Kis hírek a nagyvilágból

csak off komolytalan makettezőknek :)
milesChristi

Kis hírek a nagyvilágból

Hozzászólás Szerző: milesChristi » 2013.10.27. 01:28

A bílek hirdetést adott fel, miszerint bárki rendelhet nála egyedi makettet, vagy akár szériát is. Az ember megtervezheti a dobozgrafikát, a matricákat, a manuált, szóval a körítést, a bílek meg adja hozzá a makettet. Ahogy írják: "világcégek gyártmányait szuper áron" Tehát nem csak a saját öntvényeiket képesek biztosítani.
"szuper" áron  :P
"Non nobis, non nobis, Domine! Sed nomini Tuo da gloriam!"

milesChristi

Re:Kis hírek a nagyvilágból

Hozzászólás Szerző: milesChristi » 2013.10.29. 06:27

Vadász Pistit plagizálva "Az Eduard marketingese megint alkotott."

Most azt találták ki, hogy ottalvós bulit szerveznek néhány szerencsés és gyors érdeklődőnek. November 29-30 -án a 140 leggyorsabban regisztráló - üzemlátogatáson vehet részt, mindenféle meglepetés programokkal egybekötve. Az egyetlen biztosra vehető program, hogy azok a szerencsések, akik időben regisztráltak, emlékmakettet kapnak, aminek öntésénél jelen lehetnek.
Az első nyílt napot el is nevezték.... (erttől ültem seggre) Szóval az akció neve NOVEMBERFEST   :o ezt most hooogy?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára milesChristi 2013.10.29. 06:30-kor.

Freddy

Hozzászólás Szerző: Freddy » 2013.10.29. 06:40

milesChristi link írta: Vadász Pistit plagizálva "Az Eduard marketingese megint alkotott."

Most azt találták ki, hogy ottalvós bulit szerveznek néhány szerencsés és gyors érdeklődőnek. November 29-30 -án a 140 leggyorsabban regisztráló - üzemlátogatáson vehet részt, mindenféle meglepetés programokkal egybekötve. Az egyetlen biztosra vehető program, hogy azok a szerencsések, akik időben regisztráltak, emlékmakettet kapnak, aminek öntésénél jelen lehetnek.
Az első nyílt napot el is nevezték.... (erttől ültem seggre) Szóval az akció neve NOVEMBERFEST   :o ezt most hooogy?
Novemberben csak nem nevezhetik Áprilisfestnek.

Janicsár

Hozzászólás Szerző: Janicsár » 2013.11.03. 18:08

milesChristi link írta: Vadász Pistit plagizálva "Az Eduard marketingese megint alkotott."

Freddy link írta: Novemberben csak nem nevezhetik Áprilisfestnek.
:great:

milesChristi

Hozzászólás Szerző: milesChristi » 2013.11.03. 21:27

Nem az a bajom, hogy milyen hónap van. Ez az elnevezés kimondva-kimondatlanul hajaz az Októberfestre, ami a sörről, a bratwustról, meg a buliról szól. De nem a makettról. Vagy a nyulakról, ha már az EDUARD a Bob és Bobek nyulát választotta kabalának.

Az EDU üzletpolitikája, vagy reklámpolitikája messze túllép a makettező világban megszokottól, olyan elemeket használ, amit ebben a brancsban tudomásom szerint senki, ahol sok gyártónak még rendes honlapja sincs, addig az EDU-nak saját ingyenes online magazinja, bevezették a Bunny klub tagságot, ahova már csak kihalás útján lehet bekerülni, a ROYAL class maketteket, amikhez hasonlókra ugyan van példa, de azért nem mindegy, hogy egy maketthez egy puzzlet csomagol egy cég, mondjkk az ITALERI, vagy egy pólót, poharat, mittudomén, meg extrákat az alap maketthez, az nem túl gyakori, csakúgy, mint az 1:144-es ajándékmakett egyes akciókon, vagy a speciálisan címkézett sör.

Ez az eksön is eléggé rendhagyó, ami mind az ő kreativitásukat dicséri, akkor mi ez a harmatgyenge névválasztás?

"Bérelek eszkimóban egy nyúl pinyóban szobát,
csak lesek, csak lesek, ahogy ugrándoznak körülöttem, a fülesek."
                (Nyulak eszkimóban  -  Kistehén tánczenekar)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára milesChristi 2014.01.01. 03:54-kor.

richard.kiss

Hozzászólás Szerző: richard.kiss » 2013.11.03. 21:50

Kíváncsi vagyok ki bikinis vagy esetleg testfestéses lányokat szerepeltetni valamely rendezvényen?  ;D

milesChristi

Hozzászólás Szerző: milesChristi » 2013.11.22. 07:03

Nem újdonság az előre festett elemekből, ragasztás nélkül összepattintható, úgynevezett klikk-klakk makettek megléte. A Vista összekattinthatós személyautóit, nyergesvontatóit már húsz évvel ezelőtt is láttam, és vagy tizenöt éve én is raktam össze pár darabot, de a Revell is, mások is megjelentek a maguk sorozataival. Kimondott célközönség azok a gyerekcsoportok, akiknek a kézügyessége és tapasztalata, meg persze eszközkészlete sem elég egy rendes plastic kit összeállításához, de a sikerélmény ennek ellenére elérhető közelségbe került úgy, hogy a részletgazdagságból és az alakhűségből közben mégsem kellett túl sokat feladni.
Mégis, ezeket úgy 8 éves kör felett ajánlgatják. az AIRFIX  nemrégiben még csavart egyet a korhatáron, és piacra dobta a "QuickBuild szériát. Korhatár 5 év, és ezért az ember gyereke egy marék LEGO darabot kap, amiből összerakható egy-egy repülőgéptípus jegyeit magán viselő kis izé. Makettnek ezt már nem nevezném, de azért még határozottan felismerhetőek az egyes géptípusok.
:)
Némi ízelítő:
Csatolmányok
j6005_raptor_exploded.jpg
LondonToyFair2013_Airfix[21] aa.jpg
j6001_109_exploded.jpg
j6001_109.jpg
j6000_spitfire_exploded.jpg
j6000_spitfire.jpg
Quick-Build-Models.jpg

Kferro

Hozzászólás Szerző: Kferro » 2013.11.22. 07:11

Nekem ez nagyon tetszik, alig várom, hogy itthon be tudjam szerezni a fiamnak.

Black Army
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Black Army » 2013.11.22. 07:44

Zseniális! Bár lett volna ilyen gyermekkorunkban!
Üdv: Schuller Balázs
Kép http://www.blackarmymodells.com

Válasz küldése

Vissza: “Dühöngő”