Sinka Tibor

E szerény fórumrész keretein belül emlékezünk azon makettező társainkra, akik sokat tettek a hobbiért és a közösségért. Emlékük velünk él.
rrobbie

Sinka Tibor

Hozzászólás Szerző: rrobbie » 2014.01.10. 10:44

Sajnálatos hírről értesültem ma.
Sinka Tibor formatervező, a hazai makettezés egyik nagy "öregje" is távozott közülünk tavaly szeptemberben.
Aki ismerte munkásságát, tudja mire volt képes! Fantasztikus alkotásai nekem is nagy ispirációt jelentettek gyermekkoromban,
a Repülés Baráti Körének év végi rendezvényére akár naponta is képes voltam ellátogatni, hogy megcsodálhassam
legendás finn Hurricane-jét, vagy svéd felderítő Spitfire-jét.

A Repülő Háttér 1988-as kiadványában találtam fényképet két makettjéről (sajnos nem tudtam tisztességes minőségben beszkennelni).
Csatolmányok
Spit_Sinka.jpg
Fiat_G50_Sinka.jpg

Vadász
Kapcsolat:

Re:Sinka Tibor

Hozzászólás Szerző: Vadász » 2014.01.10. 19:23

Nagyon szomorú hír.

Ő tervezte a ReBeKa emblémáját és érmeit, amit a Közlekedési Múzeum kiállításain adtunk át a díjazottaknak.

Nála voltak az első megbeszélések a ma is használatos értékelési rendszer alapjairól

Szakmájából adódóan nagyon sok új technológiát adott át a makettezőknek, festési eljárásokat, matricakészítést, és nem utolsó sorban a fényképek elemzésének egy teljesen új felfogását.

Munkái azzal tűntek ki, hogy rendkívül tiszták, és hibamentesek voltak.

Német múzeumi megrendelésre egyszer épített egy 1/35-ösz Zeppelin léghajót, ami tudtommal ma is kiállítási darab.

Nem emlékszem, hogy tudtam volna olyat kérni tőle, amiben nem kaptam tőle segítséget.

Remélem valakinek van fényképe róla,és a munkáiról is.

http://members.chello.hu/stibor/body_fengshui.htm
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vadász 2014.01.10. 21:34-kor.
Kép

Z63

Hozzászólás Szerző: Z63 » 2014.01.10. 21:54

Ez tényleg szomorú hír!  :(
Szárnyaljon szabadon a lelke, egy másik, szebb dimenzióban!

Egy fotóm van, amin ő is szerepel. Egy réges-régi, budaörsi repülőnapon készült.
Csatolmányok
Janó és a Spit 002.jpg
KépKépKépKép

pumba

Hozzászólás Szerző: pumba » 2014.01.11. 04:36

Kép

Nyugodjék békében!
Pumba
azaz: Tóth Dániel
AZ ÉLET NEM JELMEZES FŐPRÓBA!!!!!
--és esőnap sem lesz---
http://img.index.hu/imgfrm/9/3/8/1/THM_0007069381.jpg

Cinuka2008

Hozzászólás Szerző: Cinuka2008 » 2014.01.17. 07:54

Nyugodjék békében!

Nekem is megvolt ez a Repülő Háttér. Emlékszem, képes voltam órákon át nézegetni ezt a képet a PR XIX.-ről. Talán az Arii Mk. VIII. makettjét alakította át!? Mestermű...

airchive

Hozzászólás Szerző: airchive » 2014.02.11. 23:18

Tibor halála sokunkat megdöbbentett. Nagyon tehetséges embert vesztettünk el
Vele - és most nem csupán a makettezés témájára gondolok.

Két képet találtam Róla, mind a kettő RBK rendezvényen készült. Az elsőt Mohácsi Pista öreg barátom lőtte a Fővárosi Művelődési Házban. A második a Közlekedési Múzeumban, valamelyik makettversenyünkön készült, és sajnálom, de a szerzőjét nem tudom megmondani.

Szorgalmasan keresek egy harmadik fotót is, ami hatalmas Zeppelin makettjét ábrázolja, már végleges helyén, a német magánmúzeumban. A Közlekedési Múzeum üzleteként az 1989-ben alakuló Hannover/laatzeni lévő magánmúzeum részére adtuk el. Emlékszem, amikor a múzeum alapítóját és tulajdonosát kivittem Tiborhoz, hogy megtekintse a félig-háromnegyedig kész makettet. Günther Leonhardt - nem túlzás, vagy másfél órán keresztül - nagy lelkesedéssel nézegette. És volt rajta mit bambulni! A léghajó éttermében éppen ebédhez terítettek, a fehér ruhás pincér a tányérokat rakosgatta az asztalra, a kezében pátyolgatott tányérhalomról. Sem a pincér, sem a tányérok, nem szerepeltek a külkereskedelmi szerződésben. Értelmük sem volt, hiszen Günter is, Tibor is tudta, hogy a makettet a látogatók csak messziről tudják majd szemrevételezni. De egyértelmű volt: Azok a tányérok már akkor is mindenkinek Tibor játékos kedvét, ötleteit és igényességét szimbolizálták.

Hogy a Zeppelin belsejéről is készített-e Günter képeket? Valószínűleg. Csakhogy már őt sem tudom megkérdezni, vagy három évvel ezelőtt meghalt. Ő is is, Mohácsi Pista, és most Tibor is...

Csatolmányok
Sinka Tibor 1988.JPG
Sinka Tibor 1984.JPG

Válasz küldése

Vissza: “Égi Makettezők Asztala”