Fémes hatású felület készítése

Zoltan

Re:Fémes hatású felület készítése

Hozzászólás Szerző: Zoltan » 2012.06.18. 08:16

Kató link írta: Üdv Mindenkinek !

Most szereztem néhány Alclad fémszínt , hátha tudok vele normális fémszínű repülőt festeni ... (eddig a Humbrol , Model Master és társai befürödtek)  : :)
Alapvetően az lenne a kérdésem , hogy Ti mit ajánlotok a pisztoly kitakarításához ? A gyári tisztítólötty nem volt ott , ahol a festéket vettem .
Azért se haragudnék , ha elmondaná , aki használja a festéket , hogy a matricázásánál mi a követendő út ? A szokásos matrica alá fényes- fölé mattlakk nem vágja haza a fémes hatását ?
Előre is köszönöm az infókat !
Én nitro higítóval pucolom kb 5 éve  ;D Megtöltöm a tartályt és átfújom a pisztolyon. Kényesebb makettezők gondolom már a gondolatától idegbajt kapnak,de én egy 5000 forintos pisztolyal dolgozom,úgyhogy nem sajnálom. Fémet csak akkor lakkozok ha tompítani akaroma  fényét,amúgy csak a matricázott részekre fújom. A matricákat nagyjából körberagasztom öntapadós jegyzettömb lapjaival és kicsit megijesztem matt lakkal.  Viszont ha egy vékony réteg lakkot fújsz a gépre,attól még nem döglik meg a fémszín. De vannak kimondottan fémre való lakkok is. Nekem Model M. van,de azt hiszem Alclad is létezik.
Üdv.: Sármány Zoltán

Kép

liverpool

Hozzászólás Szerző: liverpool » 2012.06.18. 08:42

Én mindig acetonmentes körömlakklemosót használok az alclad kimosására. Evolution pisztollyal fújom, eddig még nem vágta haza 3 év alatt.. :)
Who the f**k are Man Uniteeed, who the f**k are Man Uniteeed...
Nec timide, nec tumide.

Kató

Hozzászólás Szerző: Kató » 2012.06.19. 04:58

Urak ! Hálás köszönetem !  :)

Acetonmentes körömlakklemosóm van is itthon , úgyhogy legalább ennek se kell utána rohangálni ebbe a dögmelegbe .  8)

Mac , az alapozó-érzékenységéről már hallottam (Te is említetted már ebbe a topik-ba is) , így be is szereztem a festékekkel együtt a fényes fekete alapozójából is egy ibrikkel . Tanár úr kérem , én készültem ...!  ;D
Kép
                                       http://felegyhazi-makett.webnode.hu/

Roland (Bf-109)

Hozzászólás Szerző: Roland (Bf-109) » 2012.07.02. 09:14

Sokat gondolkodtam, hogy megírjam-e de kíváncsi vagyok.

Szóval adott ez a fránya fém felület festése, egészen pontosan a repülőgépek alumínium!!! felületének megfestése.

Ahogy látom/tapasztalom a makettezésben az a trend, ha minél szebb, fényesebb, mondjuk úgy tükrösebb a felület, jónéhány esetben már polírozott acél, vagy szinte kóracél hatása van az alumínium felületeknek.

Ezzel szemben megnéztem egy csomó képet pl. a korai csövesekről - F86, Mig-17, Mig-19 - és sehol sem láttam ezt a hatást azokon a gépeken, amelyek nem újak, hanem bevetések/repülések sora van mögötte.
Ne a sórlófényes csillogást vegyük figyelembe az eredeti gépeken, hanem a már szinte tükrös, "acélos hatású" felületeket a maketteken.

Aztán Kovács Bubuval is beszélgettem erről Móváron és ebből is csak azt tudtam leszűrni, hogy a makettezésben ezt a fémes hatást esetenként már irreálisan eltúlozzuk.

Kinek mi a véleménye erről a témáról?
KépKép

Fülöp Sándor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Fülöp Sándor » 2012.07.02. 21:27

Ugyanezt gondolom Roli barátom! :)
KépKépKép

VO101_Papi
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: VO101_Papi » 2012.07.02. 21:58

Én meg nem ugyanezt gondolom Roli barátom!  ;D :P
Az a jó, ha csillog mint a Salamon töke :P ;D :P ;D!!!

Viccet félretéve, gépe válogatja, van ami tényleg csillogósra volt polírozva, volt ami nem, pölö az USAF gépekre az 50-es években elég jellemző volt, kép után érdemes készíteni ezt is. Egyébként meg ízlés dolga, szóval ha bárki rám hallgat, azt csinál amit akar ;D ;D!

UFF, beszéltem!
http://www.pumaszallas.hu/
Kép KépKép
Frankó, Szentiványi, Papi

Roland (Bf-109)

Hozzászólás Szerző: Roland (Bf-109) » 2012.07.02. 22:09

Az a "gond", hogy mostanában már szinte minden gép ilyen fémes tükrös felületű, még ha a fotón nem is úgy néz ki.  :D

A kiállításokon is azt látom, hogy ott a tömeg, ahol ilyen gép van.
Ahol meg áll egy kor és állapot hűen megfestett, valóban alumínium színű gép, oda vetnek egy pillantást és ennyi.

Nekem is teljesen mindegy, hogy ki hogyan festi a fémszínt, csak gondoltam felvetem ezt a kérdést, mert az alumínium színe számomra nem az, mint amit a maketteken mostanában látni.
KépKép

vfrtom

Hozzászólás Szerző: vfrtom » 2014.06.30. 02:15

Üdv.
A kérdésem a következő lenne: egy autó festése lenne soron, modell master aluminium metalizer enamelje ami van hozzá, kell-e alapoznom vagy nem , tudom-e pisztolyból fújni vagy csak ecsettel? Vagy revell 99 plusz 1 fényes lakk?
Köszi.
Tamás

Kató

Hozzászólás Szerző: Kató » 2014.06.30. 10:11

Roland (Bf-109) link írta: Az a "gond", hogy mostanában már szinte minden gép ilyen fémes tükrös felületű, még ha a fotón nem is úgy néz ki.  :D

A kiállításokon is azt látom, hogy ott a tömeg, ahol ilyen gép van.
Ahol meg áll egy kor és állapot hűen megfestett, valóban alumínium színű gép, oda vetnek egy pillantást és ennyi.
Szerintem ez is olyan "divatkérdés" mint az un. "spanyol iskola" . Nagyon látványos , a laikusok számára csodaszép . Aki jobban benne van és készíti , az gondolom tudja , hogy irreális , de így festi , mert tetszik neki ez a csicsapicsa cucc , vagy reméli , hogy így a zsűri pozitívabban értékeli , vagy tudom is én . Akinek meg igénye van a realitásra (mint az itt jelenlévő szaktársak általában) , az csak néz , mint a gázpalack , hogy most itt mi is van ?  C:-)
Kép
                                       http://felegyhazi-makett.webnode.hu/

Norbo

RE: Fémes hatású felület készítése

Hozzászólás Szerző: Norbo » 2015.04.11. 20:10

Sziasztok !

Az alclad honlapját nézegetve több tucat festéket lehet rendelni különböző fém színekben. Mivel nem szeretnék egy teljes palettát venni és nem is hiszem, hogy mindre szükségem volna, tudtok segíteni abban, hogy vadászgépekhez (nem fémszínű, 3.-, 4. generációs) mit érdemes megvenni és hova kell használni őket ?

köszi,
Norbi

Válasz küldése

Vissza: “Festés”