Eszmecsere a versenyekről és a zsűrizésről mindenkinek

Michalkó

Re:Eszmecsere a versenyekről és a zsűrizésről mindenkinek

Hozzászólás Szerző: Michalkó » 2014.04.19. 02:08

magoo link írta: Sziasztok!

Michalkó Pisti javaslatát elég furcsának találom a BOS értékelésére.

Kedves Pisti!
Először csak a BOS, majd az egész rendszer. Még mielőtt „csegevara-lázad” lesz, inkább írok pár sort Neked!
Bár a szolnoki Bos neked fiaskó, de azért vegyük végig: aranyat kapott a zsűritől. Polgári légi jármű elég ritkán kap ilyen szép érmet. A festése eredetivé, különlegessé tette a mezőnyben a sok kamó mellett. Akkor mi a gond vele? A Te felállásod szerint:
50% ötlet: legyen polgári repülő, mert olyan nincs
30%munka: összerakta
20% kivitelezés: tetszett a zsűrinek.
Akkor mi a gond vele?
Karesz!

Még mielőtt bármit is írnék tudod jól hogy mennyire csipázlak, tisztellek, becsüllek! Ez nem személyes ügy ha nem szakmai. Ezért mikor leírom azt a szót hogy 'Szolnok' nem kell egyből átharapnod a torkomat :-*

Hogy mi a gond a Szolnoki BOS makettel? Magával a munkával semmi!!!! Minden tiszteletem a Petié!

Kép

Leszámítva talán azt hogy ilyen alapra szoktátok mondani hogy konyhai vágódeszka ha már a tálalásról beszélünk. Hogy lelógnak a szárnyai róla már nem is érdekes.
A kabint és az utasteret pedig szép matricák takarják el átlátszó ablakok helyett. Láttam már olyat hogy ebben a méretarányban valaki azt is kidolgozta. És még bontva sem volt. ( a belevitt munka mennyisége)
A néhol narancsos lakkozás az elfogadható? ( kivitelezés)

Minden versenyen vannak utas szállítok! Ez olyan nagy kuriózum? Ez az eredetiség és ötlet? Legalább borította volna fejre mint Sanyi bácsi a Messzerét.

És ez kapta a legtöbb pontszámot? A 99.05% mesterleveleknél többet? Mert volt olyan is Szolnokon!

Ha nem, akkor nem értem hogy mi az a + ami -mondjuk- ennél a munkánál többre értékeli? Annak ellenére hogy PéMatyi a földik döngölte:

Kép

Az Óvári BOS-hoz szakmailag még szeretnék hozzáfűzni az új tények tekintetében. Mint ahogy már korábban írtam nem a makettekkel van gondom. Nem fikázni akarom őket, mivel még hasonlót sem tudnék építeni mint a két BOS munka amiről beszélünk.

De ha netán Óváron a mester-polgári jármű pontozólapjára is feltüntették volna az "építés nehézségi foka" és a "festés, matricázás nehézségi foka" szempontokat, akkor nem 100-at, de még a 90-et is alig érte volna el. Ennyi! Ezért szeretem a matematikát a makettezésben. És ezt tényleg komoly, hogy csak azért mert már autó régen kapott BOS-t?!!! Neeeeeee!

Karesz!

Én nem most játszok először "Csegevarát"! Én ezeket a felvetéseket minden évben felvetem Szolnok és Óvár után. Személyesen és telefonon minden évben órákat beszélek erről E. Andrissal vagy Vadásszal. Mindig meghallgatnak, de aztán soha nem történik még egy kicsike változtatás sem. Igazi szélmalom harcot vívok de minek és kinek. És ezért a nagy pofámért minden évben én vagyok a hazaáruló, a hálátlan mesterleveles, aki beleszarik a saját fészkébe, stb..........Nem zavar, már hozzászoktam!
Pedig mindig minden versenyen végzem a dolgom becsülettel amire megkérnek. Ezt Te is tudod.

Visszatérve Óvárra:

A zsűrieligazításon meglettünk kérve hogy ne kimondottam a hibákat keressük, ha nem az erényeket. Lehet hogy nem mindegyik zsűri tim volt ott??? Ez látszott az eredmény hirdetésen. M8-ban én is tudtam volna kemény, magyar faszagyerekként dobálni a nullákat meg az egyeseket ( mert tényleg megérdemelték volna!), de akkor a 9 munkából ott sem született volna egy érem sem. Én úgy emlékszem nem erre kértek fel.

És miért volt ekkora felhígulás a mester kategóriákban?  Mert drága gyermekeim "NYÍLT" nevezés volt. Aki nincs tisztában ezzel a fogalommal azt sajnálom. Az M8-ban a 9-ből 5-öt egyből át tudtam volna sorolni hobbiba ránézés alapján, de hát nem lehet. Ki lettek válogatva a gyengébb munkák pontozásra? Nem! Kapott érmet az 5 lepontozott? Igen kettőt! ( a 9-ből)

Hát ez tényleg jobb mint az 1-2-3 érem! 4-5-6 oklevél! Mint réges-rég. És akkor is volt 1200 makett nevezve!

Barátsággal!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Michalkó 2014.04.19. 02:32-kor.
Kép Kép Kép Kép

Vadász
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Vadász » 2014.04.19. 03:31

Pista!

Minden évben beszélünk, de nem minden ötlet használható fel, mert lehet, hogy egy problémát megold, de másik ötöt kreál. Nem csak a tiédet de a sajátunkat is megrágjuk és elvetjük. Az ötletek töredéke kerül beépítésre.

Részemről továbbra sem támogatom az 1-2-3  besorolást. Vannak olyan versenyek ahol sorrendet állítanak fel 1-től akár 50-ig, de ott egy versenyző akár öt-hat érmet is hazavihet. Hát nem is tudom, de a KP-vel indulni egy mezőnyben? Három év múlva már csak ő versenyezne.
Tehát akkor odaadnád annak a makettnek a második helyet (magyarán díjaznád), ami körömlakkal van lefestve? Csupán azért, mert hárman indultak, és a harmadik ki se vette a dobozból?

Vegyük tudomásul, hogy ez egy szubjektív játék. Még egyazon zsűrinek sem lesz kétszer egyforma az ítélete két-három nap múlva. Viszont egyazon embernek közel azonos időben épült munkái egyazon zsűrinél csak minimális eltérést mutatnak az esetek döntő többségében. A két helyszín is befolyásolja az eredményt. Szolnokon csak mesterséges fény van, Móváron természetes szórt fény. Nagyban befolyásolja az ítéleteket. arról nem is beszélve, hogy a többi makett is befolyásolja a zsűrit. Ami Szolnokon jó az itt csak elég. Tudod az anyósom húslevese tegnap sokkal jobb volt mint ma, csak azt nem tudom, hogy miért ugyanabból a lábosból kaptam.

Én nagyon szívesen megalkotnék egy teljesen objektív zsűriautomatát, ahol be kell tenni a makettet és az a túloldalon kiköpi, oldalt meg az eredményt. Sőt, rögtön ítélkezne is.

Fölhígult a mester? Elképzelhető. Ezt meg lehet akadályozni, azzal, ha emeljük a hobbi ponthatárait. De egyet szögezzünk le. Számomra nem szimpatikus az olaszok által használt módszer, ahol a nevezésnél dr. Mengele egy pillanat alatt eldönti, hogy mester vagy hobbi.

Zsűriiskola?  Jó az ötlet. Idén volt is Móváron péntek du. 17-19 között. Négyen érdeklődtek, velük jót beszélgettünk. Egyébként nem vagyok ellene, sőt, de nem Szolnok és nem Móvár a jó helyszín.

Máté!

Igen ekkora a különbség a magyar és a nemzetközi figurás mezőny között. De az a szint sem elérhetetlen. Valamikor a többi szakágban is ekkora volt a különbség, csak szépen lassan szisztematíkusan ledolgozták a srácok.

És Móvár nem megye II. És bizony vannak Móvárnál sokkal nagyobb rendezvények, figurában, polgáríban, hajóban (ezt azért ne haggyátok ki: http://scalemodels.ru/news/7424-reporta ... oskva.html ), harcjárműben. De így, egyben már csak kevés

folyt köv.
Kép

Muzzy

Hozzászólás Szerző: Muzzy » 2014.04.19. 04:31

Sziasztok!
Néhány észrevételemet szeretném megosztani, mint zsűritag.
Számomra megtiszteltetés volt a felkérés, hogy zsűrizzek 2 kateróriában, emelett ez egyben nagy munka és felelősség is. (az hogy Vadász Pisti hova tette  a szombati Normandia repülői zsűrilapot nem tudom!!!!)
Hiányoltam a zsűri megkülönböztető kitűzőket, csodálkozom is, hogy nem volt nagy gond, hogy illetéktelenek is bemehettek volna a kordon mödé, mert ha belegondolunk mi sem tudtuk igazolni, hohy miért megyünk be.
A zsűrit segíteni kéne a makettek mozgatásánál, mert az asztalok között a zsűri számára kijelölt hely nem igazán tágas. Nekem is volt ebből helyzetem, de szerencsére megúsztuk törtés nélkül (ki akartam jutni a karámból a másik zsűritag mögött, és a makett belógott az átjáróba.....(tudom fogynom kellene, de soványabb zsűritag is nehezen fért volna el.)
Belülről meg nem értük el a maketteket.
A zsűri a pontozó lap alapján és a kapott eligazítás alapján dolgozik. Ha szükséges, a következő verseny előtt idővel ki kellene dolgozni a módosításokat, esetleg az iránymutatást, szempontrendszert az értékeléshez.
A nagyvassal kapcsolatban (Szolnoki BOS) - megérdemelne egy jobb alapot, mert a húsvágódeszka nem illik alá, meg a hmu gondolák csatlakozása sem illett a makethez.
A zsűrizés mindíg is szubjektív dolog lesz, de ha van egységes elv, akkor nagyon nagy eltérések elvileg nem lehetnek.
Egyetértek, hogy mesterben az alap készségeknek tökéletesnek kell lenniük, ha ez nincs meg, akkor hiába látványos a makett, ragasztási hiba, rossz geometriai beállítás nem fogadható el. Ez meg esetenkét csak bizonyos szögből látszik, vagy segédeszközzel ellenőrizhető. (lásd a Krokodilt, ahol a két szárnyvég magassága között jelentős eltérés volt ettől eltekintve csodás volt a hullámlemezes felület kidolgozása.)
Muzzy
Kép

magoo

Hozzászólás Szerző: magoo » 2014.04.19. 04:44

Pisti!
Nem akarom átharapni a torkodat!
Tisztázzuk le, hogy a zsűri értékel, én csak ellenőzök! Ha nincs nagy baklövés, nincs jogom beleszólni, újra értékeltetni. Minden munkában lehet gyengébb pont, de azért amikor Vadász Pistiék megnézték a 154-est, nem kiáltottak fel, hogy ez nem ér sokat! Szóval talán a zsűri tagjait kellene kérdőre vonnod, hogy mi alapján értékelték ilyen jónak.
Azt továbbra sem veszem szégyennek, hogy volt olyan kategória, ahol nem volt olyan kemény felhozatal és nem volt érem eső. Hány külföldi jelzett vissza, hogy micsoda galádság, hogy nem lett érmes. Mesterben igen is legyen követelmény, NEMZETKÖZI követelmény. Ha ebből engedsz, akkor a minőség még jobban visszaesik. Az M16-ot Te átnézted olyan alaposan mint a zsűri? A zsűritagok tudták, hogy nem lett érmes egyik sem, mégsem ők kezdték el tördelni a kezüket, hogy mi legyen, hanem Balázs és én. Tehát, az a bölcsesség, hogy a külföldi zsűri nem tudja használni a pontozólapot kicsit besült!!!! Nem azt kezdték magyarázni, hogy húú, ezt szigorúra vettük, hanem mesterben miért ilyen figura van a diorámán! Elő kellene állni ilyenkor nekik, azzal, hogy valamit csináljanak, mert itthon balhé lesz?
Biztos van jobb, nívósabb verseny a világban! Biztos van jobb értékelési rendszer és biztos, hogy minden rendezvény után van sértődés!!! Nem csak itt, máshol is!
Te vajszívű voltál! Ez nem kötelező mindenkinek! Szerinted segítettél azzal a makettezőn, hogy vajas kenyérre lehetett kenni az értékelésedet? Más is jelezte, hogy gyengécske a felhozatal. És mi van, ha sok embernek a verseny csak másodlagos és nem csinál a nadrágjába, ha nem kap érmet.
Mindenhol van szabály. Próbaként már végeztem felmérést, hogy hány ember olvassa el a szabályokat. Elég gyenge az arány, pedig magyar szabály, magyarul, magyar makettezőnek. Mit javasolsz, esetleg mindenkit kérdezzünk ki nevezés előtt? Sok ember úgy jön óvni hozzám a Bólyin és Szolnokon, hogy nem tudja elmondani, hogy mi alapján óv, nemhogy mit mond a szabály. Velük mi a javaslatod?
Pisti!
A „rebeldzsedimemóriád” kedvéért!
Idézet tőlem: „Nem minden évben autó kapta a díjat, ezért kaphatta meg.”
Idézet Tőled: „azért mert már autó régen kapott BOS-t?!!! Neeeeeee!”
Felhívom a figyelmed arra, hogy lázadhatsz nyugodtan! Szíved joga! De légy szíves emlékezzél mindenre pontosan, vagy nézz utánnnnnnnnnna! (nehogy valaki szája habos legyen megint)
Konkrét javaslataidat várom, mert a lázadóknak konkrét tervük és megoldásuk is van! Egy már elindult, kérek mindenkit, hogy jelezze, hogy Szolnokon jobb lenne-e az 1-2-3, a-e-b helyett! Továbbra is fenntartom, mehet a három hely Szolnokon is, csak akkor nem lesz átlag 6-8-10 érem repülőben, hajóban, polgáriban, hjműben. Nekem nem kell sok érmet csinálni, kevesebb pénz, de akkor utána nekem ne reklamáljon senki!
Ja, a BOS javaslatodra is várom mindenki véleményét. Szerintem ez továbbra is arra alkalmas, hogy tevehajcsárból csináljunk F-1 pilótát egy délután, vagy maradhatunk a tehenész lánynál is. De ha többség ezt szeretné, Szolnokon így lesz!
Ez nem harag kérdése, csak letisztázunk mindent. Ha nincs életképes terv, akkor zendülés.

Pisti!
Ha van eltérő véleményed, az még nem a fészekbe szarás. Ha nem tudsz előállni életképes alternatívával, az már igen.
Barátsággal: Magó K.
Kép

Michalkó

Hozzászólás Szerző: Michalkó » 2014.04.19. 08:24

Pista, Karesz!

Köszönöm a válaszokat! Igaz egyiktől sem lettünk gazdagabbak a két BOS döntést érintő konkrét szakmai indokokkal. Viszont voltak humoros metaforák, személyeskedések, egymás melletti elbeszélések. Ez jó mert szórakoztatja a nagyérdeműt, de tanulni vagy előre lépni nem tudunk belőlük. Éppen ezért ezt a témát részemről lezártnak tekintem!

Javaslatom a jövőre nézve:

- Felejtsük el -ha lehet- ezt a legmagasabb pontszám szisztémát BOS kérdést illetően. És ne csináljunk úgy, mint ha a világ mindenség óta Szolnokon-Óváron-Bólyain így lett volna kiválasztva. Mindenki emlékszik más módszerekre is, amik működtek is reálisabb eredményekkel. Mivel nekem is van BOS díjam , így soha nem felejtem el mikor a kihirdetésekor azt mondták hogy a "zsűri egyhangú döntése alapján". Ennek a ténynek sokkal jobban örültem mint magának a serlegnek.

- Mivel már nem versenyzek ezért annyira nem érdekel ez a 1-2-3 kérdése. Szerintem több előnye van mint az új módszernek és kevesebb hátránya. Tudom hogy külön állatfaj vagyok, de 20 évig versenyeztem az 1-2-3 rendszerben és soha nem kellet apámnak pszichológushoz vinnie mikor mondjuk KP, M.Tóth Gabi és Gábor Attila megelőzött egy kategórián belül és így lecsúsztam egy éremről. Emiatt nagyon sajnálom az új "versenyző" generációt. Adni kéne a kicsi lelkük megnyugtatására egyből egy érmet csak mert beneveztek a versenyre (akarom mondani a szintvizsgára).

- Zárszóként én már annak is örülnék ha a következő nyári felsőörsi őrsgyűlésen elővennétek a témát a hazai klubvezetőkkel és mint külön napirendi pont beszélnétek róla. Mert ugyebár ez nem népszavazás kérdése.

Erre a hozzászólásomra már nem várok  reagálást. Így is túl lett tárgyalva a téma és megint nem jutottunk sehova.

Barátsággal, tisztelettel, szeretettel megyek és építem inkább tovább a 29-est! :-* :great:
Kép Kép Kép Kép

zvereb

Hozzászólás Szerző: zvereb » 2014.04.19. 08:40

Csak annyit fűznék hozzá, hogy lehet én vagyok hülye, de mi a zsűrizés közben megbeszéltünk egymással mindent, pro és kontra és sok mindenben egyetértettünk, még ha meg kellet győzni a másikat is észérvekkel. Talán nagyon pici eltérések ha adódtak.Számomra ez egyértelmű, van ahol nem?

Amúgy meg mindenki elfogadta a nevezéskor a szabályzatot, ez van ez jött ki, a szervezőknek meg szíve joga, hogy hogy csinálják.
Mellesleg érdekes volt azt is látni, hogy a weben, magazinokban megjelenő high-tech maketteknek a photoshop jól áll, a Móvári napfény nem... :D

Én inkább örülök, hogy az idén gyorsan és igazi nehézségek nélkül lement az egész.

Nem érdemes vergődni azon sem, hogy ki mivel mikor milyen helyezést ért el, az élet ilyen, ha már valaki csak a helyezésekért, díjakért csinálja rég rossz....

Peace

Szex makettezés és rock'n roll
Veréb Zoltán

Kép

magoo

Hozzászólás Szerző: magoo » 2014.04.19. 23:10

Pisti!
Természetesen a két feldobott javaslatot senki sem vette el. Sőt, várom a makettezők véleményét! Tehát pont hogy népszavazás kérdése!!! Kérek mindenkit, hogy javaslataidat mérlegelje és véleményezze. Remélem lesz új javaslata másnak is és elő áll vele, mert nem teljesen úgy van, hogy a „közjogi méltóságok” döntenek. Ez annyiból igaz, hogy, ha van életképes javaslat, akkor azt elfogadom Szolnokon, de nem a saját döntésem, ami azért nagy különbség!
Szerintem hamarosan eljutunk valahova, mert ha a két javaslatod vevőre talál a makettezőknél, akkor viszont látod Szolnokon és szerintem Móváron, ha nem, akkor nem volt életképes! Tehát, így, vagy úgy a Te javaslataiddal kapcsolatban jutunk eredményre.
A cimboraság természetesen a vitán felül áll, és nem változik!
magoo
Kép

Michalkó

Hozzászólás Szerző: Michalkó » 2014.04.20. 00:47

Köszönöm Karesz!  :great:

Már megérte ennyit dumálnom, annak ellenére hogy -tudom- egy fecske nem csinál nyarat. Nekem az is elég ha Vadásszal, Andrissal és Balázzsal majd beszéltek róla és próbáltok más alternatívákat is megvizsgálni.

Örök barátsággal!  :-*
Kép Kép Kép Kép

Elektrolakatos
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Elektrolakatos » 2014.04.20. 01:56

Pedálgép!  :dance:
Michalkó István link írta: Köszönöm Karesz!  :great:

Már megérte ennyit dumálnom, annak ellenére hogy -tudom- egy fecske nem csinál nyarat. Nekem az is elég ha Vadásszal, Andrissal és Balázzsal majd beszéltek róla és próbáltok más alternatívákat is megvizsgálni.

Örök barátsággal!  :-*
1942-ben ismertem meg Dániel Zoltánt. Egy ismerősöm, aki az Autógyárban dolgozott, név szerint Galván Tivadar mutatta be nekem mint illegális kommunistát, akinek társaival együtt rejtekhelyre van szüksége

Black Army
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Black Army » 2014.04.20. 05:55

Sziasztok!

A kéréseknek és az értékítéletünknek megfelelően tisztítottam a topikot.

Aki továbbra is égetni akarja magát a figurás mester kategóriák zsűrijének fikázásával, annak sok sikert! Talán még sohasem sikerült ennyire objektíven, megalapozottan és alaposan lerendezni az értékelést.
Üdv: Schuller Balázs
Kép http://www.blackarmymodells.com

Válasz küldése

Vissza: “Zsűrizés a hazai versenyeken”