Történelmi vs freestyle

Párbeszéd a magyar makettező életet érintő kérdésekről.
PanzerMatyi

Re:Történelmi vs freestyle

Post by PanzerMatyi »

Sziasztok!

Freddy!

Maradjunk annyiban, hogy az utad elején jársz; sok sikert hozzá. Még egy-két "aknavetős nap", s bízom benne, szemléletet váltasz  ;D
NAGYBETŰVEL, vagy anélkül! (Smile itt most NINCS!)

Erről a témáról egy utolsó gondolat, s részemről over ... 2006-ig nem gondoltam, hogy vizi átkeléses, MAGYAR (NAGYBETŰVEL(!)) ISzU-122 képem lesz, amint zsírozzák a honvédek. Aztán 2008-ben interjúra hívtam, aki fényképezte. (Ugye tudod, mikor voltak rendszerben...) Folytassam a történetet? Egy másikkal? És nem nagyképűség vezérelt e sorok leírásakor, hanem a jóhiszeműség, hogy megértsd: TE DÖNTÖD EL, mit és hogyan kutatsz, de MINDIG VAN EGY KÖVETKEZŐ INFORMÁCIÓ!

Gábor!

Én a helyedben a - hogyan is fogalmaztál - "sasszeműek" távolmaradását és a topikod áthelyezést a személyiségedben keresném, nem a makettben! And other silence...
TANKOK! matyi
ΘΑΝΟΝΤΕΣ ΜΟΝΟΙ ΤΟ ΤΟΥ ΠΟΛΕΜΟΥ ΤΕΛΟΣ ΕΟΡΑΚΑΣΙ - Csak a holtak látják a háború végét.
https://www.facebook.com/t72org

Freddy

Post by Freddy »

PanzerMatyi link wrote: Sziasztok!

Freddy!

Maradjunk annyiban, hogy az utad elején jársz; sok sikert hozzá. Még egy-két "aknavetős nap", s bízom benne, szemléletet váltasz  ;D
NAGYBETŰVEL, vagy anélkül! (Smile itt most NINCS!)

Erről a témáról egy utolsó gondolat, s részemről over ... 2006-ig nem gondoltam, hogy vizi átkeléses, MAGYAR (NAGYBETŰVEL(!)) ISzU-122 képem lesz, amint zsírozzák a honvédek. Aztán 2008-ben interjúra hívtam, aki fényképezte. (Ugye tudod, mikor voltak rendszerben...) Folytassam a történetet? Egy másikkal? És nem nagyképűség vezérelt e sorok leírásakor, hanem a jóhiszeműség, hogy megértsd: TE DÖNTÖD EL, mit és hogyan kutatsz, de MINDIG VAN EGY KÖVETKEZŐ INFORMÁCIÓ!
Én ezt értem, sok előásatlan téma van még, megbecsülni se tudnám, hogy mennyi. Tiszteletre méltó a témába fektetett munkád, remélem, ez a fotó egyszer megjelenik egy könyvben, és akkor én is hátradőlhetek, hogy még egy fehér folt be lett tömve.
Aztán már csak egy körbefényképezett magyar SdKfz 7/1 kell. ;D

PanzerMatyi

Post by PanzerMatyi »

Szia Freddy!

Az is van. Sőt, e fórum regisztráltjai között van több ember, akinek birtokában is van ilyen felvétel - szerintem  ;) ;D

u.i.: könyvek lesznek ... bízom benne  :D :D :D
TANKOK! matyi
ΘΑΝΟΝΤΕΣ ΜΟΝΟΙ ΤΟ ΤΟΥ ΠΟΛΕΜΟΥ ΤΕΛΟΣ ΕΟΡΑΚΑΣΙ - Csak a holtak látják a háború végét.

PanzerMatyi

Post by PanzerMatyi »

Szia Krisz!

Ó, itt már rég nem erről folyik az eszmecsere. Mindig van elterelés...nagy művészek vannak ám itt. Én kifejezetten élvezem a butaság és - Sokolka ragyogó megfogalmazását (ezúton elismerésem a frappáns és mindenek felett igaz megfogalmazásért!) - arcméret és a szakmai felkészültség között szakadékként tátongó fordított arányosság makettezőinek fenkölt birkaságát.
TANKOK! matyi

Amon

Post by Amon »

Hát nem tudom, lehet velem van a hiba...
de...
a freestyle az az akarna lenni, hogy pl: dobozból tuning nélkül szép kamóval... tuningolva valami lajstrom jellel valami kamóval.
a töris meg pl: varratok feljavítása, fotóról dolgozva kb 90%-ban zaonos kamóval feljavítva akár házilag...

Vagy amit építek Pt-76 az kb olyan lesz amit a fotón láttam friul láncal oszt jónapot!
meg a T-72 ami dobozból lesz és némi tuning de nem konkrét jármű, de jól fog kinézni olyan Miguel Jimenezesen

Amúgy ezen vitatkozni felesleges. A lényegét értem remélem :-X :-\
Mikor milyen kedvem van az adott makettra olyat építek oda sorolom és PONT.

Forintos

Post by Forintos »

Üdv!
Áldott emlékű Nagyanyám mondta 65 évvel ezelött, amikor bátyámmal civakodtunk valamin: "Gyerekek! Szépen veszekedjetek!" Amikor Pepének válaszolva "kiszabadítottam a szellemet a palackból", nem gondoltam erre a folytatásra. persze, ennek is van tanúlsága. Bennem az okozott bizonytalanságot, hogy nem tudom egyértelműen meghatározni a helyemet a kétféle besorolásban.  Legjobb tudásom szerint utánajárok a történelmi hűségnek is, de amikor úgy érzem, hogy korlátoz a makettezés örömében, áttérek a "freestyle"-be (valóban ronda szó!). Ennek ellenére szívesen veszem az észrevételeket, eddig mindig segítettek a munkámban. Ha meg meg tudtam védeni , az a másik félnek szolgálhatott okulásúl. Tudatosan nem kritikát mondtam, számomra ennek a szónak - kritizálás -  okoskodó, negatív felhangja van. Jobban szeretem használni a bírálat, még inkább a kiértékelés szót. Mert erről kéne szóljon - versenyeken is - a dolog, hogy nem bíróságot játszva, elitéljünk valamit, ráadásúl jóhiszeműen elkövetett "hibákat", hanem értékeljünk egy alkotást, az esetleg felfedezett hiányosságokra pedig felhívjuk a figyelmet. Ez mindkét félnek előnyére válik.
Kálmán
Image

Hickory

Post by Hickory »

Hülyeséget kitakarítottam,a személyeskedést máshol folytassátok, az offolásra pedig ott a dühöngő!
Havril István

Post Reply

Return to “Kerekasztal”