Festékszóró pisztolyok 3.rész

Roland (Bf-109)

Re:Festékszóró pisztolyok 3.rész

Post by Roland (Bf-109) »

Mac link wrote: Gratulálok!
Nekem már 11 éve hű társam, remélem neked is minimum ennyi ideig szolgálni fog.
Leírni is alig merem, hogy What If gépen fog debütálni... ;)
ImageImage

Roland (Bf-109)

Post by Roland (Bf-109) »

Kipróbáltam ma az EVO silverline-t!

Hát mit mondjak...

Megfújtam egy gép alját és oldalát, közben a nyomásszabályzóhoz hozzá sem nyúltam, a tűhatárolóhoz pedig csak akkor amikor a panelvonalak mellett kellett óvatosan a sötét aláfújást "elvékonyítani".
A festékhez egyszer sem!!! kellett hígítót töltenem, ez korábban nem így volt, gyakran kellett hígítanom finomabb munkákhoz a festéket.

Tök "igénytelen" a festékre.
Olyan sűrű festékkel, amivel a Chromax, meg az AD már prüszköl, nem fújt, aztán köp egyet, az EVO-val kukacmintát fújtam!
1:1-es arányban is tökéletesen szépen fúj a pisztoly, nincs prüszkölés köpködés.
Először azt hittem nem nyomtam le a gombot, mert annyira halk még munka közben is.
A tisztítás kb 1/3 idő a másikhoz képest!

Akárki is tervezte egy remekművet alkotott, nagyon ajánlom mindenkinek, én is hosszú ideig spóroltam rá, de megérte!!!
Csak a felületre kell koncentrálni, nincs többi nyomásszabályozás, festékhígítás...stb.

Fele annyiszor kapcsolt be a kompresszorom, mint az előző pisztolyoknál.
(A Chromax-szal ennyi fújás után már rendesen forró a kompi motorja, most azt kell mondjam, hogy maximum meleg volt.)

Így lett ÉLMÉNY a festés!!!
ImageImage

Mortyi

Post by Mortyi »

Szia!

Ugye, ugye és hányszor de hányszor elmondtuk már ez egy nagyon jó kis beszámoló az "elsőről" egy igazán komoly pisztollyal  jómagam is egy ilyennel dolgozgatom. Nekem már volt előtte jó stukkerem nem is egy sőt most is van két Rich pisztoly is a birtokomban amiből az egyik ugyan úgy 0,2-es dűznivel van szerelve mint az Evo  de ez az abszolút No.1 :)
Mennyivel felszabadultabban tud az ember egy ilyennel dolgozni!
Sok sikert hozzá és sok szép makettet fess vele :)

Mortyi
Mortyi

talbi

Post by talbi »

Sziasztok!

Nem vagyok már mai gyerek, jónéhány stukkert elkoptattam,  leginkább a Badger/Revell MasterClass volt amit szerettem. Jelenleg AEROGRAPH S63 amit nyúzok. Viszont itt volt az idő lecserélni ismét. Olvasgatva a fórumokat kialakult bennem a kép, hogy most EVO legyen a következő. Gondolkodtam az Infinity -n is de anyagi megfontolásból lemondtam róla. Szóval maradt a kistesó. Ajánlottátok a dupla packot 2 dűznivel. Aztán kicsit jobban beleástam a dologba. Van itt ez a CR+ aminek a tűvédője nagyon megtetszett, rengeteg felesleges pucolgatást okozott az oda lerakódó festék, talán ennél már ezzel nem kel számoljak. Aztán állítják, hogy a kéz izzadása meg egyéb anyagok nem fogják megoldani a krómozását... Egyszóval beleszerettem, mivel gyárilag csak 1 féle méret választható ezért vettem még egy 0.4mm kiegészítőt is hozzá és így ma megérkezett. Még nem próbáltam élesben de tényleg korrektül szétszedhető (naná hogy ez volt az első lépés) és kellemes a kezelése is.
Kösz mindenkinek aki írt róla. Örülök, hogy ezt választottam és remélem ez így is marad ;)
Attachments
P1120101.JPG

Fülöp Sándor

Post by Fülöp Sándor »

Szia talbi!

Sok örömöt a pisztollyal, és sok sikert!
Nem fogsz csalódni benne  ;)
ImageImageImage

putzwarek

Post by putzwarek »

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék mi a véleményetek a H&S Ultráról? Lehet-e evo, infiniti alkatrészekkel tuningolni? (pl.:tűvédő) 72-es német gépeket szeretnék foltozni vele. Ehhez kérném az experték segítségét 0,2 / 0,4 kivitelt rendeljem meg?

üdv: Ottó
"Amit erő és hatalom elvesz, azt idő és kedvező szerencse ismét visszahozhatják. De miről a nemzet, félve a szenvedésektől, önmaga lemondott, annak visszaszerzése mindig nehéz, s mindig kétséges." - Deák Ferenc

grabmaster

Post by grabmaster »

Tudomások szerint csak az Ultrának csak a tűje és a dűznije csereszabatos az Evo-val vagy az Infinity-vel, a tűvédő már nem.

72-höz 0,2mm-es a jobb választás, szerintem.

Fülöp Sándor

Post by Fülöp Sándor »

Sziasztok!

A dűzni az összes H&S pisztolynál csereszabatos (Ultra, Evo, Grafo, Colani, Infinity). A tű is -a Colani-t kivéve, amely rövidebb tűvel operál.
A tűvédő is azonos az Infinity-t és az Evo CMR+-t leszámítva. Ha Infinity-tűvédőt akarunk applikálni a "sima" Evo-ra (én is így használom), akkor viszont fejet kell venni, mert magát a tűvédőt nem lehet feltenni a sima Evo-fejre. Infinity-fej két méretben van, az egyik a 0,15 és 0,2 dűznihez, a másik a 0,4-hez.
ImageImageImage

roli97

Post by roli97 »

Tóth Tivadar link wrote: Szia Gábor!

Richárd barátommal mi is az obeelisk-től szereztük be az Evo two in one-t + egy quick fix memóriás tűhatárólót (ezt mindenképpen ajánlom hozzá!) a pisztoly 89.26 EUR, a quick fix 17.02 EUR volt + 29.00 EUR shipping (a két szetthez). Ha nem EU cégként rendeled akkor + helyi ÁFA is rájön. Kb. 1 hét alatt megjött gond nélkül.

Kompresszornak a Pap László félét használjuk - sima akvarisztikai szilikon tömlővel bekötve a pisztolyokat, gyorscsatlakozó nélkül. A nyári hónapokra még egy extra vizleválasztót ajánlok a pisztoly elé bekötni, tapasztalat szerint az igazán párás időben a kompresszorra kötött egység már enged át párát ami szépen ki tud csapódni a pisztolyban...

Üdv
Üdv!

Csak annyit szeretnék kérdezni, hogy hol szerezték be a pisztolyt? Melyik boltban ? (Ha még emlékeznek rá. )

Post Reply

Return to “Festés”