Festékszóró pisztolyok 5.rész (Tisztítás, karbantartás)

tubaboy

Re:Festékszóró pisztolyok 5.rész (Tisztítás, karbantartás)

Post by tubaboy »

Sziasztok,

pontosítva a fentit azt szeretném megtudni Tőletek, hogy véleményetek szerint érdemes-e beszereznem egy készüléket rendszeres tisztításhoz, ha igen milyen típust javasoltok.

Köszönettel:

Szabó Gábor

Fülöp Sándor

Post by Fülöp Sándor »

Én felesleges pénzkidobásnak tartom.
ImageImageImage

mokush

Post by mokush »

Sziasztok!
Egy AD320-at használok, mióta újrakezdtem a makettezést... kb. 4 éve. Az én szintemnek tökéletesen megfelel, összeszoktunk :) Minden használat után szépen eltakarítom, ahogy illik. Eddig nem is volt vele gond, de most valamiért nagyon hamar elhasználja a levegőt a tartályból (kb. 3-4x gyakrabban tölt a kompi). A kompresszor rendben van, ha nem használom a pisztolyt, tartja a nyomást és a csatlakozásoknál sem szivárog a levegő. Gondolom, valahol a pisztolyban tűnik el a gáz, de nem tudom, hol. Merre induljak, hogy tudom ellenőrizni, hol szivárog?

Mac

Post by Mac »

Vízzel teli lavórba dobot, és ahol bugyborékol.
"Én nem mondam semmit. Hogy te almás Bozkovot értettél, arról én már nem tehetek."
A kávét le is lehet hozni! :)
Image
ImageImage

mokush

Post by mokush »

Kéne egy fejcsapkodós, "erremértnemgondoltam" smiley... :D
Köszönöm!

vlevi

Post by vlevi »

Csatlakozónál túl egyszerű lenne, de gondolom ott megnézted a tömítést.
A másik hely, ami eszembe jut, az a pisztolyon belül van, ahol elzárja a levegő útját. Nekem a Triplex pisztolyban itt egy műanyag golyó van, ami már megkopott egy kicsit, és ott ereszti a levegőt.
Image

mokush

Post by mokush »

Sziasztok!
A vizes módszer bejött (nem csoda, hogy a boszorkányoknál is ilyesmit alkalmaztak).
A "tűzgomb" mögött jönnek a buborékok, gondolom a képen pirossal jelölt tömítés lesz a probléma okozója... szerintem. Persze mivel nem vagyok expert (nagyon nem) egyáltalán nem biztos, hogy így van. Ha jobb ötletetek van, szívesen veszem a tanácsokat.
(Tudom, hogy a képen nem egy AD320 van, de kb. u.ez a felépítése)
Image

gabes

Post by gabes »

mokush link wrote: Sziasztok!
A vizes módszer bejött (nem csoda, hogy a boszorkányoknál is ilyesmit alkalmaztak).
A "tűzgomb" mögött jönnek a buborékok, gondolom a képen pirossal jelölt tömítés lesz a probléma okozója... szerintem. Persze mivel nem vagyok expert (nagyon nem) egyáltalán nem biztos, hogy így van. Ha jobb ötletetek van, szívesen veszem a tanácsokat.
(Tudom, hogy a képen nem egy AD320 van, de kb. u.ez a felépítése)
Szia!

Tekerd le a szárat (12) és ki tudod venni a tömítést, Pap Lacitól tudsz rendelni készletet vagy csak egy gyűrűt de a kék kobrában is van!
Ha még ezután is ereszt akkor a 12-ből szedd ki a szelepet, ott is van tömítés lehet, hogy az kopott el!  ;)
Saly Gábor   :cool:   Készülőben:Jas-39 Gripen HuAF, Leopard2 A6, Merkava Mk 3D.   (Tégy amit akarsz amíg ezzel nem erőlteted rá másra az akaratodat!)

mokush

Post by mokush »

Köszönöm!
Akkor jól tippeltem :)
A "12" rendben van, azt megnéztem első körön.
Csak arra nem jöttem még rá, hogy miért pont az a tömítés pukkant ki... elvileg ott semmi vegyszer nem közlekedik.
Last edited by mokush on 2013.05.20. 17:52, edited 1 time in total.

gabes

Post by gabes »

mokush link wrote:
Csak arra nem jöttem még rá, hogy miért pont az a tömítés pukkant ki... elvileg ott semmi vegyszer nem közlekedik.
A billentyű abban mozog, hátrafolyhatott egy kis oldószer, ilyenek lehetnek...  : :)
Az én 320-am így ment tönkre, laza volt a tűnél a tömítés és hátrafolyt minden!  > :(
Saly Gábor   :cool:   Készülőben:Jas-39 Gripen HuAF, Leopard2 A6, Merkava Mk 3D.   (Tégy amit akarsz amíg ezzel nem erőlteted rá másra az akaratodat!)

Post Reply

Return to “Festés”