Magoozin

Párbeszéd a magyar makettező életet érintő kérdésekről.
magoo

Re:Magoozin

Hozzászólás Szerző: magoo » 2013.07.10. 04:06

Kedves Sanyi!
Van egy-két apróság, amit tisztázni kell. Sajnos nem jártál utána a dolgoknak, de segítek:
- Kiss holtteste a perginei temetőbe lett nyugalomra helyezve.
- A helyszínről csak korabeli fotó volt eddig. Mi kutattunk először detektorral mióta lezuhant a gép. A fényképpel jelölt részen találtunk osztrák katonákhoz köthető leleteket, és olyan darabokat, amik származhatnak a gépből, de egyértelműen nem bizonyítható.
- Emléktúra volt, aminek a helyszínek bejárása volt a célja.
- Került elő olyan lövedék származhat a légiharcból.
- Minden esetre az olasz fél minden darabot átvett és múzeumba kerül. Az olaszok szakértője a leletekről nem fogalmazott olyan árnyaltan, mint én.
Ez nem felfedezés volt. A történelem kutatása során szerintem nincs felfedezés, max megtalálás, alapos kutatás.
Üdv: magoo
Kép

magoo

Hozzászólás Szerző: magoo » 2013.07.10. 18:39

Kedves Sanyi!
A kutatás és a túra eseményeiről beszámoltam a honvédelem.hu oldalon, ott tudsz a részletekről tájékozódni.
A perginei temetőt már felszámolták. (Kiss József hamvai egy központi gyűjtőhelyen vannak tárolva.) A személyével kapcsolatos megemlékezéseket egy a tiszteletére állított emlékműnél szokták tartani. Az olaszoknál (nagyon) nagy tiszteletnek örvend a magyar ász. A lezuhanási helyre vezető ösvényt róla fogják elnevezni. Ez volt az első eset, hogy a helyszínen megemlékezés volt közösen az olaszokkal. Emlékére egy szép kereszt táblával áll a hegygerincen, közel a túra útvonalhoz, hogy tiszteletét tehesse, aki fontosnak tartja. Jövőre lesz 100 éve, hogy kitört az I.vh. A nemzetközi megemlékezést nem a háború kitörésének napján fogják tartani, hanem Kiss József halálának napján. Polgármester, múzeum igazgató, kutatók fogadtak minket, mindenhol tudtunkra adták, hogy fontos dolog, hogy ott kutatunk.
A korábban kölcsönadott könyveket ismét köszönöm, jó hasznát vettem!

Nem csak Sanyitól kérdezem:
Egy külföldi országban szerintem ennél többet nem lehet elérni! Vagy van ennél több??

Üdv: magoo
Kép

m113
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: m113 » 2013.07.17. 07:54

Megjelent a "KÖNYV"...
Károly! (Má' nem merem leKarcsizni...)
Legyen elég egy hónapra egy gratuláció!
"Tubi or no tubi..."
"Born tubi wild..."

Elektrolakatos
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Elektrolakatos » 2013.09.04. 11:38

nem lehet véletlen...csütörtök van  ;D

http://fehervar.hir24.hu/bulvar/2013/09 ... yesnel/#a3
Vadász link írta: Ismét Magoo csütörtök van:

http://magyarhirlap.hu/gepszarnyak-es-szinek-vonzasaban
1942-ben ismertem meg Dániel Zoltánt. Egy ismerősöm, aki az Autógyárban dolgozott, név szerint Galván Tivadar mutatta be nekem mint illegális kommunistát, akinek társaival együtt rejtekhelyre van szüksége

Elektrolakatos
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Elektrolakatos » 2013.09.17. 02:43

valaki most már állítsa le ezt a Magót, nem elég, hogy itthon az összes médiában mindennaposan szerepel, de már a határon túl is! Lassan többet van címlapon, mint a Schobert Norbi meg a Rubintos kedvese együtt!  8) ;D :P

http://www.rtv.rs/hu/vajdas%C3%A1g/make ... map=%5B%5D
1942-ben ismertem meg Dániel Zoltánt. Egy ismerősöm, aki az Autógyárban dolgozott, név szerint Galván Tivadar mutatta be nekem mint illegális kommunistát, akinek társaival együtt rejtekhelyre van szüksége

Válasz küldése

Vissza: “Kerekasztal”