Magoozin

Párbeszéd a magyar makettező életet érintő kérdésekről.
magoo

Re:Magoozin

Post by magoo »

Kedves Sanyi!
Van egy-két apróság, amit tisztázni kell. Sajnos nem jártál utána a dolgoknak, de segítek:
- Kiss holtteste a perginei temetőbe lett nyugalomra helyezve.
- A helyszínről csak korabeli fotó volt eddig. Mi kutattunk először detektorral mióta lezuhant a gép. A fényképpel jelölt részen találtunk osztrák katonákhoz köthető leleteket, és olyan darabokat, amik származhatnak a gépből, de egyértelműen nem bizonyítható.
- Emléktúra volt, aminek a helyszínek bejárása volt a célja.
- Került elő olyan lövedék származhat a légiharcból.
- Minden esetre az olasz fél minden darabot átvett és múzeumba kerül. Az olaszok szakértője a leletekről nem fogalmazott olyan árnyaltan, mint én.
Ez nem felfedezés volt. A történelem kutatása során szerintem nincs felfedezés, max megtalálás, alapos kutatás.
Üdv: magoo
Image

magoo

Post by magoo »

Kedves Sanyi!
A kutatás és a túra eseményeiről beszámoltam a honvédelem.hu oldalon, ott tudsz a részletekről tájékozódni.
A perginei temetőt már felszámolták. (Kiss József hamvai egy központi gyűjtőhelyen vannak tárolva.) A személyével kapcsolatos megemlékezéseket egy a tiszteletére állított emlékműnél szokták tartani. Az olaszoknál (nagyon) nagy tiszteletnek örvend a magyar ász. A lezuhanási helyre vezető ösvényt róla fogják elnevezni. Ez volt az első eset, hogy a helyszínen megemlékezés volt közösen az olaszokkal. Emlékére egy szép kereszt táblával áll a hegygerincen, közel a túra útvonalhoz, hogy tiszteletét tehesse, aki fontosnak tartja. Jövőre lesz 100 éve, hogy kitört az I.vh. A nemzetközi megemlékezést nem a háború kitörésének napján fogják tartani, hanem Kiss József halálának napján. Polgármester, múzeum igazgató, kutatók fogadtak minket, mindenhol tudtunkra adták, hogy fontos dolog, hogy ott kutatunk.
A korábban kölcsönadott könyveket ismét köszönöm, jó hasznát vettem!

Nem csak Sanyitól kérdezem:
Egy külföldi országban szerintem ennél többet nem lehet elérni! Vagy van ennél több??

Üdv: magoo
Image

m113

Post by m113 »

Megjelent a "KÖNYV"...
Károly! (Má' nem merem leKarcsizni...)
Legyen elég egy hónapra egy gratuláció!
"Tubi or no tubi..."
"Born tubi wild..."

Vadász

Post by Vadász »

Image

Elektrolakatos

Post by Elektrolakatos »

nem lehet véletlen...csütörtök van  ;D

http://fehervar.hir24.hu/bulvar/2013/09 ... yesnel/#a3
Vadász link wrote: Ismét Magoo csütörtök van:

http://magyarhirlap.hu/gepszarnyak-es-szinek-vonzasaban
1942-ben ismertem meg Dániel Zoltánt. Egy ismerősöm, aki az Autógyárban dolgozott, név szerint Galván Tivadar mutatta be nekem mint illegális kommunistát, akinek társaival együtt rejtekhelyre van szüksége

Elektrolakatos

Post by Elektrolakatos »

valaki most már állítsa le ezt a Magót, nem elég, hogy itthon az összes médiában mindennaposan szerepel, de már a határon túl is! Lassan többet van címlapon, mint a Schobert Norbi meg a Rubintos kedvese együtt!  8) ;D :P

http://www.rtv.rs/hu/vajdas%C3%A1g/make ... map=%5B%5D
1942-ben ismertem meg Dániel Zoltánt. Egy ismerősöm, aki az Autógyárban dolgozott, név szerint Galván Tivadar mutatta be nekem mint illegális kommunistát, akinek társaival együtt rejtekhelyre van szüksége

Post Reply

Return to “Kerekasztal”