Körömnyomda matrica helyett!?

Karesz

Körömnyomda matrica helyett!?

Hozzászólás Szerző: Karesz » 2012.08.28. 08:49

Sziasztok,

Nemrég jött az ötlet, hogy a műkörmös Körömnyomdával lehetne felvinni olyan feliratokat, amikhez nehezen lehetne sablont gyártani, illetve eddig macerás matricán voltak. Pl.: számok, betűk, nagy számok de a közepük nincs kitöltve, egyéb jelzések, keretek...

Itt van egy kis bemutató, hogy hogy is működik ez a gyakorlatban.
http://www.koromnyomda.hu/hasznalat.html

Az egész lényege a lemez, és a szilikongumis "festék felhordó egység"! Az ötletem az, hogy fotómaratással olyan mintákat lehetne készíteni, amilyen csak jólesik. :D

(Van lentebb egy videó, abban egymás után több színt is használ, több mintával... Érdekes)

Vélemény?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Karesz 2012.08.28. 08:56-kor.
-=KaresZ=-

Z63

Re:Körömnyomda matrica helyett!?

Hozzászólás Szerző: Z63 » 2012.08.28. 09:44

Ez az ún. tamponnyomás. Használható, de egy jelzéshez kissé drága lenne klisét készíteni, nem  is beszélve a helyes pozicionálásról. Az Eduard ilyen technológiával készíti a festett fotomaratásokat, de azt komoly géppel. Itthon egy sima logó kliséjét 6 éve 5ezer Ft-ért marták, most nem is merek rá gondolni, mennyibe kerülhet.
Szóval, ötletnek jó, de vélhetőleg nem tudjuk simán átültetni a gyakorlatba. Egy délután simán kivágok bármit maszkolószalagból, vagy fóliából.
KépKépKépKép

Karesz

Hozzászólás Szerző: Karesz » 2012.08.28. 09:51

Z63 link írta: Ez az ún. tamponnyomás. Használható, de egy jelzéshez kissé drága lenne klisét készíteni, nem  is beszélve a helyes pozicionálásról. Az Eduard ilyen technológiával készíti a festett fotomaratásokat, de azt komoly géppel. Itthon egy sima logó kliséjét 6 éve 5ezer Ft-ért marták, most nem is merek rá gondolni, mennyibe kerülhet.
Szóval, ötletnek jó, de vélhetőleg nem tudjuk simán átültetni a gyakorlatba. Egy délután simán kivágok bármit maszkolószalagból, vagy fóliából.
Szia,

Ötletként dobtam fel.
Az a nagyobb ötlet benne, hogy maratni már lehet olcsóbban is, pl házilag? (Lasernyomtatós - vasalgatós eljárás, rézre pl)
"Egy délután simán kivágok bármit maszkolószalagból, vagy fóliából." De ebben hány évnyi gyakorlat van??? ;D
-=KaresZ=-

Karesz

Hozzászólás Szerző: Karesz » 2012.08.28. 09:55

Medve9 link írta: Szervusz!

Ha van egy bármilyen lézervágott, vagy maratott sablonom, megfújom a felületre a mintát a segítségével, és viszlát reklám. A "bármilyen sablon" elkészítése itt a probléma neuralgikus pontja, és nem a makettre való felvitel. Azon túl, hogy a filmen szépítkező baba, vakon dolgozik. Attól a stempliző tosztól nem látja sem azt, hogy mit csinál, sem azt, hogy hová, csak úgy kb., érzésre stemplizik. Anya körmén még OK, ha néhány tizeddel odébb van a pillangó, de makettre, csak úgy odanyomni, hogy "ott is jó helyen van", nem megy.

Félek; ez a módszer a makettezéshez ilyen formában és erre a feladatra, használhatatlan.
Hát ez gyenge pontja nem vitás.
-=KaresZ=-

gabes

Hozzászólás Szerző: gabes » 2012.08.28. 10:58

Karesz link írta:
De ebben hány évnyi gyakorlat van??? ;D
Nem kevés!!!
Épp ez járt az eszemben az alábbiak után! ;D
A napokban vettem Zolitól többek között egy saubert. Gyorsan meg is mutatta, hogy működik, hát olyan egyenest én vonalzóval nem tudok huzni mint ahogy Ő átkarcolta a pozitív vonalat! Otthon átlag egy centi után félre is ment a gyakorlódarabon! ???  :D
Saly Gábor   :cool:   Készülőben:Jas-39 Gripen HuAF, Leopard2 A6, Merkava Mk 3D.   (Tégy amit akarsz amíg ezzel nem erőlteted rá másra az akaratodat!)

Vadász
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Vadász » 2012.08.28. 16:55

Medve9 link írta: Mert a hegyére gondolsz, és azzal akarsz dolgozni. Pedig ez csak egy egyszerű kés, egy egyszerű penge, amit végigtolsz a felületen. A penge nyílegyenesen vezeti a tipet. Ha gondolod, írj egy privátot és leírok mindent, amit tudni érdemes.

A szabadkézi sablonvágáshoz jó szem, megfelelő anyag, kiváló és vadonatúj szerszám, no meg piszkosul gyakorlott, biztos kéz szükséges. Szóval korántsem olyan egyszerű, mint ahogyan azt Zoli írja. Valaha (úgy 30-35 éve) én is kivágtam a Vadász Pistinek virtusból, 1:72-ben a Valerij Cskalov feliratot, szecessziós cirill betűkkel, de ma már körmöt vágni is alig látok.
Az eredménye a szolnokon megtekinthető a csapat múzeúm makettgyűjteményében.
Kép

gabes

Hozzászólás Szerző: gabes » 2012.08.28. 22:54

Medve9 link írta: Mert a hegyére gondolsz, és azzal akarsz dolgozni. Pedig ez csak egy egyszerű kés, egy egyszerű penge, amit végigtolsz a felületen. A penge nyílegyenesen vezeti a tipet. Ha gondolod, írj egy privátot és leírok mindent, amit tudni érdemes.

A szabadkézi sablonvágáshoz jó szem, megfelelő anyag, kiváló és vadonatúj szerszám, no meg piszkosul gyakorlott, biztos kéz szükséges. Szóval korántsem olyan egyszerű, mint ahogyan azt Zoli írja. Valaha (úgy 30-35 éve) én is kivágtam a Vadász Pistinek virtusból, 1:72-ben a Valerij Cskalov feliratot, szecessziós cirill betűkkel, de ma már körmöt vágni is alig látok.
Köszi Medve!  :)
Küldök Pü.-t! Na, szem, szerszám, anyag megvan, már csak azt a piszkosul gyakorlott kezet kéne beszereznem...  ;D

István! Azt a gépet én is szívesen megnézném!!! ;)
Saly Gábor   :cool:   Készülőben:Jas-39 Gripen HuAF, Leopard2 A6, Merkava Mk 3D.   (Tégy amit akarsz amíg ezzel nem erőlteted rá másra az akaratodat!)

Válasz küldése

Vissza: “Festés”