Miért vannak a neves gyártók makettjei (is) teli hibával?

Párbeszéd a magyar makettező életet érintő kérdésekről.
Varjú bácsi

Re:Miért vannak a neves gyártók makettjei (is) teli hibával?

Hozzászólás Szerző: Varjú bácsi » 2013.01.17. 07:56

Freddy!
Annál a mennyiségnél, amit a Eduard kiadott a MiG családból, böven belefért volna a módosított törzs legyártása.
Two beer or not two beer ?!
Kép

Veteranus

Hozzászólás Szerző: Veteranus » 2013.01.17. 08:34

Én azt utálom, amikor egy egyszerű alkatrész, pl kitekintőprizma fedele a párducon, órmótlan vastagsággal van létrehozva, pedig ugyanabban a készletben látszik, hogy tudnak ők nyomni vékonyabban is, de neeem. Mivel számos készletem pihen itthon, ezt az ellentmondást többen is felfedeztem. Na, most akkor vagy ez a trehányság, vagy én nem látok bele a technológiába.

milesChristi

Hozzászólás Szerző: milesChristi » 2013.01.17. 08:41

Állítólag, a Wingnut Wings a gyűrűkurás Peter Jackson saját hobbi(t)icége, akinek egyébként az első világháborús gépek a mániája. Állítólag gyűjt is minden relikviát, ami velük kapcsolatos, még replikái is vannak.

Na, nem az én érdeklődési területem, de azért érdekelne, hogy olyan valaki, akit nem csak a profit hajt, jobb maketteket dob piacra az átlagnál?
"Non nobis, non nobis, Domine! Sed nomini Tuo da gloriam!"

Freddy

Hozzászólás Szerző: Freddy » 2013.01.17. 09:59

Varjú bácsi link írta:Freddy!
Annál a mennyiségnél, amit a Eduard kiadott a MiG családból, böven belefért volna a módosított törzs legyártása.
Nem tudom, nem láttam bele a könyvelésükbe, de az biztos, hogy plusz költség, és nem is kevés.
Én azt utálom, amikor egy egyszerű alkatrész, pl kitekintőprizma fedele a párducon, órmótlan vastagsággal van létrehozva, pedig ugyanabban a készletben látszik, hogy tudnak ők nyomni vékonyabban is, de neeem. Mivel számos készletem pihen itthon, ezt az ellentmondást többen is felfedeztem. Na, most akkor vagy ez a trehányság, vagy én nem látok bele a technológiába.
A keret síkjához viszonyított szögétől is függ, mennyire lehet vékony, vagy kidolgozott. +simán lehet, hogy a két részegységet két különböző ember csinálta.

A minőség és az újdonságok száma között én nem feltételezek ilyen összefüggést,a háttérben dolgozó csapat bármekkora lehet. Vannak olyan cégek, amik kevés terméket gyártanak, és azt is szarul :)

Varjú bácsi

Hozzászólás Szerző: Varjú bácsi » 2013.01.17. 21:00

hogy olyan valaki, akit nem csak a profit hajt, jobb maketteket dob piacra az átlagnál?
Igen. Ha öszehasonlítjuk a Roden 1/32-es I.VH-s repülőit a WNW azonos típusaival nagyon nagy a különbség. Pedig ebben a témában a Roden nagyon ott van a topon!!
Kép

andorka
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: andorka » 2013.01.17. 23:30

Freddy link írta: A keret síkjához viszonyított szögétől is függ, mennyire lehet vékony, vagy kidolgozott. +simán lehet, hogy a két részegységet két különböző ember csinálta.
Vagy az is előfordulhat, hogy az az elem is vékonynak volt rajzolva, de a fröccsöntés miatt (szerszám konstrukció) meg kellett vastagítani, hogy egyáltalán gyártható (vagy gazadságosan ~alacsony selejtrátátval) gyártható legyen. Végül ezt a kompromisszumot hozták, van iylen. Fogod a kisbicskádat és elvékonyítod, ezért makettezünk és nem legózunk :D

Elnar

Hozzászólás Szerző: Elnar » 2013.01.18. 01:32

Nos, ezért nem veszek drágát.
Mert amennyivel többe kerül, annyival nem jobb, 1-2-3000 HUF értékű Revell, Italeri, Academy az én világom, 72-ben. Azt a pár hibát viszonylag könnyű javítani, és nem érzem úgy hogy le akarnak húzni a "kuka" minőséggel, sokezerért (egy Tamiya IS 2, 35-ben 14 ezerért? Hát elgondolkodok ilyenkor.)

Varjú bácsi

Hozzászólás Szerző: Varjú bácsi » 2013.01.18. 01:40

de a fröccsöntés miatt (szerszám konstrukció) meg kellett vastagítani
Már bocs, de ez marhaság. Ha az ukránok - Miniart - tudnak a Krupp teherautó fékrendszeréhez fröccsönteni 8cm hosszú 0,75x0,75mm keresztmetszetű tolórudat ( ráadásul a kereten van belőle 4 db ) hibátlanul!!, akkor egy Dragon ne slendriánkodja el a dolgot egy 10000.-Ft-os makettben.
Példát vehetnének egyébiránt a Miniartról, mert belevágott egy ÚJ témába ( és nem a 97. Tigrist dobozolja, amit Wittmann papa látott 250 méterről 1943. augusztus 7.-én este) és havonta dob ki újabb és újabb makettet, hihetetlenül jó minőségben. Méltó párja egyébként az ICM, bár ott akadnak kisebb bakik. De ők is döntik a jobbnál jobb cuccokat.
Kép

Válasz küldése

Vissza: “Kerekasztal”