Milyen a jó kompresszor?

bercsi

Re:Milyen a jó kompresszor?

Hozzászólás Szerző: bercsi » 2014.12.08. 01:58

Kevesebbszer igen, mert van levegő tartalékod.
Nekem is volt ilyen kompresszorom, ha jól emlékszem 4 barig nyomja fel a tartályt, 3-nál kapcsol be. Érezni lehet a különbséget, jobb is ha tartályos a kompresszor. Így ki lehet küszöbölni azt, hogy a levegő pulzáljon mikor festesz.
Üdv: Berényi Tamás 
Kép

gallhun

Hozzászólás Szerző: gallhun » 2014.12.08. 01:58

Kb. mennyi ídönként?

Tapatalkal küldve
Kép
Kép

bercsi

Hozzászólás Szerző: bercsi » 2014.12.08. 02:10

Ha folyamatosan festesz, akkor kb. 40-45 mp és újra bekapcsol a kompresszor. Persze ez függ attól is hogy mekkora nyomással fújsz, de emlékeim szerint ennyi volt az az idő amit a motor bekapcsolása nélkül festhettem.
Ez persze nem jelenti azt hogy csak ennyi ideig használható, mivel a tartályban csökken le a nyomás a megadott értékig (ami úgy van belőve hogy ne a használt tartományba essen........általában).
Üdv: Berényi Tamás 
Kép

gallhun

Hozzászólás Szerző: gallhun » 2014.12.08. 02:11

Oké. Köszönöm.

Tapatalkal küldve
Kép
Kép

Karesz

Hozzászólás Szerző: Karesz » 2014.12.08. 08:03

Sziasztok Urak!

Csak h tisztább legyen a kép, a két hengeres kompresszor, kétszer annyi levegőt tud szállítani ,mint az egyhengeres.
Ezáltal hamarabb 1/2 idő alatt feltölti a tartályt. Azt, hogy ez a tartály, mennyi idő alatt ürül ki, az határozza meg, hogy mennyi levegőt enged ki a pisztolyod egységnyi idő alatt.
A tartály valóban jobb, mert puffereli a levegőt, és egyenletes lesz a kimenő nyomásod. (század bar eltérések lehetnek, mert a tartályban is csökken a nyomás, de aztán bekapcsol és visszatölti.) Jó esetben ott csapódik le a pára + a vízleválasztóban és nem a pisztoly köpködi a vizet.
Szerintem festés közben úgyis tart az ember kissebb szüneteket, van ideje feltölteni.

Papp féle egyhengeres tartályos kompim van, festettem már olyan pisztollyal, ami ette a levegőt, volt hogy majdnem folyamatosan ment, egy órán keresztöl, bírja  :D

Ha tudsz szerezni olcsón egy tartályt, akkor kell még venni egy nyomáskapcsolót 5e, meg egy nyom szabályzót 2-5e a jobbik fajtája, és csak össze kell tenni őket. Lehet nyomáskapcsoló nem is kell. . .

Karesz
-=KaresZ=-

gallhun

Hozzászólás Szerző: gallhun » 2014.12.08. 11:21

A kompresszoron minden van. Csak tartály nincs.

Tapatalkal küldve
Kép
Kép

Karesz

Hozzászólás Szerző: Karesz » 2014.12.08. 19:41

gallhun link írta: A kompresszoron minden van. Csak tartály nincs.

Tapatalkal küldve
Hogy tiszta legyen a kép linkeld már be amit kinéztél.

Karesz
-=KaresZ=-

gabes

Hozzászólás Szerző: gabes » 2014.12.08. 21:07

Karesz link írta: Hogy tiszta legyen a kép linkeld már be amit kinéztél.

Karesz
SZia!

Ez van neki: http://www.paplaszlo.com/airbrush_kompresszor.html

És ezt venné hozzá: http://www.paplaszlo.com/airbrushkompre ... rtaly.html
Ehhez nem kell már semmi!  ;)
Saly Gábor   :cool:   Készülőben:Jas-39 Gripen HuAF, Leopard2 A6, Merkava Mk 3D.   (Tégy amit akarsz amíg ezzel nem erőlteted rá másra az akaratodat!)

Kferro

Hozzászólás Szerző: Kferro » 2014.12.08. 21:52

gallhun link írta: Sziasztok. Pap Laszló féle egyhengeres kompresszorom van. Szeretnék hozzá tartályt venni, hogy kevesebszer kapcsoljon be. Papp úr azt tanácsolta, hogy inkább cseréljem be két hengeresre, mert a tartálynak nincs sok értelme.
Anélkül, hogy Pap úr üzletét rontani szeretném elmondom, hogy anno volt a problémám a kompresszorommal (kb. itt kezdődik: http://www.makett.org/smf/index.php?topic=3012.90), s mikor kerestem Pap urat, hogy tudna e ehhez a típushoz alkatrészt beszerezni, kategorikusan elzárkózott a segítségnyújtástól, kijelentve, hogy ez a típus (ami egyébként minden szögből, megvilágításból, páratartalomnál hajszálpontosan úgy néz ki, mint amit nála lehet kapni) köszönőviszonyban sincs azzal, amit ő forgalmaz, ám nagyon szívélyesen felajánlotta, hogy vegyek nála egy vadonatújat...

Karesz

Hozzászólás Szerző: Karesz » 2014.12.09. 08:04

Kferro link írta: Anélkül, hogy Pap úr üzletét rontani szeretném elmondom, hogy anno volt a problémám a kompresszorommal (kb. itt kezdődik: http://www.makett.org/smf/index.php?topic=3012.90), s mikor kerestem Pap urat, hogy tudna e ehhez a típushoz alkatrészt beszerezni, kategorikusan elzárkózott a segítségnyújtástól, kijelentve, hogy ez a típus (ami egyébként minden szögből, megvilágításból, páratartalomnál hajszálpontosan úgy néz ki, mint amit nála lehet kapni) köszönőviszonyban sincs azzal, amit ő forgalmaz, ám nagyon szívélyesen felajánlotta, hogy vegyek nála egy vadonatújat...
:)
Én ezt a típust láttam már bellemezelve azt hiszem AirFix nevő kompiban is.
Bizti egy kínai gyárban gyártják, a délelőttös műszak az AirFix, a délutános a revelnek ... az éjszakások Papp Lacinak  ;D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Karesz 2014.12.09. 08:14-kor.
-=KaresZ=-

Válasz küldése

Vissza: “Festés”