AK Interactive termékek

Amon

Re:AK Interactive termékek

Hozzászólás Szerző: Amon » 2014.06.11. 20:19

Szép napot mindenkinek!

Picit ezzel a szín helyességgel kapcsolatban.
Szerintem már túl van misztifikálva a dolog. Több szempontból is.
Nem akarok senkit megbántani a hozzá szólásommal.
Ha most megnéztek egy 1-2 éves autót ami nem garázsban tartott két egyforma színű elemet jó formán nem láttok rajta. Főleg a mély solid színű autókon(piros, kék)a fehér meg szépen sárgul. És máshogy fakulnak az elemek is. Mennyire szórták egyenletesen az elemeket, rétegvastagságok...
Az, hogy akár egy párducon mennyire pontos, gondolok itt árnyalatokra és ezen vitatkozni... picit vicces.
Akkoriban közel sem voltak annyira ellenálló festékek mint ma. Plusz, hogy hogy hordták fel...
A sötétebb színeket főleg védő lakk nélkül gyorsan megkapta és meg is kapja a nap. Szinte pillanatok alatt.
Ha valaki ki is keveri a pontos színt és arra mindenki azt mondja, hogy huuu... ez az. Na az akkor max 1-2 hetes páncélos és koptatni nagyon nem kell max porozni az időben(hely, évszak) elhelyezve sarazni...

gallhun

Hozzászólás Szerző: gallhun » 2014.06.11. 20:41

Amon link írta: Akkoriban közel sem voltak annyira ellenálló festékek mint ma.     
Na ezzel  azért vitatkoznék, ha lehet. :P Láttam olyan német eszközt(pl. sisakot, de hc. alkatrészt is) amin rajta volt a festék szinte hibátlanul.
De a többi dologban egyetértek veled. :great:
Kép
Kép

Amon

Hozzászólás Szerző: Amon » 2014.06.11. 20:51

gallhun link írta: Na ezzel  azért vitatkoznék, ha lehet. :P Láttam olyan német eszközt(pl. sisakot, de hc. alkatrészt is) amin rajta volt a festék szinte hibátlanul.
De a többi dologban egyetértek veled. :great:
Jogos. Létezik. Meg kell hozzá egy nagy adag luckyfactor is  ;D

barnaky

Hozzászólás Szerző: barnaky » 2014.06.11. 21:14

g.laca link írta: http://www.network54.com/Forum/110741/t ... +Awakening

Íme egy szépen kivitelezett AK  festékkel festett párduc...mondjuk érdemes elolvasni a kommenteket is  ;)
Háááááát, ennek azért felettébb randa színei vannak... (mielőtt belemennék a "láttá-e-eredetit-honnan-tudod"-ba, csak annyit írnék, hogy egész egyszerűen nem harmonizálnak egymással a színek.)
Gambling man rolls the dice, working man pays the bills
It's still fat and easy up on bankers hill
Up on bankers hill the party's going strong
Down here below we're shackled and drawn
Kép

quartz

Hozzászólás Szerző: quartz » 2014.06.12. 03:10

Sziasztok!

Azzal egyetértek,hogy "kényelmes"makettezőknek zseniális a termékpaletta...bár az,hogy konkrét árnyalatokat lehet venni...hát hol marad a makettező
egyedisége???A másik,én is(elk@rvultam)megvettem a koptatófolyadékot,magyarul chipping fluid,de mire hazaértem,rájöttem,hogy denaturált szesszel
ugyanazt el lehet érni akril felületen...
A festékekhez nem volt szerencsém,de inkább maradok a jól bevált márkáknál...
Üdv:Imre Misi

Hickory

Hozzászólás Szerző: Hickory » 2014.06.12. 03:17

Nekem nem jött be,van pár cuccom tőlük,de minek... ???
Olajfesték! :great:
Havril István

quartz

Hozzászólás Szerző: quartz » 2014.06.12. 03:48

Hickory link írta: Nekem nem jött be,van pár cuccom tőlük,de minek... ???
Olajfesték! :great:
Azért írtam a denszeszt,mert kiváltható vele,koptatásra ez is alkalmas,de igaz,az olaj is baráti,csak figyeljük,ne legyen vastagon felhordva ;)
Üdv:Imre Misi

Némo

Hozzászólás Szerző: Némo » 2014.06.12. 04:19

g.laca link írta: http://www.network54.com/Forum/110741/t ... +Awakening

Íme egy szépen kivitelezett AK  festékkel festett párduc...mondjuk érdemes elolvasni a kommenteket is  ;)
Én a színhelyességet nem néztem sosem, és sosem vitattam egy makettnél sem, én ha valamit nagyon elütőnek találtam azt természetesen korrigáltam egy kis kutyulással, de sosem vívtam vérre menő vitákat ezügyben senkivel, és mivel magamnak makettezek mások véleménye sem érdekelt ezügyben sosem.
Viszont, amitől én "agyhugykövet" kapok az AK/Mig festékekkel kapcsolatban az ezen a "szépen" festett párducon is jól látszik, mégpedig az a szépnek egyátalán nem mondható szemcsés, már-már smirglire hasonlító felület amit ezek a festékek produkálnak.
Lehet itt megint okíttani hogy pl. 1bár nyomás alatt kell fújni, mert biztos nagyon porlasztasz, mert biztos 5-10cm távolságból fújod, meg így meg úgy kell higíttani, meg így és úgy kell felkeverni.
De, a gond ott kezdődik, hogy ki az a verébmadár, aki 1bár nyomás felett fúj akril vagy bármely más makettezésre szánt festéket, ráadásul 5-10cm távolságról, amit még megfejel azzal hogy a festéket sem keveri fel??
Szerintem ilyen szarvashibák elkövetéséhez maxi kezdőnek kell lenni...
Tapasztalataim szerint egyik festéknél sem szükséges 07-08bárnál nagyobb nyomás, sőt, ha gunze vagy tamiya festéket fúj az ember akkor szinte csak a higítóba tesz némi festéket és azzal,05-07bár közötti nyomással, rétegről-rétegre építi fel a festést, és gyönyörű, vékony,a részleteket nem elfedő, homogén festett felületet kap, amit az Ak és Mig akrilokkal nem lehet kivitelezni. Én rengeteg mindent kipróbáltam az AK és Mig festékeknél, higítókat, különböző levegő nyomásokat, keverési módszereket és kétféle szórópisztolyt is, az eredmény sosem változott. Volt olyan festék is az egyik szettben ami az EVO-m 0,4-es dűznijén sem jött ki, egyszerűen annyi "szemét" volt a festékben hogy "élmény" volt kitakarítani a stukkert, egy másik színnel meg nem lehetett három perc alatt úgy lefújni egy makett felső feületét hogy az egységes színt produkáljon, mert a festék három perc alatt ketté vált egy zöld és egy barna löttyé. Na ez miért volt? Ja, biztos nem jól kevertem fel a festéket...... Ami az Ak és Mig egyéb termékeit illeti, bemosók, efektek stb. nagyobb része szerintem humbug,a csíping fluid csak üveges hajlakk méregdrágán, a weathering és wash termékek egyszerű olajfestékek, színben összeválogatva és withe spirittel higítva, amiket gyakorlatilag az ember otthon olajfestékkel és withe spirittel elő tud álíttani ha van egy kis türelme, és szeme a színekhez. Most biztos sok Mig utánzó/másoló lelkébe tiportam, de nekem ez a saját, tapasztalatokon alapuló véleményem. De!, mindettől függetlenül jó ötletnek találom az ilyen termékeket és a makettező is sok időt tud megspórolni alkalmazásukkal, és ezeket a termékeket a "fikázás" ellenére én is szívesen használom és bátran ajánlom őket, De!, akril festéket, tőlük, soha többé.Még akkor sem, ha soha nem szabad azt mondani hogy soha!  > :(   Vallejo,Gunze, Tamiya forevőr!! :great:
egy kis port meg sarat dobhatnál még rá......harcjárművet bárki tud építeni, ha elb@szod csak lekened sárral és mindenki odalesz, csináld meg ezt egy repülőgép makettnél...... :cool:

gallhun

Hozzászólás Szerző: gallhun » 2014.06.12. 05:35

AK és MIG akrillal lett fújva. Egy sima nyom.szab. nélküli ezer éves kompresszorral, gagyi pisztollyal. Remélem látszik a felület simasága. A makett felülete eredetileg ragyázott. :great:
Csatolmányok
DSCN2932.JPG
DSCN2930.JPG
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gallhun 2014.06.12. 20:16-kor.
Kép
Kép

ltom74

Hozzászólás Szerző: ltom74 » 2014.06.12. 07:07

Én azt hittem, hogy a vallejo/andrea/mig/ak az mind egy gyár, a vallejo gyártja csak mások a szín árnyalatok+a címke a festéken...

Válasz küldése

Vissza: “Festés”