Piactér - Közlemény

Párbeszéd a magyar makettező életet érintő kérdésekről.
Csitei Béla

Re:Piactér - Közlemény

Hozzászólás Szerző: Csitei Béla » 2011.12.04. 04:44

Nem általam gyártott termékről van szó, hanem olyan áruról, amit valaki megrendelt, és én fizettem érte. Tehát az aspektus, miszerint beragadt áruról van szó, kissé téves. Lehet, hogy én fogalmaztam russzul, de úgy gondolom, nem az anyagiasság szűrődött le a soraimból, mivel nem is ez volt a cél.
Természetesen lehetett volna az illető megnevezése nélkül is véleményt alkotnom. Az eredménye, hogy mással is megtehetné ugyanezt, lehet, hogy éppen valamelyik hozzászólónkkal.
Talán emlékeztek arra, hogy a tavalyi egerszegi verseny után valaki sérelmezte, hogy nem kapott díjat, bár ő előre jelezte az igényét. Akkor mindenki nehezményezte, hogy miért nem nevezték meg az illetőt...
Köszönöm a véleményeteket, tiszteletben tartva megjegyzem, hogy soraimat nem vitaindítónak szántam.
Üdv.Béla

Black Army
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Black Army » 2011.12.04. 05:08

Most szóltak nekem, hogy itt munka adódott. Moderáltam és utána olvastam el a hozzászólásokat.

Sokolka, utólag is köszi. Látom Te is felszólaltál a jogi probléma miatt.

Béla, visszagondolva a tavalyi egerszegi esetre, akkor is törölnünk kellett volna a nevet, ha valaki beírja.

Magánemberként annyit tennék hozzá, hogy én is követtem el hibát oly módon, hogy valaki megrendelt tőlem egy nagy értékű mesterdarabot és nem kértem előleget. Többet én sem engedem meg magamnak ezt a luxust... Sajna ilyen a világ.
Üdv: Schuller Balázs
Kép http://www.blackarmymodells.com

Csitei Béla

Hozzászólás Szerző: Csitei Béla » 2011.12.04. 05:13

Kedves Balázs!

Több, mint 20 éves köztisztviselői múlttal a hátam mögött tisztában vagyok az adatvédelmi törvénnyel. Tudom, hogy milyen esetekben kiről mit lehet állítani. Megértem az álláspontotokat, hogy a fórum a makettezésről szóljon, de talán ennyi még belefért. A témát részemről lezártnak tekintem.

Üdv.Béla

Varjú bácsi

Hozzászólás Szerző: Varjú bácsi » 2011.12.04. 05:20

Sajnos Béla azt kell hogy mondjam, hogy bármennyire is kellemetlen, de bizony az ilyen f@szkalapok miatt előre kell kérni a vételárat. Én is elég sok makettezőnek segítek beszerezni külföldről különféle dolgokat, de mindig előre kérem az árát. Nem volt ez mindig így, de miután bebuktam két alkalommal összesen 42000.-Ft-ot, óvatosabb lettem. A mostani katasztrófális forint árfolyam miatt én még azt is megadnám, hogy az általad adott ár milyen forint/usd váltásig érvényes.
Two beer or not two beer ?!
Kép

Csitei Béla

Hozzászólás Szerző: Csitei Béla » 2011.12.04. 05:38

Szia András!

Sajnos teljesen igazad van. Persze a legutóbbi rendelés leadása előtt is mindenkinek visszajeleztem, hogy milyen Ft/Euro árfolyammal számolhatnak. A lényeg, hogy ez az eset egyedi volt, és senki mással nem volt probléma. Ez azt mutatja, hogy nem csak az üzleti, hanem az emberi kapcsolatok is értékek sokunk számára. Mindenesetre jó tudni, hogy egy hozzászólástól eltekintve talán nem az én értékszemléletemmel van probléma.

Üdv.Béla

Csitei Béla

Hozzászólás Szerző: Csitei Béla » 2011.12.04. 06:14

Szia Krisztián!

Mivel nem tőkehiányról van szó, nem cserélem az árut. (Legfeljebb megépítek, vagy építtetek egy 1/35-ös diorámát 8-10 méter Eduard szögesdróttal...) Inkább azt mondanám, hogy bosszantó a dolog, és nem kívánok sem Neked, sem más kereskedelemmel foglalkozó társunknak ilyen "vásárlót".

Üdv.Béla

Forintos

Hozzászólás Szerző: Forintos » 2011.12.04. 06:43

Béláim az Úrban link írta: Ha jól értelmezem az úriember nem vette át a rendelt készletet. A probléma akkor lenne, ha átvette volna és nem fizetné ki. Mint viszont eladónak nehézséget okoz 30 ezer péz kiesés?
Krisztián!  Járj utána, hogy mit jelent az "úriember" meghatározás! Akkor már Varjasi minősítése pontosabb. Persze a rendőrségi szóvivő is úgy kommentált - nem is egy esetben -, hogy "az illető úriember bement a bankba, majd pisztolyt fogott a benntlévőkre..." Nem árt, ha pontosan fogalmazunk.
Bocsánat az offért (azt hiszem ezt kell ilyenkor mondani): Kálmán
Kép

Z63

Hozzászólás Szerző: Z63 » 2011.12.04. 11:28

Ej!
KépKépKépKép

Válasz küldése

Vissza: “Kerekasztal”