Festési problémák

komatyi
Kapcsolat:

Re:Festési problémák

Hozzászólás Szerző: komatyi » 2014.11.04. 07:15

Ha ecsettel festesz, én annak idején sima lakkbenzint használtam! De itt is a feltüntetettnél több száradási időt hagytam.

Csak egy tipp!

Üdv! komatyi

bobi77

Hozzászólás Szerző: bobi77 » 2014.11.04. 07:46

Üdv! Szerintem a higítóddal van a baj, nekem nincs túl jó véleményem arról amit használsz. Sajnos sanszos hogy be tud dögleni. Régebben lakkbenzinnél is volt ilyen probléma, ha 1 évnél idősebb volt a felbontás után, akkor ilyen csíkos, fehér foltos volt a festés. Nekem is van ez a Humbrol Enamel higitó, és azt tapasztalom hogy felbontás után úgy kb. 8-9 hónap múlva, hogy "mázgássabb" az állaga.

bobi77

Hozzászólás Szerző: bobi77 » 2014.11.04. 07:49

A másik dolog hogy a Humbrol is elment abba az irányba hogy inkább fújni jó a festéküket, nem ecsetelni, ez is lehet egy válasz a problémádra.

Corel

Hozzászólás Szerző: Corel » 2014.11.04. 10:30

Nekem sikerült Humbrol akrilt aránylag jól ecsetelni. Mondjuk én a saját hígítóját használtam hozzá, amibe a marketing szerint kevertek egy kicsi lassítót is.
"... do or do not. There is no try"

Gaba: Janika, ne lőj olyan gyorsan ...
Én: Miért Gaba?
Gaba: Mert nem tudsz ... 

lalesz

Hozzászólás Szerző: lalesz » 2014.11.04. 21:01

Sziasztok!

Azzal a problémával találkoztam, hogy a Gunze Mr Hobby H345-ös, weathering paint festéke kikristályosodik miután a hígítóval összekeverem. A hígításra próbáltam többfélét is használni, a sajátját kék illetve zöld cimkével, illetve Tamiya hígítót is, de ugyanez az eredmény mindegyikkel. Hasonló eset a Mr Metal Color Iron festékével is, csak annál nem kristályos lesz, hanem csomósan kiválik a pigment az oldószerből. Mindkét festék új, a napokban vásároltam makett boltban. Gondolom, döglöttek a festékek. A kérdés az, hogy valahogy el lehet kerülni a döglött festékek vásárlását vagy marad a próba szerencse?

Csitei Béla

Hozzászólás Szerző: Csitei Béla » 2014.11.04. 21:15

Szia Lalesz!
Gunze festéket forgalmazunk, ezért merek hozzászólni a dologhoz. A Gunze festékek nem döglenek be, ha újonnan vásároltad. Nem tudom, hol vetted, nem is ez a lényeg. Nálunk viszonylag gyorsan pörög a készlet, ésszerű mennyiséget tartunk belőle, így még az egy évet sem érik el a nyilvántartásunkban.
A vásárlással kapcsolatban nem tudok tanácsot adni, viszont a használattal kapcsolatban igen:
Valójában az a fontos, hogy kibontás előtt nem szabad felrázni a tégelyt. Ezáltal festék kerül hirtelen a kupakra, nincs ideje visszafolyni a helyére, és így a kupak menetében fog megülni. Amikor visszacsavarja az ember, megoldotta örök időre, hogy levegőt kapjon, és ezáltal idő előtt tönkremenjen. Lehet törölgetni, nem lesz az igazi. (Nekem 15-20 éves festékeim is vannak, használtam is őket, és még mindig nincs semmi bajuk.)
Mondjuk ez az elv minden festékre vonatkozik...
Mondjuk ez az

lalesz

Hozzászólás Szerző: lalesz » 2014.11.04. 21:41

Köszi a választ, hasznos volt és ismét tanultam valamit!

Amon

Hozzászólás Szerző: Amon » 2014.11.05. 04:47

Csitei Béla link írta: Szia Lalesz!
Gunze festéket forgalmazunk, ezért merek hozzászólni a dologhoz. A Gunze festékek nem döglenek be, ha újonnan vásároltad. Nem tudom, hol vetted, nem is ez a lényeg. Nálunk viszonylag gyorsan pörög a készlet, ésszerű mennyiséget tartunk belőle, így még az egy évet sem érik el a nyilvántartásunkban.
A vásárlással kapcsolatban nem tudok tanácsot adni, viszont a használattal kapcsolatban igen:
Valójában az a fontos, hogy kibontás előtt nem szabad felrázni a tégelyt. Ezáltal festék kerül hirtelen a kupakra, nincs ideje visszafolyni a helyére, és így a kupak menetében fog megülni. Amikor visszacsavarja az ember, megoldotta örök időre, hogy levegőt kapjon, és ezáltal idő előtt tönkremenjen. Lehet törölgetni, nem lesz az igazi. (Nekem 15-20 éves festékeim is vannak, használtam is őket, és még mindig nincs semmi bajuk.)
Mondjuk ez az elv minden festékre vonatkozik...
Mondjuk ez az
Igen azért tudod használni a régieket, mert még Reach előttiek  :D ;D

Corel

Hozzászólás Szerző: Corel » 2014.11.14. 11:04

Vajh az AK white spirit miért szedi le a Humbrol lakkot. Sőt ... a Humbrol enamel miért szedi le a a Humbrol akril lakkot?

Megfestettem az alap színt, ami  Tamiya akril volt. Majd koptattam, koszoltam akril festékekkel. Kapott 3 vékony réteget a HUmbrol Clear-ből. Száradt jó sokat, egy műanyag dobozban (igaz abban nem érte sok levegő - ezen gondolkodom egy ideje), és most mikor filterezni akartam, még az alapszínből is került a fültisztító pálcikára.
"... do or do not. There is no try"

Gaba: Janika, ne lőj olyan gyorsan ...
Én: Miért Gaba?
Gaba: Mert nem tudsz ... 

liverpool

Hozzászólás Szerző: liverpool » 2014.11.14. 11:16

a fültisztító elég durva megoldás. Inkább nedves laposecsettel töröld vissza a felesleget. Egyébként meg felületet lezárni a megoldás a Gunze GX100. Beton. Igaz fényes felületet ad, tehát filterezni nem nagyon lehet rajta. De a befolyatásokhoz ideális alapot ad.
Who the f**k are Man Uniteeed, who the f**k are Man Uniteeed...
Nec timide, nec tumide.

Válasz küldése

Vissza: “Festés”