Piactér - Közlemény

Párbeszéd a magyar makettező életet érintő kérdésekről.
Roland (Bf-109)

Re:Piactér - Közlemény

Post by Roland (Bf-109) »

Varjú bácsi link wrote: Én is elég sok makettezőnek segítek beszerezni külföldről különféle dolgokat
;)
Ráadásul olyan dolgokat, amelyeket egy mezei makettezőnek beszerezni szinte lehetetlen!
Ezért tartom meglehetősen sunyinak azt, aki ezzel visszaél.
ImageImage

Csitei Béla

Post by Csitei Béla »

Szeretném megköszönni mindazok bíztatását, akik magánban megkerestek az esettel kapcsolatban. Egyikük levelét bemásolnám, mivel az én hozzászólásomal együtt az övét is TELJES EGÉSZÉBEN töröltél egy másik makettező fórumon, s talán ez zárszónak is jó lehet. (Név, cím a szerkesztőségben. ;)

"Sziasztok!
A Cs. Béla felvetésének utolsó mondatához szeretnék csatlakozni, mivel sajnos én is egyre több negatív tapasztalatról olvasok itt az utóbbi időben, egyben lenne egy javaslatom is.
A nagy makettező közösségi oldalak (ARC, Britmodeller) mintájára, ahol bolha piac is működik, nálunk is nyitni kellene "bad traders" "good traders", azaz rossz illetve jó kereskedők topikokat.
Ezekben, aki akarja röviden megoszthatná kedvező vagy éppen negatív tapasztalatait, amelyek mások számára esetenként segítséget, biztatást jelenthetnének, de akár figyelmeztetésül, tanulságul is szolgálhatnának.
Bárki tájékozódhatna, okulhatna, erőt meríthetne, rábeszélhetné, de akár le is beszélhetné magát általuk egy-egy támpontok nélkül ismeretlen partnerrel megkötni szándékolt üzlete előtt.
Mielőtt még másokhoz hasonlóan gyanútlanul Ő is esetleg vékony jégre futna egy korábban többek által is megbízhatatlannak tartott "partnernél".
Elnézést, de azt hiszem vastagon ide vágó a téma.
Üdv!"

Csitei Béla

Post by Csitei Béla »

"Ezzel csak az a probléma, hogy akár félreinformálásból rosszindulatból adódóan lehetne a másikra kígyót békát dobálni. Vagy akár a konkurens amúgy korrekt felet lejáratni. "

Ehhez kellene megőrizni az üggyel kapcsolatos teljes levelezést, hiszen ha valaki kéri, azt magánban bármikor a rendelkezésére lehet bocsátani.

Varjú bácsi

Post by Varjú bácsi »

Köszönöm a okítást, majd kerítek egy értelmező kéziszótárt!
Márai Sándor is meghatározza szavunk jelentését, mégpedig az eredeti jelentéshez híven, hogy úriember az, aki még a kutyájának adott szavát is megtartja.
Two beer or not two beer ?!
Image

Fülöp Sándor

Post by Fülöp Sándor »

Sziasztok!

Nagyon sajnálom, hogy újra és újra felbukkannak ilyen "a korrektség frontján kihívásokkal küzdő" (hogy PC legyek  ;D) makettezők.
Az különösen fájó, ha olyan rendes embereket is megvezetnek, mint Csitei Béla, vagy Varjúbácsi. (Nekem már mindketten segítettek beszerzésekben. És mindketten úriemberek.)

P.S.: Egyébként magam is szenvedő alanya vagyok annak, hogy megbíztam egy "gyűjtőben".  > :(
ImageImageImage

Kormos Peter

Post by Kormos Peter »

Számomra a mai napig "felfoghatatlan" (de egyébként érthető) az a mondás, hogy üzletben nincs barátság... még ha barátokról vagy a hobbiról is van szó.
Az előre fizetés biztos, tiszta, még akkor is ha 100% a bizalom a másik felé.

Kishazánkban nincs sok hivatalos boltos, szerintem direkt lejárató,de fals bemujzeroló üzenetből nem sok lenne.
Egyébként mi lenne ha rendőrségies lenne a név megnevezés? D. István, Jászkarajenői lakos, aki xyz néven ír fórumokon... :)

Csitei Béla

Post by Csitei Béla »

Egyébként mi lenne ha rendőrségies lenne a név megnevezés? D. István, Jászkarajenői lakos, aki xyz néven ír fórumokon...
Az ötlet véleményem szerint jó, nos akkor...

K.Attila, szegedi makettező, stb.

Ennyiből már lehet következtetni, ha valakivel üzletelni akar. Talán ezt a moderátorok is elfogadják, hiszen a napi írott és iratlan sajtóban is így jelennek meg a hírek!

Köszönjük Péter!!! ;)

Oddball

Post by Oddball »

Csak annyit tennék hozzá, h  Cs. Béla  :D kérem pm-ben küldjön nekem egy listát ama bizonyos készletekről, talán akad közte olyan, ami számomra hasznosítható lesz/lehet.

Köszönöm.
Image Lányos apuka
Je Suis Oddball

Post Reply

Return to “Kerekasztal”