Alapozó festés

Post Reply
rb84

Alapozó festés

Post by rb84 »

Sziasztok!

Szoktatok harcjàrművet festés elött alapozóval lefújni? Talàn hülye kérdésnek tűnhez, de mire jó az alapozó? Ès ha màr alapozunk akkor mivel és hogyan?
Nem rég tértem àt ecsetről érbràsra ezért merülnek fel nálam ilyen "triviàlisnak" ható kérdések... :)
Last edited by rb84 on 2011.04.24. 20:26, edited 1 time in total.
RB - a csapongva makettező :)

in memoriam
http://www.panzerkeil.ini.hu/

bigboy

Re:Alapozó festés

Post by bigboy »

Üdv,(nem árt).Mert a makett felületén, lehetnek olyan egyenetlenségek amik,csak a festék réteg felvitelekor ,lesznek láthatóak.Egy vékony ,homogén,szürke alapozó réteg ezeket,kihozza.Így lehetőséged van a javításra.Valamint a szín beállítás,is egyszerűbb egy szürke vagy ,a végső szín közeli alapozó rétegen.(ezt nagyon leegyszerűsítettem,de a lényege ez).Az alapozóval kezelt felületeken, a festék jobban tartósabban feltapad.
Én csínnyán bánok az alapozóval,van mikor többrétegű festés használatakor kihagyom.Ha használok én Model Master 2737E gray primert alkalmazok.Vékony rétegben.
Üdv bigboy
bigboy

Vadász

Post by Vadász »

Kezso link wrote: Sziasztok ! Én is most ismerkedek az alapozó használatával. Nekem Mr. Hobby Mr. surfacer 1200 alapozom van. Kérdésem az lenne, hogy hogy kell felvinni a felületre. Fújni lehet-e ha igen mivel lehet hígítani. ha kell egyáltalán. Előre is köszi a segítséget.
A Gunze Mr. Color hígítójával hígítsd, esetleg a Mr. Color Leveling hígítóval.
Felhordásra szórópisztolyt használj.
Festés előtt egy 2500-as papírral húzd át a felületet.
Image

tubaboy

Post by tubaboy »

Kedves Vadász,

kérdezni szeretném, hogy fújásnál Te milyen hígítási arányt és nyomást használsz?

Köszönettel:

Gábor

Vadász

Post by Vadász »

tubaboy link wrote: Kedves Vadász,

kérdezni szeretném, hogy fújásnál Te milyen hígítási arányt és nyomást használsz?

Köszönettel:

Gábor

Ööööööö!

Igazából érzésre.

Amit javasolni tudok, 0,8 és 1,5 at. között, attól függően, hogy nagy felületet, vagy kukacmintát fújsz.

Nincs etalon, ezen értékeken belül függ a pisztolytól, a festéktől, a hőmérséklettől, a páratartalomtól, és a kezedtől.

Gyorsabb és olcsóbb kitapasztalni, mint laboratóriumi körülményeket teremteni.

A festékek hígítása mindig a tégelyben lévő festék sűrűségétől függ.

Kb. annyira hígítom, hogy ecsettel kikenve egy újságpapírra, a szöveget még mindig jól eltudjam olvasni.

A töltóalapozókra is ez igaz.
Image

tubaboy

Post by tubaboy »

Köszönöm a gyors választ, a kérdést az alapozó kapcsán tettem fel, itt is "érzésre" használod?

Vadász

Post by Vadász »

tubaboy link wrote: Köszönöm a gyors választ, a kérdést az alapozó kapcsán tettem fel, itt is "érzésre" használod?
Igen, csak egy kicsit sűrűbbre hagyom, és egy csepp retardert érdemes belerakni.
Alapozás után min. 24 óra száradás.
Image

tubaboy

Post by tubaboy »

Köszönöm, majd igyekszem.

Post Reply

Return to “Festés”