Festés művészolajfestékkel

Sokolka

Re:Festés művészolajfestékkel

Hozzászólás Szerző: Sokolka » 2011.02.18. 03:20

A nagy tubusos készletük megvan (igaz már több, mint 15 éves : :) )

Őszintén megvallva nekem nem sikerült figurához használnom, mert
1. nem tudok figurát (sem) festeni
2. sehogy sem sikerült megfelelően fedő rétegeket kikeverni  :-X - túlságosan "átlátszó" - viszont nagyon jól lehet vele layerezni...
3. gépekre kentem ezerrel, de ott egy még kellemetlenebb tulajdonsága jött elő, amit a festményeken évekig észre sem vettem, mert az egész felület egyszerre öregedett...
Szóval a sárgás árnyalatok fakulnak, míg a pirosak és a barnák nagyon sötétednek...biztos, hogy a fény hatására, de teljesen véletlenszerűen pl: a láncoknál a barna csokiba ment át, meg hasonló "apróságok"

Kép

közben a fának szánt dolgok teljesen kivilágosodtak

Kép

Én nem ajánlanám! Persze elképzelhető, hogy más pont az ellenkezőjét tapasztalta...
A jól bevált anyagokat biztos, hogy tulajdonságaiban nem éri utol.

Sokolka

Hozzászólás Szerző: Sokolka » 2011.02.18. 07:19

A Humbrol akril nem rossz!  :) - csak jól kell hígítani...

andorka
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: andorka » 2011.02.18. 09:46

Sokolka link írta: A Humbrol akril nem rossz!  :) - csak jól kell hígítani...
Ezzel egyetértek, nekem jó tapasztalatom van a Humbrol akrillal. Fújni is szépen tudtam, magamhoz képest.

Kferro

Hozzászólás Szerző: Kferro » 2011.05.26. 21:50

Tegnap lehetőségem volt kipróbálni a LIDL-ben kapható olajfestéket. Erről van szó:

http://www.lidl.hu/cps/rde/xchg/lidl_hu ... _16294.htm

Mint látható, 24 tubusból áll a készlet, s mindössze 1499 Ft-ba kerül. Eddig csak Louvre olajat használtam, így azzal tudtam összehasonlítani. Nos, számomra a LIDL festéke sokkal jobban bejön. Könnyen kezelhető, szép, egyenletesen sima felületet ad. Olyat, amit eddig Louvre-val még nem sikerült elérnem.
Javaslom, hogy aki teheti, próbálja ki.

Kató

Hozzászólás Szerző: Kató » 2011.05.26. 23:58

Már én is kipróbáltam ezt a LIDL-s olajfestéket . Valóban egész szépen terül , viszont én a fedőképességétől nem ájultam el . Alapból Pannoncolor-ral vagyok felszerelkezve , avval összevetve a LIDL-s kevésbé takar . Ezért szerintem önmagában figurafestéshez nem ideális . Viszont filterezéshez , illetve jobban fedő olajjal színkeverésre tökéletesen használható .
Kép
                                       http://felegyhazi-makett.webnode.hu/

Csabee
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Csabee » 2011.05.28. 09:17

Nekem is van ilyen LIDL-s olajfesték garnitúra a 12 db-os készletből. Arra az van írva, hogy Kínában készült, de ez még nem zárja ki, hogy egy márkás terméket takarjon. Az én tapasztalatom az, hogy a pigmentje nagyobb, mint a Pannonkolor-é, de filterezéshez - mert én csak arra használom - tökéletes. Lehet keverni Humbrol enamellel is.
Gyurecskó Csaba (Csabee)
Kép
Altissima quaeque flumina minimo sono labuntur. "A legmélyebb folyó hömpölyög a legkisebb zajjal." (Curtius Rufus)
Munkaasztalon: 1/48 Revell Kamov Ka-50

Válasz küldése

Vissza: “Festés”