Fényképezőgépek

PanzerMatyi

Re:Fényképezőgépek

Hozzászólás Szerző: PanzerMatyi » 2013.07.03. 03:01

Szia Laca!

A márkahűség a mi - azaz amatőr - szintünkön szinte mindegy ;) , a vásárlásnál a lényeg, hogy tudd, mit szeretnél a jövőben fotózni és melyik RENDSZER mellett teszed le a voksodat!

A gépvásárlás tekintetében két dolog:
- ha teheted, vegyél új gépet, több dolog miatt (garancia, gyári megbízhatóság, tudod, mi történt vele), ám itt nagyon könnyen megeshet, hogy az olcsó(bb), belépőszintű vázat "kinövöd" és bánni fogod a megvételét, így javaslom, hogy egy kicsit komolyabb szinten gondolkozz! (pl.: Canon eos 650D kitobival 165.000.- ért kapható már);
- nézz körül az e-bay-en egy használt váz után; kaphatsz már 30.000.-ért egy jó eos 20d-t, vagy akár komolyabbat. Itt viszont benne van a pakliban a használtságból és korból eredő meghibásodás lehetősége, viszont kitanulhatod a "tükrös világ" mikéntjét, s felvértezve tudsz új vázat vásárolni.

Úgyis látni fogod, hogy az objektív a lényeg, a váz - kiemelve, mindezt a mi szintünkön - másodlagos.
TANKOK! matyi
ΘΑΝΟΝΤΕΣ ΜΟΝΟΙ ΤΟ ΤΟΥ ΠΟΛΕΜΟΥ ΤΕΛΟΣ ΕΟΡΑΚΑΣΙ - Csak a holtak látják a háború végét.
https://www.facebook.com/t72org

g.laca
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: g.laca » 2013.07.03. 09:03

Srácok!

Köszi a tanácsokat!
Tudom most "szállok be a mókuskerékbe", ha komolyra fordul ez a hobbi akkor ez is tud egy kisebb vagyont fölemészteni.
Ki próbáltam a kollégám gépét, és egyből beleszerettem, tudom h mit veszek és kitől, és a jelenlegi igényemet bőven kielégíti, sőt!!!
Matyi, biztos igazad van és főleg a makettezésbe meg a fotózásba meg is szoktam fogadni (mondjuk pl. a főzésről meg a gyereknevelésről elég keveset beszéltünk...) a véleményed. De egy biztos , a pénz az úr! 165.000,- elég jó válóoknak számít egy kezdődő (komolyodó) hobbi finanszírozásra, úgy hogy komoly családi projekt is fut a háttérbe!
Remélem jól gondolom, de ismert háttérrel rendelkező 550D extra baráti áron nem lesz rossz kezdő tükrös gép. Apropó obi. Makett fotózáshoz milyen obiba kellene beruházni. Tudsz ajánlani valami nem túl speckó makrósat? Ez talán mást is érdekelhet, ugye Gubaa? :)

Kössz mégegyszer a tanácsokat, technikai kérdésekkel meg itt és magánban zaklatlak majd téged is az tuti  8)

üdv,Laca
Gaál LACA László

Kép

Horváth András

Hozzászólás Szerző: Horváth András » 2013.07.03. 09:07

Makrós obi nem lesz olcsó, egyszerűbb lenne egy közgyűrűt beszerezni, első körben az is jó.

PanzerMatyi

Hozzászólás Szerző: PanzerMatyi » 2013.07.03. 21:08

g.laca link írta: Srácok!

Remélem jól gondolom, de ismert háttérrel rendelkező 550D extra baráti áron nem lesz rossz kezdő tükrös gép. Apropó obi. Makett fotózáshoz milyen obiba kellene beruházni. Tudsz ajánlani valami nem túl speckó makrósat? Ez talán mást is érdekelhet, ugye Gubaa? :)

Kössz mégegyszer a tanácsokat, technikai kérdésekkel meg itt és magánban zaklatlak majd téged is az tuti  8)

üdv,Laca
Szia Laca!

Egy Canon eos550D valóban jó választás lehet mindannak ellenére, hogy öreg gép, azért az exposzámot nézd meg! ;)

Az objektív kapcsán két dolog:
- makettfotózáshoz javaslom a Canon 50mm-es f1.8-as obiját, ami igazán olcsó és bőven megfelel a makettfotózáshoz!
http://www.220volt.hu/Canon+EF+50mm+f+1.8+II
Persze használtan ettől olcsóbban is kaphatsz, de szerintem ez megéri így az árát ... e-bayről (sokkal) olcsóbb újonnan is ;) (Magam a Nikon hasonló objektívét használom - röviden:derék!)
- Andris jól írta a közgyűrűket a makrófotókhoz; mellette javaslom, hogy nézd meg, mennyiért tudnál előtétlencséket vásárolni (nekem ezekkel igazán jó tapasztalataim vannak, a tárgytávolságot akár 5cm-rre(!) le lehet csökkenteni velük!)

Mit is mondhatnék: csodás fényeket! :)
TANKOK! matyi
ΘΑΝΟΝΤΕΣ ΜΟΝΟΙ ΤΟ ΤΟΥ ΠΟΛΕΜΟΥ ΤΕΛΟΣ ΕΟΡΑΚΑΣΙ - Csak a holtak látják a háború végét.

g.laca
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: g.laca » 2013.07.04. 23:24

van egy olyan érzésem meglesz a karácsonyi aji is  ;)
Gaál LACA László

Kép

Marci7

Hozzászólás Szerző: Marci7 » 2013.07.05. 10:40

PanzerMatyi link írta: Egy Canon eos550D valóban jó választás lehet mindannak ellenére, hogy öreg gép, azért az exposzámot nézd meg! ;)
Szia Matyi!

Kb. 8000 mennyire számít soknak?

Én is 550D-n gondolkozok, találtam egy (alig, de) használtat igen jó áron. Persze ez csak váz, de ez most jó, mert úgysem a kitobjektívet terveztem használni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Marci7 2013.07.05. 10:42-kor.
Gergely Marcell

Kép

PanzerMatyi

Hozzászólás Szerző: PanzerMatyi » 2013.07.05. 10:48

Marci7 link írta: Szia Matyi!

Kb. 8000 mennyire számít soknak?

Én is 550D-n gondolkozok, találtam egy (alig, de) használtat igen jó áron. Persze ez csak váz, de ez most jó, mert úgysem a kitobjektívet terveztem használni.
Szia Marci!

A nyolcezres expószám igen csábító! Ha funkcionálisan jól működik a váz, jó vétel bizony!
TANKOK! matyi

milesChristi

Hozzászólás Szerző: milesChristi » 2014.02.18. 22:32

Urak!
A céggel új fotómasinát kéne vetetnem magamnak.  Az árhatár valahol 3-400EUR közt.
Olyan gép, ami azért már használható is.....  Valami ötlet?

Hja, és üvegre kell, tehát egyetlen követelmény a manuális zoom lehetősége. (meg persze idő jelzés, meg viszonylag magas optikai zoom, blablabla)
"Non nobis, non nobis, Domine! Sed nomini Tuo da gloriam!"

Vermate

Hozzászólás Szerző: Vermate » 2014.05.05. 11:09

Sziasztok!

Makettek fotózására keresek fényképezőgépet. Épp most ajánlottak 75 000-ért egy kiválló állapotú, használt Canon 450D-t, 18-55-ös objektívvel. Nem tudom, hogy ér-e ennyit ez a gép, de az biztos, hogy jó állapotban van. A váz szerintem megfelelő lenne, de ez az objektív nem igazán való makett fotózásra. Valaki hozzáértő tudna esetleg makett fotózásra alkalmas objektívet ajánlani erre a gépre?

Üdv.: Máté

Marci7

Hozzászólás Szerző: Marci7 » 2014.05.05. 21:37

Korábban meg lett említve a Canon 50mm-es f/1.8 II objektív, ezt én ugyan még nem tudtam beszerezni, de láttam ezzel készített fotókat, és nagyon szépek! Több ismerősöm is használta már, és jókat mondtak róla. Az ára pedig igazán kedvezőnek mondható, használtat kb. 20.000Ft-ért lehet kapni (itthon, eBay-en még olcsóbb), de egy új obi is 25-30.000Ft körül mozog.

Nekünk van itthon egy 400D (is), ez a mai napig jól használható gép, de - bár nem tudom, mennyivel jobb a 450D - én nem biztos, hogy most adnék érte annyit. Van egy-egy jó ajánlat pl. a Vaterán, amikor ennél kicsit drágábban már adnak akár 550D-t is.
Gergely Marcell

Kép

Válasz küldése

Vissza: “Fotózás”