Történelmi vs freestyle

Párbeszéd a magyar makettező életet érintő kérdésekről.
Veteranus

Re:Történelmi vs freestyle

Hozzászólás Szerző: Veteranus » 2012.04.26. 04:30

Amelyik rész nincs bizonyítva, azt ki kell kockázni.

Forintos

Hozzászólás Szerző: Forintos » 2012.04.28. 21:06

Veteranus link írta: Amelyik rész nincs bizonyítva, azt ki kell kockázni.

?
Kép

Sheeresman

Hozzászólás Szerző: Sheeresman » 2012.05.01. 07:20

Érdekes ez a freestyle dolog, mert csak akkor nem az, ha egy konkrét dokumentált járművet készítünk.
Szóval, jól van ez úgy, ahogy van...
Kérem, mindenki őrizze meg a pánikot, nyugalomra semmi ok.  KépKép

barnaky

Hozzászólás Szerző: barnaky » 2012.05.01. 09:22

Sheeresman link írta: Érdekes ez a freestyle dolog, mert csak akkor nem az, ha egy konkrét dokumentált járművet készítünk.
Szóval, jól van ez úgy, ahogy van...
Ahogy nézem/olvasom, Ti k....ra nem értitek, mire gondoltunk a freestyle/nem freestyle szeparálással...  :(
Gambling man rolls the dice, working man pays the bills
It's still fat and easy up on bankers hill
Up on bankers hill the party's going strong
Down here below we're shackled and drawn
Kép

Forintos

Hozzászólás Szerző: Forintos » 2012.05.02. 01:12

Azért tettem a "freestyle"-be, mert "Puma" és "Tiger" feliratos Nashornról van képem (téli), de "Eisber" nevüről nincs, nem is nagyon néztem utána. Mivel téli környezetben, meszelve képzeltem el munkámat, nem akartam abba a helyzetbe kerülni, hogy valaki felsikítson, netán rosszul legyen, hogy ezen nevezetű Nashornon a meszelésen valahol egy miliméterrel arrébb volt egy kis pötty. Vagy netán Afrikában látták. :) Sok-sok dokumentum hatására szeretem az "általánost", a jellegzetes megjelenítési módokat. Kerülöm az egyedi, konkrét témák bemutatását, már csak azért is, mert 100%-osan dokumentált témával én még nem találkoztam. Jó példa erre a móvári bemutató, ahol a felvonultatott német páncélosoknak közel a fele (nekem legalábbis úgy tünt) lövegcső cserén esett át, amelyeket még lefesteni sem volt idő. Tudom, a különlegesség mindig érdekesebb, de azért a valóságban abból volt kevesebb. A környezet ábrázolása is tele van ilyen buktatókkal, szóval úgy gondoltam, jobb a békesség. :)
Kálmán
Kép

quartz

Hozzászólás Szerző: quartz » 2012.05.02. 02:51

Tisztelet !

Én már annak is örülök,hogy "beleshetek" Forintos mester munkaasztalára egy picit  :) ,
és pártolom,hogy szét lett választva a topic,mert ha "izzé-porrá"szedik az ember munkáját,oda a makettezés öröme...egy picit

bocs az OFF-ért,nem szerettem volna terelni a témát
Üdv:Imre Misi

rb84
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: rb84 » 2012.05.02. 08:09

Sziasztok!

Szerintem történelmileg hű járművet lehetetlen készíteni, ha csak nem áll valakinek a kertjében az eredeti jármű, amit a megjeleníteni kívánt pillanatban átlöktek valami időkapun és a makett építés ideje alatt a "széltől is óvnak"... :D
Minden makettező "freestyler" - de ettől szép és változatos ez a hobby.... ;) Személy szerint egyelőre beérem a hihető, hogy lehetett ilyen minősítéssel...
Sarkítva: amíg nem rohangálnak bugyirózsaszín Panzer I-esek Maus toronnyal addig nincs nagy gáz! :D
RB - a csapongva makettező :)

in memoriam
http://www.panzerkeil.ini.hu/

Válasz küldése

Vissza: “Kerekasztal”