy magyar, vagy észt, vagy lapp?
Az eredeti fotó meg dokumentáció csak mellékes?
...mert ha ez lesz akkor OK, a móvári spanyol zsűrinek antikoljuk "darázsderekúra" a gépek törzsét, legyen kékkel, meg lilával kolormodulálva a zöld gépszárny, ami súrló fényben csodás lilás színt áraszt...stb.
KépKép

Rumcajsz
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rumcajsz » 2014.04.18. 22:14

Novák Máté link írta: Bizony, volt miből szemezni.
most olyan zsűri volt figurában ami a nemzetközi szintet képviseli. ergo ha itt értékelnek akkor a nagy figurás rendezvényeken (tienne, amt) is megállja a helyét. sajnos ehhez képest Szolnok megye II.

roland: figurában fényévekre vagyunk a színvonaltól. Igen színvonalasabb. Hagyjuk ezeket az iskolákat mert egy baromság. Ez figura és nem harcjármű vagy repülő.
Üdvözlettel:
Böjthe Krisztián

Gabi

Hozzászólás Szerző: Gabi » 2014.04.18. 23:15

Sziasztok!

Felmerült egy-két új dolog a zsűrizéssel kapcsolatban. Zsűri iskola? Jó kérdés, jó elgondolás, de mindennek az alapja, hogy legyen egyközös konszenzus a kritériumokat illetően, mondjuk egy lefektett szabálykönyv. Jelenleg nincs ilyen, csak vannak elvárások, amiket teljesíteni kell, de igazából erről is csak úgy értesül egy mezei makettező érdemben, ha egy verseny zsűrizésekor odamegy egy zsűritaghoz, és megkérdezi őt, hogy magyarázza el mit kell tennie a színvonalasabb munkáért. Aztán odamegy a másikhoz, az is mond valamit. Addig ne is várjatok mindenhol teljesen egységes zsűrizést, amíg ezek a szabályok nincsennek lefektetve mindenki számára elérhetően, és érthetően, ne adj isten még illusztrálva is. Ezután kezdődhetne a "zsűriképzés", persze kérdés megint, hogy kik tennék ezt. Mert ismerjük el, azért vannak olyanok akik azt mondanák, hogy nehogy már ő mondja meg nekem a tutit , mégha igaza is van. Ezután jön a következő probléma, hogy versenyenként más és más a zsűrizési, értékelési rendszer. Jelenleg nem lehet ráerőltetni egyetlen versenyrendező klubra se egy külső rendszert, mert ő szervezi a versenyét, ő biztosítja a forrásokat hozzá mind anyagi, mind emberi oldalon, ergó övé a döntés. Persze, ha tetszik neki, akkor elfogadja, ha akarja járja a saját útját.
Ez igazából akkor működne, ha lenne szövetségünk aki delegálná a zsűrit, akik a klubok által közösen megválasztott elismert makettezőkből állnának, és emberileg is alkalmasak lennének rá, és a szövetség finanszírozná a zsűriteam költségét. Ebben az esetben valamennyire pártatlan, független, és hasonló eredményeket hozó rendszer jönne létre talán. Persze tudjuk, hogy azért igen sok szubjektív tényező lenne még így is a kosárban, de talán kiegyenlítettebb lenne a dolog. Utána lehetne egy egységes szabályzat, ahol pl azt is le lehetne írni a mai íratlan szabály helyett, hogy egy makett meddig, hány versenyen lehet indulni. Nagyon sok dolgot lehetne szabályozni, de megint kérdés, hogy van-e értelme, mert ez csak egy hobbi, aminek nem biztos, hogy erről kellene szólnia. És még egy nagyon fontos dolog, akár bevaljuk magunknak, akár nem, magyarok vagyunk, sokszor bizony nehezen, vagy nem megy az együttműködés, életképes, egyáltalán felállítható lenne egy ilyen rendszer? Biztos vagyok benne, hogy az itt gyorsan felvázolt problémák csak a töredékét képezik az esetlegesen felmerülő gondoknak, de sok máris megakasztaná a közös célt. Nem azt mondom, hogy nem kell benne gondolkozni, és agyalni rajta, de első és legfontosabb, hogy közös konszenzusra kell jutni az alapokban, és csak utána lehet továbblépni bármerre.

Roland!
Az általad feltett kérdésre vonatkozva egy válasz, szintén polgáris körből. Nálunk Szolnok számít Megye II-nek, hogy Rumcajszt idézzem, sokkal kevesebb munka van a mi szekciónkban, mint a MOK Kupán (persze nálunk meg pl a repülő a Megye II Szolnokhoz képest, de ez így rendben is van szerintem  :) ). Szolnokon aranyérmes egy makett, mert szép munka, megfelelően összeépítve, stb. Eljön vele Berénybe, és itt a kategóriájában van kb 3-4-szer annyi munka, és bizony komolyabb szinten, mert sokan csak ide jönnek el. Szolnokon mind aranyérmes lett volna a szintezés miatt, de nálunk csak 1-2-3 helyezés van, kategóriánként 1-1, így lehet, hogy a többi munka megelőzi. Arról már nem is beszélek, hogy a szemrevételezéses zsűrizésnél több a zsűrinek a lehetősége, hogy az átépítést, saját építést, kreativítást értékelje, tehát ez is nyomhat a latban. Persze ez azért extrém, de megeshet, a lehetőség ott van.

Gabi

McFrost

Hozzászólás Szerző: McFrost » 2014.04.18. 23:47

De ugye még mindig egy hobbiról beszélünk és nem egy sportról? A sportban van ilyen 1 db. 1-2-3. helyezés, független bíró küldés, hazai pálya előnye, csalás, bunda, ki...szok veled, mert nem szeretlek, stb. dolgok! Én azért indultam, hogy megmutassam mit hobbiztam össze otthon, megnézze más is, ha nyer valamit ok, ha nem, hát megyünk tovább. Aki úgy indul, hogy neki "jár" az érem, az már nem hobbiról beszél!

Én pl. nem örülnék neki, ha a fiam haza jönne a suliból és lógna az orra, mert bár 95%-os lett a témazárója logaritmusból, de nem kapott érte semmit, mert X-nek 95,5%, Y-nak 97%, Z-nek meg 100%-os lett, így ők kaptak "jegyet", a többi meg semmit. Igaz, hogy 32 vannak az osztályban, ebből 14 gyerek írt 90% fölött, 10 80% fölött, de volt 4 aki nem érte el a 25%-ot.....
Tibai Pista, azaz Doug O'Riordan alias Mason ügynök

Elektrolakatos
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Elektrolakatos » 2014.04.19. 00:27

Minek?
Te sokszor még nekem is dadogsz!  :-* (_)3

RUSSELL link írta: Kareszkám!
Ha a Móvár zsűri eligazításra tervezed az iskolázást, akkor előtte küldd át kérlek, ne kelljen megint dadognom a hispánoknak, flamandoknak, vizigótoknak meg a vikingeknek.  ;D ;D ;D
1942-ben ismertem meg Dániel Zoltánt. Egy ismerősöm, aki az Autógyárban dolgozott, név szerint Galván Tivadar mutatta be nekem mint illegális kommunistát, akinek társaival együtt rejtekhelyre van szüksége

Roland (Bf-109)

Hozzászólás Szerző: Roland (Bf-109) » 2014.04.19. 01:52

Rumcajsz link írta:
roland: figurában fényévekre vagyunk a színvonaltól. Igen színvonalasabb.
OK, nem vagyok figurás, így nem tehetek mást, mint tudomásul veszem, hogy ez a helyzet!

Még annyit, hogy tudnátok feltenni képet mondjuk egy nemzetközileg is elismert figuráról
Tényleg érdekelne, hogy mennyire/miben más mint a hazaikat.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Roland (Bf-109) 2014.04.19. 02:06-kor.
KépKép

Roland (Bf-109)

Hozzászólás Szerző: Roland (Bf-109) » 2014.04.19. 01:56

Gabi link írta: Roland!
Az általad feltett kérdésre vonatkozva egy válasz, szintén polgáris körből. Nálunk Szolnok számít Megye II-nek, hogy Rumcajszt idézzem, sokkal kevesebb munka van a mi szekciónkban, mint a MOK Kupán (persze nálunk meg pl a repülő a Megye II Szolnokhoz képest, de ez így rendben is van szerintem  :) ). Szolnokon aranyérmes egy makett, mert szép munka, megfelelően összeépítve, stb. Eljön vele Berénybe, és itt a kategóriájában van kb 3-4-szer annyi munka, és bizony komolyabb szinten, mert sokan csak ide jönnek el. Szolnokon mind aranyérmes lett volna a szintezés miatt, de nálunk csak 1-2-3 helyezés van, kategóriánként 1-1, így lehet, hogy a többi munka megelőzi. Arról már nem is beszélek, hogy a szemrevételezéses zsűrizésnél több a zsűrinek a lehetősége, hogy az átépítést, saját építést, kreativítást értékelje, tehát ez is nyomhat a latban. Persze ez azért extrém, de megeshet, a lehetőség ott van.

Gabi
Gabi!

Nagyon köszönöm, hogy kimerítően elmondtad kb. mi is a helyzet!  :great:
KépKép

Roland (Bf-109)

Hozzászólás Szerző: Roland (Bf-109) » 2014.04.19. 02:01

McFrost link írta: De ugye még mindig egy hobbiról beszélünk és nem egy sportról? A sportban van ilyen 1 db. 1-2-3. helyezés, független bíró küldés, hazai pálya előnye, csalás, bunda, ki...szok veled, mert nem szeretlek, stb. dolgok! Én azért indultam, hogy megmutassam mit hobbiztam össze otthon, megnézze más is, ha nyer valamit ok, ha nem, hát megyünk tovább. Aki úgy indul, hogy neki "jár" az érem, az már nem hobbiról beszél!

Én pl. nem örülnék neki, ha a fiam haza jönne a suliból és lógna az orra, mert bár 95%-os lett a témazárója logaritmusból, de nem kapott érte semmit, mert X-nek 95,5%, Y-nak 97%, Z-nek meg 100%-os lett, így ők kaptak "jegyet", a többi meg semmit. Igaz, hogy 32 vannak az osztályban, ebből 14 gyerek írt 90% fölött, 10 80% fölött, de volt 4 aki nem érte el a 25%-ot.....
Szia Mc!

Ne felejtsd, hogy egy szervező gárdának és a zsűri elnökének ez kőkeményen munka!
Nekik a verseny megszervezése egy komoly feladat és olyan döntéseket kell hozniuk, melyeknek következményeként mindenki elégedetten távozik.
Igen a makettezés még hobbi a verseny - és annak lebonyolítása - már nem hobbi szinten megy.

Nagyjából sejtem, hogy milyen meló egy ilyen verseny...csak sejtem.
Én nem szerveztem még makettversenyt, csak városi szinten vadászati kiállítást.
...és ha eszembe jut, hogy már itt is miket hisztiztek egyes vadászok, mert az ő trófeája éppen nem ott volt ahol ő elvárta, hát sejtem, hogy egy ilyen nagyszabású makettversenyen milyen dolgokat kell tolerálni.
KépKép

Válasz küldése

Vissza: “Zsűrizés a hazai versenyeken”