Festékszóró pisztolyok 5.rész (Tisztítás, karbantartás)

Varjú bácsi

Re:Festékszóró pisztolyok 5.rész (Tisztítás, karbantartás)

Post by Varjú bácsi »

Szia!
Próbálj valami hasonlót szerezni, én anno a DM-ben vettem több méretet, minden tisztítási feladathoz szuper.
http://www.apoteka.hu/component/virtuem ... ct_id=2178
Two beer or not two beer ?!
Image

Mortyi

Post by Mortyi »

Sziasztok!

Én meg ezt javaslom :)
Harder & Steenbeck - Nozzle Cleaning Brush
Akár innen is nekem innen van http://stores.ebay.com/Everythingairbrush nem tudom miért akarjátok  mindig feltalálni a Spanyol viaszt  amikor gyártanak hozzá gyárit és a neten az is könnyű szerrel beszerezhető abszolút nem drágábban :) és azért a "gyáritól nincs jobb" hiszen azt hozzá csinálták ez a szerkezet megállt 6 fontban az 2100 jó Magyar forint.
Mortyi

Fülöp Sándor

Post by Fülöp Sándor »

Horváth Zoltán link wrote: Szia!

Akkor beszerzek 1 darabot!A kérdés igazából arra vonatkozott, hogy van e valami rejtett hiba de valamiért kihagytam!Olvastam a cikkedet ahol csupa pozitívumot írtál le róla de azért nem minden dolog tökéletes sajnos!És köszönöm a segítséget a mostani kérdésemhez és a cikkeket is az airbrushról mert a te írásod alapján szántam el magamat, hogy beruházzak egy ilyen csodára!

Horváth Zoltán
Örülök, hogy tudtam segíteni a választásban. Végül is ezért írtam a cikkeket :D
ImageImageImage

Roland (Bf-109)

Post by Roland (Bf-109) »

Miért is Evolution az Evolution...

Szóval a 0.2-es tűt külhonból várom haza, így gondoltam "majdcsak" jó lesz a nagyja munkákhoz a még sosem használt 0.4-es.

Elkezdtem vele fújni, aztán egyre jobban megdöbbentem és megkérdeztem magam, miért is tartottam sokkal jobbnak a 0.2-est, miért vélekedtem úgy, hogy a 0.4-es inkább egy jó alapozó, surfacer, meg lakkfújó készlet lehet igazából.

Megjegyzem a festék (Gunze Mr.H.C. - RLM 76) nem az aprólékos munkákhoz van hígítva (ott nálam 1:5-6 az arány), hanem nagyobb felület fújásához, tehát olyan 1:2.5/3 arányban.

A felület amire fújtam szintén zavaró lehet, mert egy ezer éves ARII Messer roncs szárnya, amin a múltkor lakkot próbálgattam (alatta az ezer éves Humbrol enamel ecsettel  :D ), szóval nincs lecsiszolva, letisztítva, itt-ott foltos is, de aminek látszani kell az azért kivehető.
Hirtelen ezt tudtam csak előkapni a fiókból. ;)
Egy kicsit jobban hígítva még szebb lehetne a szóráskép.
ugyanezt a másik szárnyon is minden gond nélkül megfújtam, de annak a felülete botrányosabb ennél...ez a jobb kép.  ;)

Evo Silverline 0.4-es készlettel, olyan 0.4-0.5 báron, mondhatni a feladathoz mérten sűrű festékkel:
Attachments
Kép 008.jpg
Last edited by Roland (Bf-109) on 2012.06.10. 01:57, edited 1 time in total.
ImageImage

Fülöp Sándor

Post by Fülöp Sándor »

Roli barátom!

Mennyit emlegettem neked a 0,4-et, ugye? ;)
Látod, hogy műxik? ;D
ImageImageImage

Tóth Gábor

Post by Tóth Gábor »

Sziasztok!

Sok-sok év dogmatikus makettezés után próbálok újra aktív státuszba kerülni. A GB fórumokon bevállalt repülőkhöz újra életet kellett lehelnem a légecseteimbe, mert nem halogatható tovább a festés.

Cirka 1 hét szerencsétlenkedés után tegnap délutánra eljutottam oda, hogy a pisztoly immár azt csinálja festékkel is, amit szeretnék. Egyenlőre 1,5-2 mm átmérővel tudok híg (1:5) gunze akrilokkal stabilan fújni, bár a nyomás nem a régebben megszokott 0,8-1 körüli, inkább 1,2-1,4 között volt sikeres, tehát még van mit finomítani.

Az eszköz egy Kager/Cromax/Holding/Háromsárkány gyártmány, vagy 10 éves. A korábbi hozzászólásban belinkelt webáruház kínálatában a Chromax 135-ös típusra hasonlít, bár az enyém 0,2 dűzniméretű.
Több gondom van vele, melyek korábbi nem megfelelő tisztítás, és korábbi tulajdonosának használata során bekövetkezett problémákból erednek.

Amit én rosszul tettem - évekkel ezelőtt - , hogy egyszer etil-acetáttal fújtam át festés után. Az anyag hátra került, és szerintem roncsolta a hátulsó tömítő gyűrűt. Azóta, ha a pisztoly akár csak hetekre is használaton kívül kerül, a tű beragad, a kivétel, és beszabályozás egy tortúra.

A korábbi tulaj miatt a tűvdédő kupak sérült - valszeg lejtette - melyet valamennyire kiegyengettem. A szóráskép, ha felteszem, nem tökéletesen kör keresztmetszetű, inkább kicsit ovális. Nagyobb felület fújása esetén ez kevésbé zavaró, finom munkánál úgyis leveszem. Azonban így veszélyes a használata...

A harmaik gond, hogy a dűzni mögül szerintem hiányzik egy tömítés. A pisztoly "visszafúj", a festék a tarályban felhabzik. Átmenetileg ezt úgy küszöböltem ki, hogy ónfóliából készítettem rá tömítést. Azért ebből, mert ezt biztosan nem bántják a higítók. (Az etil acetátot a cikknek megfelelően szanáltam...)

Kérdéseim a következők lennének:
- Kapható-e ilyen pisztolyokhoz tömítés-készlet? A belinkelt oldalon csak gumitömítések vannak készletben, és úgy rémlik, mintha a dűznihez valami teflont emlegetett volna régebben valaki.
- A teljesen zárt dűzni védő helyett talán jobb lenne valami bevágott formátumú, amihez hasonló a webáruház kínálatában is van. Ismertek valamilyen oldalt, ahol részletesebb infó/terméklista érhető el?
- B verzió, hogy házilag átalakítom az amúgy is deformált alkatrészt.
(A végleges megoldás nálam is valamilyen H&S, vagy Iwata légecset lesz, amint a pénzt sikerül összegyűjtenem.)

A segítséget előre is köszönöm!

gabes

Post by gabes »

Tóth Gábor link wrote: Sziasztok!

Kérdéseim a következők lennének:
- Kapható-e ilyen pisztolyokhoz tömítés-készlet? A belinkelt oldalon csak gumitömítések vannak készletben, és úgy rémlik, mintha a dűznihez valami teflont emlegetett volna régebben valaki.
- A teljesen zárt dűzni védő helyett talán jobb lenne valami bevágott formátumú, amihez hasonló a webáruház kínálatában is van. Ismertek valamilyen oldalt, ahol részletesebb infó/terméklista érhető el?
- B verzió, hogy házilag átalakítom az amúgy is deformált alkatrészt.
(A végleges megoldás nálam is valamilyen H&S, vagy Iwata légecset lesz, amint a pénzt sikerül összegyűjtenem.)

A segítséget előre is köszönöm!
Szia!

Igen, kaphatók tömítő készletek!
Az alábbi oldalakon tudsz itthonról rendelni.
Chromaxhoz:
http://www.jatekmakettcentrum.hu/aruhaz ... tresz.html

Alderhez:
http://www.paplaszlo.com/airbrush.html

Én Alder AD320 és 370-t használok, a 320 gumi, a 370 fém(ilyen düzni a chromaxnak is van), a H&S használ teflon tömítést a düznihez!
Mindkét oldalon van vágott tűvédő sapka is!
A chromax 135-nek gumitömítés van a düznin ha minden igaz.

A tű azért ragadhat be mert a tömítés megduzzadt az oldószer hatására. Én is jártam így csak nekem a billentyű maradt lenyomott helyzetben.
Csere után javult a helyzet!

Ha visszafúj a pisztoly azt okozhatja pár dolog, már az is elég ha a düzni hegye nem lóg ki a sapka alól,  dugulás.....
Remélem valamennyit tudtam segíteni!
Saly Gábor   :cool:   Készülőben:Jas-39 Gripen HuAF, Leopard2 A6, Merkava Mk 3D.   (Tégy amit akarsz amíg ezzel nem erőlteted rá másra az akaratodat!)

Tóth Gábor

Post by Tóth Gábor »

Köszi!

Ha nem passzol, nem nagy bukta, megrendelem azt a sapkát. A tömítőgyűrűk miatt gondban vagyok, mivel nem derül ki, mi van a szettben. Viszont méret alapján a teflon gyűrű az lehet, amire gondoltam a dűzni mögött.
A dűzni egyébként nem lóg ki, csak akkor, ha túlságosan előretekerem a nyomásszabályzót a sapka mögött.

gabes

Post by gabes »

Tóth Gábor link wrote: Köszi!

Ha nem passzol, nem nagy bukta, megrendelem azt a sapkát. A tömítőgyűrűk miatt gondban vagyok, mivel nem derül ki, mi van a szettben. Viszont méret alapján a teflon gyűrű az lehet, amire gondoltam a dűzni mögött.
A dűzni egyébként nem lóg ki, csak akkor, ha túlságosan előretekerem a nyomásszabályzót a sapka mögött.
Akkor ez lehet a baj, pontosan az alábbi képen látszik, hogy kicsit kilóg a düzni, ha nem, akkor levegő juthat bele ami visszakerül a tartályba!
Remélem látszik...  : :)
Tömítést Pap Lacitól egyenként is vehetsz, nem csak készletben, bár úgy látom a makett centrumban is adnak egyesével.
Attachments
Düznisapka.jpg
Saly Gábor   :cool:   Készülőben:Jas-39 Gripen HuAF, Leopard2 A6, Merkava Mk 3D.   (Tégy amit akarsz amíg ezzel nem erőlteted rá másra az akaratodat!)

tubaboy

Post by tubaboy »

Sziasztok,

szeretném kérdezni a kedves Kollégáktól, hogy van-e lehetőség pisztoly tisztítására ultrahangos tisztítókészüléket használva?

Köszönettel:

Szabó Gábor

Post Reply

Return to “Festés”