Plastic winter Bratislava

Post Reply
Poloma Levente

Plastic winter Bratislava

Post by Poloma Levente »

A Plasitc winter (szlovákul:plastiková zima) nevű versenyt 2005 óta rendezik meg minden év november végén, december elején, Pozsony Ružinov elnevezésű városrészének kultúrházában. A móvárinál kisebb, de Szlovákia legnagyobb makettversenye. A rendezvény évről évre nagyobb, ha jól emlészem tavaly már  700- 800 makett volt.

Idén december 1-jén kerül sor a rendezvényre. Eddig kb. 150 makettet neveztek be előre az interneten. A börze árusítói között pedig olyan neveket találunk, hogy Kopro, Agama, Bílek, Aires stb. Remélem innen nemcsak mi megyünk :) .
Attachments
P1090968.JPG
MiG-29 GB: MiG-29AS italeri

Géczy Péter

Re:Plastic winter Bratislava

Post by Géczy Péter »

Nem csak ti mentek.. ;) ;)

Muzzy

Post by Muzzy »

Sziasztok!
Azt az információt kaptam egy szlovák hivatali kollégámtól, hogy a Rajka-Pozsony közötti E75 E65 autópálya (D2) fizetős, minden járműnek. 10 napos matrica 10 euró.
Javasolt Rajkánál letérni és a 2-es úton menni, mert itt csak a 3.5 tonna feletti járműveknek kötelező a matrica.
Másik, lakott területen belül is kötelező a tompított fényszóró nappal is... Simán ugorhat érte 50-60 eurós bírság!!! :'( Legutóbb Nyitrán tapasztaltam, betartatják a köz rend őrei ezt a szabályt, azonnal ugranak rá.  > :( )
Nem nagyon éri meg a szabályokat áthágni, mert vastagon fog a bírságolós toll és sűrün....
Muzzy
Last edited by Muzzy on 2012.11.29. 22:55, edited 1 time in total.
Image

Gubaa

Post by Gubaa »

Szia Muzzy

Az infod helyes, tényleg fizetni kell a pályáért, ami mindössze 15-20 km. Javasolt a régi úton menni. Pár éve én elfelejtettem venni (nem mondták, hogy arra megyünk). Szerencsémre hazafelé az elöttem levő autókat intették ki (persze mind magyar volt, gondolom a külföldiekre ugranak).

üdv
Zsolt

Cilling Ádám

Post by Cilling Ádám »

Másik, lakott területen belül is kötelező a tompított fényszóró nappal is... Simán ugorhat érte 50-60 eurós bírság!!!
Ez is igaz, vigyázzatok!

RUSSELL

Post by RUSSELL »

Muzzy!
Légyszives kérdezd meg a kollégádat, hogy Szlovákiában a radarDETEKTOR (nem blokkoló) engedélyezett-e!
A net-en azt találtam, hogy nem, de a cseheknél is azt írja. Konkrétan Ceske Budejovicében kérdeztem rá, és a passzív eszközök használata engedélyezett.
Köszönöm, és Üdv:
Russell
Az élet nem egy habostorta.
Bolyai Makett Klub
"Hallod Krokodil, menj a ........"
Image

Poloma Levente

Post by Poloma Levente »

Ádám, nálatok is sztrájkolnak?
Ha már ott lesztek nézzétek meg a téli repteremet egy-egy Il-2-ssel és MiG-3-ssal, az egész teli van hibákkal, de távolról azért jól néz ki. Valamint az iraki Su-25-ösömet. 
MiG-29 GB: MiG-29AS italeri

Cilling Ádám

Post by Cilling Ádám »

Igen, holnap az utolsó sztrájknap :D
Mindenképp megnézem a munkáid!

Muzzy

Post by Muzzy »

RUSSELL link wrote: Muzzy!
Légyszives kérdezd meg a kollégádat, hogy Szlovákiában a radarDETEKTOR (nem blokkoló) engedélyezett-e!
A net-en azt találtam, hogy nem, de a cseheknél is azt írja. Konkrétan Ceske Budejovicében kérdeztem rá, és a passzív eszközök használata engedélyezett.
Köszönöm, és Üdv:
Russell
Miért ha tiltott akkor kiszereled?  ;D
Muzzy
Image

pepe

Post by pepe »

Sziasztok!

Lenne két kiadó hely az autónkban a Zimára. Budapesti indulással.
Érdeklődni püben vagy a rustypepe@gmail.com-on.

pepe
"Az irígységért meg kell dolgozni, a szánalom az ingyen van."

http://i619.photobucket.com/albums/tt27 ... pek_12.jpg

Post Reply

Return to “Külföldi versenyek”