Tömités

Vadász
Kapcsolat:

Re:Tömités

Hozzászólás Szerző: Vadász » 2010.08.07. 19:01

richard.kiss írta:
Andicik írta:Sziasztok!
Revell tömítőjével dolgozott már valaki? Érdemes vele próbálkozni vagy kuka?
én többször is dolgoztam vele, megosztom a tapasztalataimat:
  • nem túl sűrű (mint pl. a gunze Mr. white putty), tehát van időd egyenletesen szétkenni vagy beledolgozni a résbe.
  • nem túl híg, ezért a hajszálvékony résekhez a hígabb Neoflex jobban bevált
  • elég gyorsan szárad. Pár óra múlva száraz, simán tapogatható a tömített darab. Csiszoláshoz viszont érdemes kivárni a 24 órát. úgy tudom a Squadron green putty ennél sokkal gyorsabban szárad (cserébe lyukacsos lesz csiszolás után)
  • komolyabb mennyiség felvitelekor érdemes 2-3 napot is várni. Igaz ugyan, hogy 1 nap után is száraznak tűnik, mégis dolgozik az anyag és idővel behúzódik a résekbe. Ha tehát idő előtt csiszolod le, kellemetlen meglepetésben lesz részed 1-2 nap után.
  • csiszoláskor nem darabos, nem töredezik, nem lesz lyukacsos (ellentétben a gunzéval és a green puttyval)
  • sokféle makett alapanyagon használtam és elmondhatom, egy 800-as vagy 1000-es papír jobban viszi a tömítést, mint a műanyagot, ami elég előnyös. (összehasonlításképpen: a Humbrol tömítője olyan mint a lepkefing, vagyis csiszoláskor pillanatok alatt elfogy, eltűnik az egész, mintha nem is tömítettél volna és lehet kezdeni előről)
  • a karcolást meglepően jól bírja, tehát teljes kikeményedés után nagyon szép panelvonalakat tudsz húzni bele. persze nem annyira jó, mintha pillanatragasztót (ciánakrilát, pl. Zap) használtál volna
  • ami nem tetszik benne, hogy még sosem sikerült tökéletesen fényesre polírozni. Pontosabban a 2000-4000 körüli csiszolóvásznakkal tudtam, de valahogy egy idő után mégsem marad olyan fényes. ennek mondjuk nagyon kényes festés esetén lehet jelentősége (pl. fémszíneknél) egyébként minden ok. Neoflex vagy ciánakrilát esetén ilyen gond nincs, azt tükörfényesre polírozhatod.
Összességében szerintem egy igen jó tömítő általános munkákra. Gunze, Humbrol, Molak márkákkal szemben nekem sokkal jobban bevált.

Üdvözlet!

Ifjúkoromban maketteztem, de akkoriban nem foglalkoztam olyan kicsinységekkel, hogy tömítés... Ám most kaptam egy készletet, és szeretném normálisan elkészíteni. Van egy tubus Revell Plasto-m. Kérdésem (ami ehhez a fórumhoz vezetett), hogy mivel lehet hígítani ezt a tömítőt, meg úgy általában a tömítőpasztákat? Jó-e hozzá a Humbrol hígító (az van)?

Köszönettel!

Péter
A Humbrol hígítója csak a festékekhez jó.
A tömítőpasztákat általában etilacetáttal lehet hígitani, ami GUMIRAGASZTÓK OLDÓSZERE néven kapható vegyszerboltban.
A háztartási boltokban kapható NITRO HIGITÓ és nagy valószínűséggel az EMESE körömlak lemosó is jó hozzá.
Amennyíben van otthon GUNZE Mr. COLOR hígító, akkor ki sem kell tenned a lábad a lakásból.

De egyáltalán miért akarod hígítani?

Elvileg gyárilag jó az állaga, ha viszont bár nagyon megkeményedett akkor célszerűbb újat venni, mert minden hígítás ellenére szemcsés marad.
Kép

vlevi

Hozzászólás Szerző: vlevi » 2010.08.09. 04:36

A Revell Plasto-t érdemes egy papírlapra kinyomni, és ott jól összekeverni mielőtt a makettre kennéd, ugyanis a benne lévő olaj (vagy valami) valami miatt nincs teljesen elkeveredve a tömítőanyaggal. Olyan, mint amikor az olajfesték leülepszik a tégely aljára.
Kép

f2d

Hozzászólás Szerző: f2d » 2011.01.14. 00:22

Sziasztok!

Lenne egy olyan kérdésem, hogy a panelvonalakat milyen módszerrel lehet vékonyabbakra venni?
Arra gondolok, hogy a túl hangsúlyosan átkarcolt vagy a Matchbox maketteken lévő árkokat mivel és milyen módszerrel lehet úgy eltömíteni, hogy azért a panelvonal megmaradjon.

Remélem jó helyre tettem a kérdést, nincs neki külön topic, de szerintem nyitni sem érdemes.
KépKép

grabmaster

Hozzászólás Szerző: grabmaster » 2011.01.14. 04:05

Én a legutóbbi Matchbox maketten úgy csináltam, hogy fekete festékkel kifestettem az eredeti vonalak, a felesleget leszedve. Ha megszáradt, pillanatragasztóval feltöltöttem a vonalakat, majd a rajzolat alapján vékonyabban újrakarcoltam.

Esetleg jó megoldás lehet Surfacer-t több rétegben a vonalakra ráfújni, majd visszacsiszolni. Ez valamennyire tompítja a vonalakat.

Sokolka

Hozzászólás Szerző: Sokolka » 2011.04.03. 06:55

TejesLeves!
A Neoflex az egyik legjobb amit be tudsz szerezni. Az ára is sokkal kedvezőbb, mint a kifejezetten makettezéshez gyártott tömítőanyagok. Megfelelően sűrű és hamar kiköt. Nem ragacsos, vagy marja meg a műanyagot. Akik pillanatragasztót stb. használnak, azért teszik, mert később át akarják karcolni/dolgozni a felületet és ahhoz elég kemény alap szükséges, hogy az új panelvonalak pereme ne szakadozzon be, meg ilyenek.

Válasz küldése

Vissza: “Építés”