Hozzászólások a Harcjármű zsürizéssel kapcsolatban

Black Army
Kapcsolat:

Hozzászólások a Harcjármű zsürizéssel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Black Army » 2010.04.03. 00:23

Itt nyílik mód a vélemények, hozzászólások leírására. A jelenlegi rendszert taglaló részt zárva tartjuk.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára llz78 2013.05.10. 09:18-kor.
Üdv: Schuller Balázs
Kép http://www.blackarmymodells.com

Don
Kapcsolat:

Re: Hozzászólások

Hozzászólás Szerző: Don » 2010.04.12. 02:24

Nekem egy dolog jutott eszembe a zsűrizéssel kapcsolatban:
nem lehetne a fórumba beépíteni (a szavazás modulhoz hasonlóan), egy mini zsűrizés modult?
A főbb szempontok alapján lehetne értékelni a maketteket a fórumozók által. Nyilván nem tükrözne 100%-ban egy verseny zsűrije által fromált értékelést, de ha mondjuk 10 értékelő azt mondja, h a rozsdafolyásaim rosszak az már azért jelent valamit. A szöveges értékelés meg megvolt eddig is a hozzászólásokban.
Lehetne alkalmazni a galériás maketteknél is, illetve a workbench maketteknél is.

Egy dolgot előtte azért le kellene szögezni: minden felhasználó tudomásul veszi, hogy egy ilyen zsűrizés által kapott jó kritika, nem feltétlenül jelenti azt, hogy egy éles versenyen a makett automatikusan jó helyezést ér el.

Mit gondoltok?
Üdv,

Bujdosó Antal - Don
Kép[url=http://www.cobramodell.blogspot.com/]Kép

Pet

Hozzászólás Szerző: Pet » 2010.04.12. 02:40

Ez nagyon necces dolog. Volt már rá precedens, hogy egy fórumon sokak által dícsért makett zsűrizéskor teljességgel elmaradt a várakozásoktól, sőt, úgy ítéltük meg, hogy nem méltó a pontozásra sem ( nem mostanában történt ). Ugyanakkor mind a készítő, mind a fórumot látogatók elvárták volna az elbírálást, mitöbb egy jobb helyezést is. Ezért (is) tartom kevésbé szerencsésnek egy pontszám megítélését ilyen formában.
Hangsúlyoznám, hogy csak beszélgetünk, az enyém is mindössze egy vélemény.
P.
Sziasztok!
P. 
(Hová a fr@ncba tűnt az avatárom ?! )

Muzzy

Hozzászólás Szerző: Muzzy » 2010.04.12. 03:15

Igaz, hogy én sosem fogok makettversenyen indulni, és mint ilyen kívülálló vagyok. Viszont zsűriztem már gyerek kategóriában a Bólyain, tehát minimális tapasztalatom van zsűrizésről, belülről.
A fénykép és eredeti makett között óriási különbség van. Ha tudom, hogy hol a hiba, úgy fotózom, hogy ne látszódjon, A ... (mindenki gondolja ide amit akar) zsűri viszont kukacoskodik, és esetleg jobban megnézi a kevésbé látványos helyen lévő dolgokat is. A színekről meg ne is beszéljünk, azok is mások élőben és fényképen. (Mosonon is volt egy Rába Botond, a sárgáját élőben nagyon furának tartottam, míg fényképen nézve meg elfogadhatónak tűnt.)
Szerintem maradjon az, hogy építés közben tegyük fel a képeket, és mindenki akkor mondjon véleményt. Ráadásul építés közben még van lehetőség korrigálni is.
Muzzy
Kép

Robpanzer

Re:Hozzászólások

Hozzászólás Szerző: Robpanzer » 2012.11.21. 09:41

Sziasztok!

A véleményedet szeretném kérni a zsűrizéssel kapcsolatban.

Olvastam a harcjármű dioráma zsűrizéséről közzétett információkat a fórumon. Úgy olvastam, hogy ha egy harcjárművön a motortér, illetve a belső tér látszik, akkor pontozzák és beleszámít a végeredménybe, ha nem látszik, akkor viszont nem pontozzák és nem számít bele. 

Tehát ha feltételezzük van két teljesen azonos külsővel elkészített makett és az egyiküknél a belső tér nyitott és ott is minden nagyon részletesen ki van dolgozva, de mondjuk a benzincső nem helyesen van elvezetve, akkor az a nyerő amelyiknél nincs a belső tér kidolgozva ? 

Az első gondolatom az volt a belső kidolgozású makettekkel kapcsolatban, hogy a belső kidolgozást a zsűri csak akkor értékeli, ha az nem ront a végső eredményen, mert egy olyan járművel szemben, aminek egyáltalán nem láthatóak a belső részei igazságosabbnak érződik.
/Jó esetben szerintem több munka van belefektetve egy teljes belsővel elkészített harcjárműbe (főleg, ha házilag lett tuningolva), mintha egy belső kidolgozás nélküli makettbe./

Nektek mi a véleményetek?

Mac

Hozzászólás Szerző: Mac » 2012.11.21. 18:24

Ott, ahol nem helyezések vannak, hanem fokozatok, ott nem egymással, hanem a pontozólappal küzdenek a munkák. A legtöbb helyen pedig fokozatok vannak.

Azonkívül, igen, ha dolgozott vele, de elbaxta, akkor a másik a jobb. Persze, nem egy benzincső miatt.

Egyetértek Medvével a dulakodásról.
"Én nem mondam semmit. Hogy te almás Bozkovot értettél, arról én már nem tehetek."
A kávét le is lehet hozni! :)
Kép
KépKép

pepe
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: pepe » 2012.12.27. 04:26

Robpanzer link írta:
Olvastam a harcjármű dioráma zsűrizéséről közzétett információkat a fórumon. Úgy olvastam, hogy ha egy harcjárművön a motortér, illetve a belső tér látszik, akkor pontozzák és beleszámít a végeredménybe, ha nem látszik, akkor viszont nem pontozzák és nem számít bele. 

Tehát ha feltételezzük van két teljesen azonos külsővel elkészített makett és az egyiküknél a belső tér nyitott és ott is minden nagyon részletesen ki van dolgozva, de mondjuk a benzincső nem helyesen van elvezetve, akkor az a nyerő amelyiknél nincs a belső tér kidolgozva ? 
Szia!

Ez előfordulhat! Ha szenvedsz vele és a zsűri valami kivetni valót talál benne, akkor az ronthat az átlagon. Ugyanez a helyzet, ha figurát raksz a harcjárműbe vagy mellé.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára pepe 2012.12.27. 04:27-kor.
"Az irígységért meg kell dolgozni, a szánalom az ingyen van."

http://i619.photobucket.com/albums/tt27 ... pek_12.jpg

Válasz küldése

Vissza: “Zsűrizés a hazai versenyeken”