Lakkozás

gabes

Re:Lakkozás

Hozzászólás Szerző: gabes » 2012.09.16. 18:55

Kató link írta:
Marci7 írta: Kató, ez az utolsó rész elég aggasztó... De azért meg fogom próbálni.
Hát nem egyszerű , az tény . Viszont érdekes módon , mint írtam , kizárólag a fényesre jellemző . A mattot és a selyemfényűt nyugodt szívvel ajánlom .
Egyszer próbáltam desztvízzel.... soha többet! > :(
Saját hígító kell!
Saly Gábor   :cool:   Készülőben:Jas-39 Gripen HuAF, Leopard2 A6, Merkava Mk 3D.   (Tégy amit akarsz amíg ezzel nem erőlteted rá másra az akaratodat!)

tubaboy

Hozzászólás Szerző: tubaboy » 2013.03.24. 04:07

Sziasztok,

segítséget szeretnék kérni. Szolnokon megvettem egy üveget a Humbrol új fényes lakkjából (ami állítólag a csoda kategóriába sorolt Future lakk), két napja le is fújtam egy épülő gépemet. Csillog szépen, de ma vettem észre, hogy bizonyos területeken repedezett a felület...
Véleményetek szerint mi idézheti elő ezt a problémát?

Köszönettel:
Gábor
Csatolmányok
DSCF0242.JPG
Humbrol clear.jpg

VO101_Papi
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: VO101_Papi » 2013.03.24. 06:42

tubaboy link írta: Sziasztok,

segítséget szeretnék kérni. Szolnokon megvettem egy üveget a Humbrol új fényes lakkjából (ami állítólag a csoda kategóriába sorolt Future lakk), két napja le is fújtam egy épülő gépemet. Csillog szépen, de ma vettem észre, hogy bizonyos területeken repedezett a felület...
Véleményetek szerint mi idézheti elő ezt a problémát?

Köszönettel:
Gábor
Mivel festetted a gépet? Mennyi időre rá lakkoztad?
http://www.pumaszallas.hu/
Kép KépKép
Frankó, Szentiványi, Papi

tubaboy

Hozzászólás Szerző: tubaboy » 2013.03.24. 07:21

Szia,

több mint egy hét után került rá a lakk, Gunzéval festettem.

Üdv:
Gábor

Muzzy

Hozzászólás Szerző: Muzzy » 2013.04.25. 00:43

tubaboy link írta: Szia,

több mint egy hét után került rá a lakk, Gunzéval festettem.

Üdv:
Gábor
Szia!
Nekem az eredeti Future csinálta ezt, szintén Gunze akrilnál.
Sajnos a Gunze csalóka, mert 20 perc után száraznak tűnik, de jóval több idő kell a teljes kiszáradáshoz.
A másik tippem, túl vastag rétegben vitted fel a lakkot, az is képes ilyen csúnyaságokra.
Muzzy
Kép

kzoli91

Hozzászólás Szerző: kzoli91 » 2013.05.09. 03:06

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy mi a véleményetek a revell lakkjairól, illetve mit ajánlotok milyen lakkot(revell illetve humbrol olaj bázisú festékekre)?

Üdv Zoli

Z63

Hozzászólás Szerző: Z63 » 2013.05.09. 06:06

Szia Zoli!
A Revell lakkokat gyorsan felejtsd el, a sosem száradó kategória egyik mérföldkövei. Egy megszáradt festékre elvileg bármilyen lakkal rámehetsz, de nagyon óvatosan, finoman ködölgetve! Pici ködölés, nem is szabad fényesednie, majd a pisztolyból csak levegőt fújva leszárítod. Több ilyen leszárított, vékony réteg után már megterítheted. Nagyon jók a Tamiya akril lakkjai, van fényes és újabban matt is, de vigyázz, létezik a Flat Base nevű szer, de ez csak mattító adalék, magában nem lakk!Szintén nagyon jól használhatóak a Model Master enamel lakkjai, a fényes, tükörfényes, a matt, krétamatt, de egy kismértékben számolni kell azzal, hogy évek alatt kissé sárgulnak. Egészen jók az új Humbrol lakkok is, de a pálmát a Gunze Mr.Color lakkjai viszik szerintem. A Gunze Hobby Color szintén egy kissé tapadós marad.
Mindent csak a saját hígitójával higíts, ez fontos! Nem árt, ha van kéznél Gunze narancssárga kupakos, Mr. Retarder, ebből érdemes egy pár cseppet minden keverésnél, a lakkhoz tenni.
Üdv,Z63
KépKépKépKép

ltom74

Hozzászólás Szerző: ltom74 » 2013.05.09. 06:46

Én is szeretem a mr.color  lakkjait csak a mattal nyomizok kicsit... A felület kicsit érdes, smirgliszerű lesz, más matt lakknál soha se tapasztaltam ilyet.
Kb 1:3-4 (lakk:higító), arányban hígítom mr.color leveler hígítóval. Szerintetek mi lehet a baj?

Köszi!

Válasz küldése

Vissza: “Festés”